Blíží se čas dovolených a mnozí z nás si ve zvolené dovolenkové destinaci plánují vypůjčit auto. Jak postupovat? Ideální je, pokud si rezervujete auto dopředu přes internet. Budete tak mít možnost v klidu si prostudovat a porovnat nabídky a podmínky jednotlivých autopůjčoven. Auto si lze ale zapůjčit také na místě v pobočce vybrané autopůjčovny.

 

<

 

Čím dříve si auto zarezervujete, tím méně za pronájem zaplatíte. Je tedy dobré začít vyhledávat vhodné auto třeba již několik měsíců před samotnou výpůjčkou. Využít můžete některý český či zahraniční server (například www.rentalcars.com), který zprostředkovává půjčení auta od nejrůznějších autopůjčoven.

 

Rozhodněte se, zda potřebujete vypůjčit auto hned po příletu na letišti nebo Vám stačí vypůjčit si ho ve městě. Ceny za půjčení auta ve městě jsou totiž většinou nižší, než na letišti. Výhodněji také většinou vycházejí nabídky autopůjčoven, které nemají kancelář přímo v budově letiště, ale v jejím blízkém okolí. Nebojte se toho, pokud u nabídky máte připsáno například „kyvadlová doprava“. Autopůjčovny zajišťují tyto krátké transfery z letiště a zpět zdarma.

 

Dívejte se po nabídkách lokálních autopůjčoven. Ty mívají zpravidla nižší ceny, než velké mezinárodní autopůjčovny.

 

Při výběru vhodného auta si všímejte i dalších důležitých faktorů, které mohou navýšit konečnou cenu. Je v ceně pronájmu i další řidič nebo budete za dalšího řidiče doplácet? Je v ceně pronájmu neomezený počet najetých kilometrů? Můžete s autem bezplatně překročit hranice jiného státu nebo budete muset v případě výjezdu za každý den v jiné zemi doplácet? V případě, že jste mladý řidič, ověřte si, zda nebudete muset díky svému nízkému věku platit zvýšenou cenu.

 

Promyslete, zda potřebujete auto půjčit včetně doplňků, jako jsou například autosedačka či navigace. Díky zapůjčení těchto doplňků se Vám totiž rezervace může neúměrně prodražit. Pokud máte tu možnost, vezměte si s sebou navigaci i autosedačku raději z domova. Autosedačku pro dítě Vám většina leteckých společností přepraví zdarma v ceně letenky.

 

Pozorně si přečtěte pravidla, která stanovuje daná autopůjčovna pro pohonné hmoty. V podstatě existuje několik možností. Dostanete auto s plnou nádrží a vracíte také s plnou nádrží. V tomto případě se nezapomeňte na pobočce autopůjčovny zeptat, kde je nejbližší čerpací stanice a zda má otevřeno v době, kdy budete auto vracet.

 

Druhou možností je, že dostanete auto s plnou nádrží, ale vracíte s prázdnou nádrží. V tomto případě zvažte, zda během výpůjční doby najezdíte dostatek kilometrů, aby se Vám nádrž podařilo celou projet.

 

Třetí možností je pak částečná refundace, kdy dostanete auto s plnou nádrží, a cena za nevyjeté palivo Vám bude částečně navrácena (většina autopůjčoven navrací zpět částku maximálně za polovinu nevyjeté nádrže).

 

Když už máte vybranou autopůjčovnu a konkrétní auto, pak už stačí jen provést rezervaci a platbu přes internet. Zvažte také zakoupení připojištění, které Vám bude při rezervaci on-line nabídnuto. Druhou možností je pak připlatit si pojištění přímo na pobočce autopůjčovny.

 

Všechny potřebné dokumenty si vytiskněte a vezměte s sebou s požadovanými doklady (řidičský průkaz, cestovní pas, kreditní karta (pozor, ne debetní!), popřípadě mezinárodní řidičský průkaz) na pobočku autopůjčovny. Při přebírání auta si s pracovníkem autopůjčovny ujasněte všechny detaily a samotné auto si dobře prohlédněte a raději i vyfoťte. Všechny nalezené poškození automobilu si nechte pracovníkem autopůjčovny zakreslit do dokumentu, abyste později předešli případným problémům.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak si půjčit auto v zahraničí
Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *