Na konci ledna se můžete vypravit do hlavního města Skotska a strávit tam příjemný prodloužený víkend od čtvrtka do neděle. Zpáteční letenky z Bratislavy nyní pořídíte za velmi dobrou cenu 640 Kč. Edinburgh je ideálním místem pro městkou turistiku, máte možnost si tu prohlédnout hned několik historických památek včetně ikonického hradu, projít několik parků a večer pak navštívit některou z tradičních hospod. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy do Skotska přes cestovní kanceláře případně naleznete zde.

 

<

 

TIP: Pokud s individuální turistikou zatím nemáte zkušenosti, doporučujeme vám k přečtení tento podrobný návod >> .

 

Pro krátké cesty po EU vám případně bude stačit kartička pojištěnce, pozor však dejte na to, že ošetření s touto kartičkou nemusí být zcela bezplatné. Z toho důvodu vždy raději doporučujeme sjednání cestovního pojištění. Přehledné online srovnání dostupných možností naleznete zde >>

 

Odlet je z dobře dostupné Bratislavy, kam se pohodlně dopravíte autobusy Eurolines nebo Regiojet. Průvodce Bratislavou, který vám poradí s cestou na letiště z centra města, pak najdete zde >>.

 

Před nákupem letenek si jako už klasicky spočítejte celkové náklady na cestu. Nezapomeňte na výše zmíněné pojištění, dopravu z/na letiště, ubytování a stravování. Skotsko obecně nepatří mezi ty nejlevnější destinace, je třeba s tím předem počítat. Jídlo se vyplatí nakupovat ve velkých supermarketech, kde jsou ceny přiměřené. Pokud se budete chtít podívat za hranice města, auto si můžete zamluvit předem přes osvědčený web RentalCars

 

Ubytování na daný termín vyhledávejte na Bookingu. Příznivější ceny však často najdete na webu Airbnb, přičemž ještě víc ušetřit můžete využitím této naší slevy na vaše první ubytování.

 

 

Letenky na trase Bratislava–Edinburgh–Bratislava na termín 30. ledna až 2. února (čtvrtek večer až neděle) rezervujte na stránkách Ryanair. Letenky můžete zakoupit i u českého prodejce – bude to sice o pár korun dražší, ale celý nákup proběhne v češtině, dostanete zákaznický servis v češtině a pár korunami podpoříte také provoz tohoto webu.

 

Pozornost věnujte pozdnímu příletu při cestě tam a brzkému odletu při cestě zpět.

 

Skotsko akční letenky na leden
Levné letenky do Edinburghu
Skotsko (Edinburgh) z Bratislavy na prodloužený víkend za 640 Kč! (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!