Pokud vás o letních prázdninách neláká pouze moře, ale rádi byste navštívili i město se spoustou historických památek, vaším cílem se může stát skotský Edinburgh. Zpáteční letenky s odletem z výborně dostupné Prahy vás aktuálně vyjdou na bezkonkurenčních 558 Kč. Na poznání historického Edinburghu a jeho okolí budete mít týden. Za tu dobu si beze spěchu prohlédnete impozantní hrad, polenošíte v parcích a večer navštívíte některou z tradičních hospod. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy do Skotska přes cestovní kanceláře případně naleznete zde.

 

INFO KE KORONAVIRU: Před odletem do Skotska je nutné vyplnit tento formulář. Musíte tak učinit nejdříve 48 hodin před odletem a nejpozději před hraniční kontrolou. Dál doporučujeme sledovat aktuální situaci a případné změny.

 

<

 

TIP: Pokud s individuální turistikou zatím nemáte zkušenost anebo hledáte další rady, doporučujeme vám k přečtení tento podrobný návod >> .

 

Před cestou nezapomeňte na sjednání cestovního pojištění. Přehledné srovnání dostupných možností naleznete zde >>

 

Odlet a přílet bude z výborně dostupné Prahy. I přesto před nákupem letenek raději propočítejte náklady na celou dovolenou. Nezapomeňte na výše zmíněné cestovní pojištění, dopravu z/na letiště, ubytování a stravování. Skotsko obecně nepatří mezi ty nejlevnější destinace, počítejte s tím raději předem. Pokud se budete chtít podívat i mimo Edinburgh, automobil je nejlepší si zamluvit předem přes RentalCars

 

Hotel vybírejte na Bookingu. Cenově ještě o něco výhodněji vás pak může vyjít ubytování přes Airbnb, když využijete tuto slevu na vaše první ubytování. Vzhledem k aktuální situaci může být nejlepší volbou rezervace ubytování s možností bezplatného storna.

 

 

Letenky na trase Praha–Edinburgh–Praha na termín 19. až 26. srpna rezervujte na stránkách Ryanair. Letenky je možné zakoupit také u ověřeného českého prodejce. Bude to sice o pár korun dražší kvůli jejich provizi, ale celý nákup proběhne v češtině, získáte zákaznickou podporu v češtině a pár korunami podpoříte provoz tohoto webu.

 

letenky edinburgh ryanair
Letenky z Prahy do Skotska, Ryanair
Skotsko (Edinburgh) z Prahy o letních prázdninách za 558 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!