Prodloužený víkend můžete strávit v hlavním městě Skotska! Z Bratislavy se do Edinburghu nyní dopravíte za skvělých 515 Kč. Odlétat budete ve čtvrtek pozdě večer, návrat je plánován na neděli. To je ideální počet dnů na poznání tohoto krásného města. V Edinburghu si prohlédnete hned několik historických památek včetně působivého hradu, projdete několik parků či muzeí a večer pak nezapomeňte zajít i do některé z tradičních hospod. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy do Skotska přes cestovní kanceláře případně naleznete zde.

 

<

 

TIP: Pokud s individuální turistikou zatím nemáte žádné zkušenosti, doporučujeme vám k přečtení tento podrobný návod >> .

 

Pro krátké cesty po Evropě vám případně bude stačit kartička pojištěnce, pozor však dejte na to, že ošetření s touto kartičkou nemusí být zcela bezplatné. Z toho důvodu vždy raději doporučujeme sjednání cestovního pojištění. Online srovnání dostupných pojištění naleznete zde >>

 

Odlet je z dobře dostupné Bratislavy, kam se nejlépe dopravíte autobusy Eurolines nebo Regiojet. Průvodce Bratislavou pak najdete zde >>.

 

Před nákupem letenek si jako už klasicky spočítejte celkové nálady na cestu včetně výše zmíněného pojištění, ubytování a stravování. Skotsko nepatří mezi ty nejlevnější destinace, letenky tak budou představovat pouze část nákladů. Jídlo se vyplatí nakupovat ve velkých supermarketech, kde jsou ceny přiměřené. Pokud se budete chtít podívat za hranice města, auto si můžete zamluvit předem přes ověčený web RentalCars

 

Ubytování na daný termín vyhledávejte na Bookingu. Přijatelnější ceny však často najdete na webu Airbnb, přičemž ještě víc ušetřit můžete využitím této naší slevy na vaše první ubytování.

 

 

Letenky na trase Bratislava–Edinburgh–Bratislava na termín 16. až 19. ledna (čtvrtek večer až neděle) rezervujte na stránkách Ryanair. Letenky můžete zakoupit i u českého prodejce – bude to sice o pár korun dražší, ale celý nákup proběhne v češtině, dostanete zákaznický servis v češtině a pár korunami podpoříte také provoz tohoto webu.

 

Pozornost věnujte pozdnímu příletu při cestě tam a brzkému odletu při cestě zpět.

 

letenky Edinburgh
Levné letenky Edinburgh
Skotsko (Edinburgh) z Bratislavy na prodloužený víkend za 515 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!