Sardínie stojí trochu stranou turistického zájmu a já upřímně nerozumím tomu, proč :). Nabízí jedny z nejkrásnějších pláží v Evropě, i v plné sezóně není „přecpaná“ turisty a nabízí spoustu zajímavých míst k návštěvě. Osobně jsem byl až překvapen její zajímavostí. Rozhodně ale doporučuji pronájem auta, jen tak poznáte její skutečné krásy a dovolenou si neskutečně užijete. Ubytování jsem proto vybral v Sassari, nedaleko od místa, kde jsem byl sám ubytován a odkud snadno poznáte celý sever Sardínie. Využít ale samozřejmě můžete jen letenek, ostrov si projet a ubytování si brát při cestě (já tuto možnost nemohl zvolit, protože jsme bydleli u přátel). Důkladného průvodce po Sardínii, naleznete zde

 

<

 

Tip pro vás: Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji k přečtení tento podrobný návod >>

 

Odlet i přílet bude z Berlína, kam se dostanete z Prahy nejlépe StudentAgency, nebo Eurolines (700Kč za obě cesty). Vzhledem k brzkému odletu bych ale doporučil se domluvit ve 4 lidech a jet vlastním automobilem. Ušetříte jak na cestě do Berlína, tak při pronájmu auta na místě.

 

Letenky Berlín – Sardínie – Berlín na 13. – 20. srpna za 59€ zakupte přímo na stránkách Eurowings.com.

 

Sardímie

 

 

V ceně máte pouze příruční zavazadlo, odbavené je za příplatek. Nicméně příruční vám bude bohatě stačit. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu, naleznete zde >>

 

Jelikož přistanete na jihu, odkud je do Sassari kus cesty, více bych vám doporučoval variantu brát si ubytování po cestě. Nejvíce času bych si nechal právě na sever, ale záleží samozřejmě co koho láká.

 

Všechny hotely na ostrově v toto datum pro 2 osoby, naleznete zde >>

 

Pro názornost jsem zvolil Al Duomo za 7664Kč na 8 dní za 2 osoby i se snídaní, tedy zhruba 3800Kč za osobu a celý pobyt. Má skvělé hodnocení i dobrou polohu.

 

Sardímie

 

 

Sardínie na 8 dní v srpnu za 5490Kč! (letenky + ubytování se snídaní)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *