Láká vás Skotsko? Díky levným letenkám aerolinky Ryanair můžete navštívit Edinburgh, tzv. výkladní skříň Skotska. Město vám nabídne několik historických památek, krásnou přírodu i romantickou atmosféru. Z Bratislavy se sem nyní dopravíte za velmi dobrých 600 Kč a strávíte zde prodloužený víkend od čtvrtka do neděle. To je ideální počet dnů na poznání tohoto krásného města. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy do Skotska přes cestovní kanceláře případně naleznete zde.

 

<

 

Tip: Pokud s individuální turistikou zatím nemáte žádné zkušenosti, doporučujeme vám k přečtení tento podrobný návod >> .

 

Pro krátké cesty po Evropě vám případně bude stačit kartička pojištěnce. Pozor však dejte na to, že ošetření s touto kartičkou nemusí být bezplatné. Z toho důvodu vždy raději doporučujeme sjednání cestovního pojištění, které vás navíc vyjde na pár korun za den. Online srovnání dostupných cestovních pojištění naleznete zde >>

 

Odlet je z dobře dostupné Bratislavy, kam se nejlépe dopravíte autobusy Eurolines nebo Regiojet. Průvodce Bratislavou pak najdete zde >>.

 

Před nákupem letenek si jako už klasicky spočítejte celkovou cenu výletu včetně výše zmíněného pojištění, ubytování a stravování. Skotsko není zrovna nejlevnější destinací a letenky tak budou představovat jenom část nákladů. Auto si případně můžete zamluvit předem na RentalCars. Jídlo se vyplatí nakupovat ve velkých supermarketech, kde jsou ceny přiměřené.

 

Ubytování můžete vyhledávat na Bookingu. Přijatelnější ceny však často najdete na webu Airbnb, přičemž ještě víc ušetřit můžete využitím naší slevy na vaše první ubytování.

 

 

Letenky na trase Bratislava–Edinburgh–Bratislava na termín 21. do 24. listopadu (čtvrtek večer až neděle) rezervujte na stránkách Ryanair. Letenky můžete zakoupit i u českého prodejce – bude to sice o pár korun dražší, ale vy tak dostanete zákaznický servis v češtině a pár korunami podpoříte také provoz tohoto webu.

 

Pozornost věnujte pozdnímu příletu při cestě tam a brzkému odletu při cestě zpět.

 

Letenky Edinburgh
Letenky Edinburgh
Skotsko (Edinburgh) z Bratislavy na prodloužený víkend za 600 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!