Máme pro vás další zajímavý rozhovor s blogerkou a cestovatelkou Terkou z blogu www.lifestylebirdie.com. Terezka nám pověděla o jejím kreativním životě blogerky, cestách a třeba studentském pobytu Erasmus na Sardínii. Velmi ráda cestuje, a proto na jejím blogu najdete spousty tipů a zážitků. Jelikož je sama ještě studentkou univerzity, získala také cenné zkušenosti v lowcost cestování a prozradí vám jak na to. Momentálně mapuje Berlín a Itálii. 

 

<

 

Ahoj Terez, představ se nám a prozraď, co na tvém blogu čtenáře LevnoCestování asi nejvíce zaujme?

 

Jmenuji se Tereza, ale na blogu (www.lifestylebirdie.com) se představuji jako Birdie. Jsem čtyřiadvacetiletá studentka chemie, která vždy tíhla ke kreativním činnostem. Blog je nyní můj největší koníček a doufám, že bude dělat radost i vám, alespoň takovou, jakou dělá mně. Vždy jsem ráda cestovala, ať už s rodiči, se kterými objevuji vzdálená místa jako např. Ameriku, nebo s kamarády či přítelem, se kterými cestuji hlavně po Evropě nebo ČR a s trochu menšími náklady! Absolvovala jsem také program Erasmus, tedy pobyt v zahraničí, a to konkrétně na Sardinii, takže o tomto pobytu plánuji sepsat i několik článků. Navíc mám italské občanství, takže mohu poradit i s italštinou, např. jak si nejlépe objednat pravou italskou pizzu nebo zmrzlinu!  

 

 

 

Jak to vlastně celé začalo? Kdy vznikl nápad na to psát blog?

Blog jsem chtěla založit již několikrát. Jeden jsem dokonce již měla, ale byla jsem jen dvanáctileté dítě… Blog vydržel pouze chvilku a poté jsem s k němu již nikdy nevrátila. Nápad s LifestyleBirdie přišel až s přítelem, kterému se jeho myšlenka natolik líbila, ze mě v blogování neustále podporoval a pomáhal mi se vším, s čím jsem potřebovala. Nyní je to přesně rok od jeho založení.   Stále se trochu hledám, blog je dřina, ač se to nemusí zdát, ale snažím se neustále zlepšovat v čem se jen dá, reagovat na komentáře a poznámky čtenářů a zlepšovat život blogem nejen sobě, ale i všem těm, kteří se něj narazí.

 

 

 

Cestuješ raději sama či ve skupině? Je těžké se na cestách „sehrát“?

Jednoznačně ve skupinách. Sama jsem cestovala pouze třikrát a naštěstí chodila vždy do jazykové školy, takže jsem si ihned našla přátele a další cesty podnikala již s nimi. Sama vím, ze procházky po městě bez kohokoli mohou být příjemné. Člověk se nemusí nikomu přizpůsobovat, zajde si kam a jak potřebuje, ale není to ono! S přáteli se vždy zažije spousta legrace a dobrodružství, i když je souhra někdy obtížná. Co člověk, to jiné názory a preference, každý chce vidět něco jiného, něco jiného ochutnat atd. Proto si musí každý připravit velkou dávku tolerance a pak jde vše snadněji!  

 

 

 

Nějaký zážitek z cest s přáteli, na který si vždycky vzpomeneš?

První, co mě napadlo, byl výlet do Londýna s kamarádkami… zařizovala ho jedna z nás a vybrala hostel. Když jsem dorazily na „pokoj“, zalapala jsem po dechu! Byla to místnost s třemi troj-palandy, mezi kterými byla asi dva metry dlouhá a metr široká chodbička. Připadala jsem si jako ve vězení! Nakonec s námi navíc bydlely ještě další dvě ženy, i když jsme nikdy nezjistily, jak vypadají. Dodnes to mám před očima, byla to hrůza!   Ale teď se tomu člověk směje, jak jsme si neměly kam sednout, protože na palandu se člověk vešel jen v leže!   Celý výlet bylo jedno velké drama, ale i tak jsme si to užily a nakonec určitě opět zkušenost!

 

 

Zkušenosti jsou k nezaplacení :). Určitě ale cestováním v partě dost ušetříte, měla bys nějaké ozkoušené tipy a doporučení?

Je toho více… není špatné stopovat, pokud se člověk nebojí, což úplně není můj případ ale již jsem si to také vyzkoušela. Dopadlo to tak, že mě poté dotyčný otravoval na sociální síti! Další výhoda je půjčení auta, kterým se pak člověk může dopravit i tam, kam by se jinak nedostal a pozná daleko více míst. V partě se pak půjčení i benzín rozpočítá a nevyjde tedy tak draho .. a samozřejmě, že i samotný hotel nebo jiné ubytování v partě je levnější, single roomy vychází vždy jako nejdražší možnost, což mi přijde nespravedlivé a diskriminující!  

 

 

 

V jaké zemi jsi zažila příhodu se stopováním? Nějaká destinace, kde by ses jako žena-cestovatelka necítila bez parťáků komfortně?

 

Zážitek se stopováním mám ze Sardinie, kam jsem jela na dvouměsíční pobyt s programem Erasmus. Proto i mé články pro tento magazín se nyní zabývají hlavně Sardinii, přirostla mi k srdci a ráda se o své zážitky podělím i se čtenáři. Zde jsem vlastně stopovala poprvé a naposledy , ale nic není napořád!   Čtu spousty článků, kde autoři popisují své zkušenosti se stopováním a většinou kladně!  

K tomuto tématu se asi hodně váží předsudky. Některá místa totiž už mají svoji nálepku „nebezpečná“. Já osobně mám například zkušenost s Bronxem v New Yorku. Také se o něm tvrdí, že je nebezpečný a já věřím, že je, ale přes den je to celkem klidné místo.   Obecně večer se větší i evropská města stávají nebezpečnými… Sama se cítím komfortně asi jen v Praze, protože v každém cizím městě je člověk cizincem a nepříjemné situace zažívá i každým dnem. V Evropě jsem přeci jen více „doma“, takže tam by asi nebyl až takový problém, ale země jiných kontinentů, jako třeba Afriky nebo Jižní Ameriky, bych sama asi nezvládla…

 

 

Myslíš, že tě zmíněný pobyt Erasmus a cestování obecně nějak změnilo? Jaké máš letos plány a kde tě můžou čtenáři sledovat?

Určitě!   S výrokem „travel is the only thing you buy that makes you richer“ plně souhlasím. Každé místo, každá kultura i člověk, kterého na cestách potkáte, přinese do života něco nového. Je důležité, aby se člověk neustále rozvíjel, aby stále objevoval. Navíc cestováním po jiných zemích si začnete více vážit toho, co máte doma. Já teď ráda prozkoumávám i Českou republiku a její krásy!   U mě na blogu (www.lifestylebirdie.com) se čtenáři mohou těšit na výlety právě z českých míst. Navíc teď mířím do Berlína a poté do Itálie, takže jistě nebude o cestovatelské tipy nouze!  

 

Děkujeme Terce za příjemný rozhovor a vy se určitě podívejte na její blog! 🙂

 

 

Rozhovor s Terkou z LifestyleBirdie.com o cestovatelských zážitcích a blogerském životě
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!