Levné letenky na Sardínii, které se právě objevily v nabídce Ryanairu, využijeme k dnešnímu prvnímu levnocestovatelskému tipu. Sardínie je nádherný ostrov, který z vlastní zkušenosti mohu vřele doporučit a to jak milovníkům turistiky, tak „plážování“ (naleznete tu ty nejkrásnější pláže ve Středozemním moři). Cestopisy ze Sardínie našich čtenářů naleznete zde, detailního průvodce pak zde.  Pro srovnání, tolik stojí zájezdy přes cestovní kanceláře. S případným nákupem dlouho neotálejte, za nejnižší cenu zbývají 4 letenky.

 

<

 

Tip pro vás: Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji k přečtení tento podrobný návod >>.

 

Odlet i přílet bude z dobře dostupné Bratislavy, kam se nejlépe dostanete s Eurolines nebo Student Agency. Průvodce Bratislavou naleznete zde >>.

 

Na Sardínii nepotřebujete cestovní pas, vystačíte si s občanským průkazem. Stejně tak žádné očkování není potřeba.

 

Last minute zájezdy na Sardínii naleznete zde >>

 

Před nákupem letenek si nezapomeňte udělat celkovou kalkulaci výletu, tedy i cestu z/ na letiště v Bratislavě i na Sardinii. Velmi doporučuji pronájem auta, bez něho se na ta nejkrásnější místa jen stěží dostanete. Řízení se nebojte, na „jižany“ je jejich styl jízdy v pohodě. Ceny se velmi liší dle „turističnosti“, doporučil bych vám tedy spíše vyhledávat klidnější místa. Ty nám přišla i mnohem krásnější.

 

 

Letenky Bratislava – Sardínie (Alghero) – Bratislava za cca 2540 zakupte přímo na stránkách Ryanair.com na termín  22. – 26. srpna

 

 

 

 

Cena je konečná a zahrnuje veškeré poplatky. V ceně letenky jsou dvě příruční zavazadla: velké 55 x 40 x 20 cm  (max. 10kg) a malé 35 x 20 x 20 cm. Může se to zdát málo, ale stačí to bohatě. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7-měsíční cestu kolem světa, naleznete zde >>.

 

Co se ubytování týká, doporučoval bych půjčit si auto, naplánovat trasu a ubytování si brát při cestě. Nakombinujte si třeba pláže s turistikou, přírodu s městy. Sardínie je rozmanitá a tak to jde dobře.

 

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou na jednom místě, ze kterého budete dělat výlety, dobře vypadá toto ubytování za cca 4000 Kč/ 2 osoby/ 5 dní vč. snídaně. Je skvěle hodnoceno a kousek od Sassari jsme také bydleli ( doporučil bych konkrétní hotel, ale bydleli jsme u známých). Máte to kousek od krásných pláží i Alghera (kam přiletíte) a jdou odsud podnikat dobře celodenní výlety.

 

Nicméně si projděte i jiné, nejde vyhovět vkusu všech. Jiné požadavky má pár seniorů, rodina s dětmi, nebo parta mladých lidí. Všechny hotely na toto datum, naleznete zde.

 

Sardínie z Bratislavy o letních prázdninách na 5 dní za 4560Kč (letenky + pobyt se snídaní)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *