Protože jsme levnocestování předpokládáme, že budete cestovat levně, což znamená i s nízkonákladovými společnostmi. Ty nejčastěji létají na londýnská letiště Stansted nebo Luton. Kde letiště leží a jak se z nich dostat pohodlně do centra najdete v dnešním článku.

 

<

 

Stansted

 

Letiště Stansted je vzdáleno od Londýna asi 60km, zde se dostanete nejčastěji. Jednu ze základen zde má například Ryanair, který vás sem často dopraví už pod 1000Kč ze tří měst České republiky a to Prahy, Ostravy nebo Pardubic.

 

Jaké dopravní prostředky můžete využít?

 

Autobus

Operuje zde několik společní. Nejlevnější je tzv. Easybus, který jezdí za cenu od 4 liber. Vaší cestu můžete rezervovat na webových stránkách společnosti. Mezi další možnosti patří například National Express nebo Terravision oboje v předstihu kolem 10 liber.

Vždy rezervujte svá místa předem a nechte si dostatek času na případná zpoždění letadla, která jsou u nízkonákladových společností poměrně častá. Mimo to je toto letiště dost nepřehledné a můžete ztratit spousta času hledáním kufrů apod.

Doba jízdy je asi hodinu a půl a autobusy odjíždí ze zastávek, které jsou přímo před letištěm.

 

Vlak

Za cenu od 12 liber se dostanete do centra města vlakem. Doba jízdy je znatelně kratší a v centru města jste do tři čtvrtě hodiny. Zvažte zda opravdu chcete těch pár liber ušetřit nebo si mírně připlatíte a budete tam mnohem rychleji. Vlak také nezpožďují zácpy na silnicích. Jízdenky na Stansted Express rezervujte s předstihem na webových stránkách, čím dříve rezervujete, tím levnější budou. Dostanete se na Liverpool Street odkud vedou tři linky metra.

 

Taxi

Je samozřejmě na letišti k dispozici. Jedná se buď o černé drahé oficiální taxi nebo soukromé společnosti, které přijedou na zavolání. Vzhledem k tomu, že jejich cena je vysoká a cesta do centra trvá přibližně stejně dlouho jako autobusem, tak jej nedoporučuji.

 

 

By: Håkan Dahlström

 

Luton

 

Dalším letištěm, které společnosti využívají je London Luton. Vzdálenost od centra je necelých 60km.

 

Autobus

Easybus je odtud už za cenu od 2 liber, záleží jak brzy rezervujete na na jaký čas. Operuje zde také mírně dražší Terravision za cenu od 13 liber. Vždy je výhodnější si koupit zpáteční lístek, jezdí na stanici metra Victoria. Doba jízdy je přibližně hodinu.

 

Vlak

Se jmenuje Luton Flyer a v centru města jste asi za půl hodiny. Zastávka se nachází asi 2km od letiště a jezdí každých 15 minut. Cena je od 10 liber.

 

Taxi

Stejné jako pro Stansted, i zde jsou dva druhy taxi. Oficiální a soukromé společnosti. Cena je však velmi vysoko a vyplatí se použít některou z možností výše pokud nejste skupina.

Jak se dostat z letiště London Standsted nebo London Luton do centra?
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!