V dalším levnocestovatelském tipu si ukážeme, jak si dopřát dovolenou na Santorini s co nejmenším rozpočtem. Předem bych chtěl říct, že jde o tu nejlevnější možnou alternativu a vím, že to není pro každého. Své zájemce si to mezi čtenáři ale jistě najde. Odlet jsem tak musel naplánovat z/do Varšavy a ubytování jsem zvolil pro 4 lidi. To je výhodné i kvůli nákladům na cestu do Varšavy a po Santorini. Alternativu v podobě last minute dovolených na Santorini, naleznete zde >>

 

<

 

Ještě před nákupem letenek si udělejte kalkulaci a počítejte s tím, že ceny na Santorini jsou vyšší, jak ve zbytku Řecka. Rovněž započítejte cenu do Varšavy a transfér z letiště k hotelu (a na konci zpět). I tak výrazně proti dovolené přes CK ušetříte, ale raději to píši, at se někdo neunáhlí s nákupem. Celkově bych tento tip doporučoval alespoň trochu zkušenějším cestovatelům.

 

Do Varšavy se vzhledem k brzkému odletu a cestě ve 4 dostanete nejlépe vlastním automobilem. Pro čtenáře z Ostravy to není o mnoho dál, než pokud by byl odlet z Prahy.

 

Letenky Varšava – Santorini – Varšava zakupte za 399 zlotých (cca 2500Kč) zde >>

 

Santorini

 

 

V ceně letenek je odbavené zavazadlo do 20kg a samozřejmě příruční. Pro úsporu peněz bych zvážil si vzít část jídla sebou.

 

Všechny ubytování na ostrově naleznete zde >>

 

Nejlevněji vychází Ostrako Backpackers, kdy za 4 lidi zaplatíte 6066Kč za celý pobyt. Tedy 1500Kč za osobu. Rezervovat si ho můžete zde >>

 

Santorini

 

Za poplatek je možná i doprava z/na hotel.

 

Pro případnou kritiku předesílám, že jde o co nejvíc úspornou variantu. Uvědomuji si, že podobné cestování není pro každého, ale jsou lidi, kteří si chtějí splnit sen a jinak si ho dopřát nemohou. Případně mají omezený rozpočet a raději peníze investují do pronájmu auta a prozkoumání ostrova, než do pohodlí :).

 

Santorini na 8 dní za 4000Kč (letenky + ubytování)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!