Na palubě platí přísné podmínky pro příruční zavazadlo. Podívejte se, co si sbalit do letadla a jak dodržet předpisy. Pozor na to, že všechny tekutiny musí být uzavřeny v průhledném sáčku. Můžete je najít například na letišti před letištní kontrolou, nemusíte je mít s sebou.

 

 

 

Maximálně litr tekutin po 100 ml

Tekutina musí být dobře uzavřená v balení do objemu 100 ml. Balení vložte do zapínacího plastového sáčku. Přepravit můžete maximálně litr tekutin, který se musí vejít do jednoho plastového sáčku.

Mezi tekutiny patří: spreje, parfémy, tělová a pleťová kosmetika, nápoje, sirupy, produkty gelové konzistence, tekutá mýdla a šampóny, aviváže, krémy a pasty, ostatní produkty podobné konzistence.
Výjimky platí pro kojeneckou stravu a léky. Vaše díte musí být ochotno stravu ochutnat před kontrolou.

 

 

 

Co s nákupem z Duty Free Shopu?

Bezcelní prodej se nachází za pasovou kontrolou. Po nákupu obdržíte přímo od personálu v obchodě tekutiny spolu s účtenkou zapečetěné v plastové tašce. Tašku nesmíte před kontrolou do letadla otevřít. Při přestupu musí být stále taška zapečetěná.

 

 

Používání elektronických zařízení na palubě podléhá přísným pravidlům

Smartphone, elektronické knihy a tablety musí mít aktivovaný režim „letadlo“. Nesmí omezovat ostatní cestující během letu, při přistání či vzletu. Bluetooth a notebook musí být vypnut při přistání, vzletu nebo popojíždění. Během letu můžete počítač zapnout v režimu „letadlo“. Během celého letu můžete použít malá elektronická zařízení bez schopnosti přijímat nebo vysílat elektronický signál.

 

 

Co si mohu vzít na palubu letadla?
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!