Chtěli byste vyrazit na dovolenou do zahraničí na vlastní pěst, ale nejste si jisti, zda zvládnete vše zorganizovat? Na rezervaci ubytování není nic těžkého. V tomto článku vám poradíme, kde hledat nejvýhodnější nabídky, jaké způsoby ubytování můžete zvolit a na co si dát pozor. Kromě ceny letenek je ubytování druhou finančně nejnáročnější položkou, především pokud si hledáte ubytování v Evropě. Ne vždy však u ubytování platí rovnice vysoká cena = kvalita.

 

<

 

 

Ubytovna, hostel, apartmán nebo hotel?

Tápete, jaký je rozdíl mezi všemi těmito kategoriemi? Zpravidla nejlevněji se ubytujete v ubytovně a hostelu, kde jsou pokoje buď se společným sociálním zázemím, někdy i ve sdruženém pokoji po více lidech, apod. Výhodou většiny apartmánů je vlastní kuchyňka, kde si můžete vařit a ušetříte tak část nákladů. Možností je hodně. Znám i velmi pěkné hostely, záleží na tom, kolik peněz chcete utratit. O něco výše se pak řadí hotel, kde je vlastní koupelna samozřejmostí. Každý druh ubytování má něco do sebe.

 

Jak si najít a zarezervovat ubytování?

Výhodné ceny ubytování naleznete např. na webu www.booking.com, kde je vždy nabídka několika druhů ubytování, od levných hostelů, po velmi kvalitní drahé hotely pro náročné. Vybírat můžete podle různých kritérií, od nejlevnějšího, od nejoblíbenějšího, apod.

 

Jednotlivé kroky při rezervaci

1. Vyhledejte hotel podle data příjezdu a odjezdu a vámi zadaných kritérií
2. Při rozkliknutí hotelu se vám zobrazí všechny užitečné informace (pro kolik osob je pokoj určený, zda má vlastní koupelnu, wifi připojení, apod.)
3. Vyberte druh pokoje (za příplatek je např. pokoj s výhledem na moře, atd.)
4. Klikněte na rezervovat, následně napište své osobní údaje, které jsou k rezervaci nezbytné
5. Proveďte platbu online (některé hotely nabízí možnost platby až na místě)
6. Očekávejte potvrzení rezervace hotelu na váš e-mail

 

 

 

 

Jiné možnosti ubytování

Pokud chcete ušetřit, mít více prostoru, než jeden pokoj v hotelu, nebo poznat trošku místní kultury, vyzkoušejte ubytování skrze AirBnb. Více o této možnosti ubytování u soukromníků se dozvíte zde >>

Postup ubytování je podobný, v aplikaci si vyberete datum příjezdu a odjezdu, počet osob a také zda se chcete ubytovat pouze v soukromém pokoji, nebo pro sebe chcete mít celý byt, či domek. Vyhledávacích kritérií je spousta, záleží pouze na tom, co vám vyhovuje a co je v dané lokalitě k dispozici. Na Airbnb si vytvořte vlastní účet, kam můžete napsat něco o sobě a lidé, kteří vás pak mají ubytovat alespoň budou vědět, koho si domů, či do místa, které pronajímají, pouští. Vždy to působí věrohodněji. Ubytování můžete vyhledávat také podle kladných recenzí. Právě recenze jsou na Airbnb samozřejmostí a dávají se jak tomu, kdo ubytovává, tak tomu, kdy ubytovaný byl.

 

Na co si dát u rezervace ubytování pozor

1. Kvalita
Fotky mohou často na první pohled klamat. Hotel či jiné místo si vždy projděte na více webech a podívejte se také na recenze. Naleznete je například na webu www.tripadvisor.cz

2. Domácí mazlíčci
Pokud chcete vzít na dovolenou svého pejska, ujistěte se předem, zda může s vámi a za jakou cenu.

3. Příplatky, doplatky, poplatky…
Obecní poplatek, poplatek za wifi, parkování, přistýlky, wellness, atd. Každý hotel má služby nastavené jinak, dávejte proto pozor, co vše je a není zdarma již při rezervaci. V opačném případě byste mohli být nemile překvapeni, co vše není zahrnuté v ceně pokoje.

4. Podmínky storna
Člověk nikdy neví, zda těsně před cestou například neonemocní. Je proto dobré si pročíst storno podmínky hotelu, ty jsou také nastavené u každého ubytování individuálně.

5. Děti
Pokud jedete na dovolenou s dětmi a plánujete se ubytovat například v nějakém wellness hotelu, vždy dobře čtěte, zda je tzv. baby friendly. Některé, převážně luxusní hotely, jsou určené pouze dospělým osobám. Je to z důvodu klidu, který chce hotel svým klientům poskytnout.

 

 

Jak si zamluvit ubytování v zahraničí? Rady a tipy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!