Bruggy patří jednoznačně k těm nejromantičtějším městům Evropy a společně se v dnešním druhém tipu na levnocestování podíváme na to, jak je levně navštívit. Využijeme letenek z Prahy a zpět za 918Kč vč. všech poplatků a ubytejeme se v levném, ale skvěle hodnoceném B&B, kde krom snídaně zdarma, si můžete zadarmo zapůjčit i kola. Bruggy mohu vřele doporučit, sám jsem je navštívil. Natáčel se zde i velmi dobře hodnocený film „V Bruggách„.

 

<

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji k přečtení tento podrobný návod >>

 

Letenky Praha – Brusel – Praha nakupte na termín 20. – 22. května přes web Ryanair.com. Zvolit si můžete pro návrat bud ranní spoj, nebo naopak večerní. Rozhodnutí je zcela na vás, cena zůstane stejná. Doporučoval bych ten večerní.

 

Edit:// cena autobusu z letiště do Brugg a zpět se už zvýšila (za výhodnou cenu je jen prvních pár míst). Nekupujte letenky bez toho, že byste si předtím cenu autobusu ověřili a byli s ní v pohodě. Alternativou je jet vlakem do Bruselu (přespat), druhý den do Brugg, prohlédnout si je a jet do Gentu (který je v noci nádherný a přespat tam). Další den pak vyrazit zpět na letiště. Noclehy tak budou levnější, než přímo v Bruggách.

 

Letenky do Brugg

 

 

V ceně je jedno příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm  a a druhé o rozměrech 35x20x20cm, což vám na víkend stačí víc, jak bohatě.

 

Z letiště Charleroi se do Brugg dostanete nejlépe se společností flibco.com. Jejich ceny začínají na 5€ a nakupte je online ihned, jakmile zakoupíte letenku. Když je koupíte ted, budou stát 5€, později cena bude stoupat.

 

Vemte do úvahy, že Bruggy jsou velmi populární a tedy i drahé město. Pokud chcete ušetřit, nakupte si klidně nějaké jídlo sebou a alkohol na letišti v Charleroi. U řeky si pak můžete udělat piknik s krásnějším výhledem, než mají i ty nejdražší restaurace ;).

 

Hotel jsem vybral B&B Lappersfort. Je cca 10 minut na kole od centra města a je skvěle hodnocen. Pokud by se vám nelíbil, nebo jste chtěli hotel víc v centru, všechny hotely naleznete zde >>

 

 

27665953

 

Za zváženou využít i naši slevu na 496Kč a ubytovat se přes Airbnb.com.

 

Pokud máte akčnější povahu, doporučuji i návštěvu nedalekého Ghentu. Mě osobně se líbil velmi a přespání tam je i levnější. Nezapomente také ochutnat belgická pivka a čokoládu :).

 

Bruggy, taktéž společně se Stockholmem často nazývané jako Benátky severu, jsou dost možná nejkrásnějším a nejromantičtějším městem Belgie. Toto neveliké město s malebnými uličkami a třpytícími se kanály je vyhlášené jako ráj milenců a milovníků čokolád.

 

Jak se pohybovat po Bruggách?

 

Bruggy jsou poměrně malé město, a proto si s výlety po městě bohatě vystačíte bez využití veřejné dopravy, veškeré atrakce jsou od sebe v pěší vzdálenosti. Pakliže se přesto raději svezete, máte možnost využít tamní autobusy. Kromě nich totiž v Bruggách žádná forma veřejné dopravy jako metro či tramvaje není. Existuje několik linek číslovaných jako 1 až 99, z nichž většina vyjíždí z hlavního nádraží. Lístky na MHD se kupují v kioscích, automatech nebo formou SMS.

 

I s českými tarify je výhodnější jednorázová SMS jízdenka, která vyjde na 1,80€ + cena sms. Stačí jen napsat zprávu s textem „DL“ na číslo 4884 a vzápětí Vám bude jízdenka poslána na mobil. Pokud dáte přednost papírové jízdence, zaplatíte 3€ a budete muset při vstupu do autobusu jízdenku označit ve žlutém validátoru. K dispozici jsou i denní, 3denní a 5denní jízdenky, které se vyplatí objednat přes internet, ušetříte tím několik euro. Se slevou pak stojí jízdenky 5€, 10€ nebo 15€.

 

Další možností cestování po Bruggách je kolo. Téměř na každém rohu jsou půjčovny jednoduchých skládaček, Bruggy jsou velice rovinatým městem, a vystačíte si tady i s kolem bez převodů. Za celodenní půjčení kola zaplatíte zhruba 6€.

 

 

Jak ušetřit na pobytu

 

Turistům je v Bruggách nabízena Bruges City Card, což je turistická karta umožňující vstup do všech zajímavých městských atrakcí. Do mnoha dalších památek a muzeí je vstup za výhodnější ceny. Karta nezahrnuje veřejnou dopravu po Bruggách, ale poskytuje alespoň možnost koupit si třídenní jízdenku po Vlámsku za zvýhodněných 6€. Brugge City Card je poměrně drahá, 48 hod verze stojí 46€ a 72 hod verze 49€, koupě se Vám tedy vyplatí pouze, pokud chcete navštívit velké množství památek. Turistické karty lze zakoupit na hlavním nádraží nebo na některých dalších místech.

 

 16202709446_21c1c7ab3c_z

 

 

Památky, které nesmíte vynechat

 

Groote Markt (Tržní náměstí)

Groote Markt je jedno z nejznámějších náměstí v Bruggách. Jak již název napovídá, navštívit zde můžete městské trhy, možná ještě zajímavější je však 83 metrů vysoká věž Belfried, ze které po vyšlapání 366 uvidíte celé město jako na dlani. Vstupné na věž je 8€.

 

Náměstí Burg

Na druhém významném náměstí se nachází novogotický Justiční palác, gotická radnice a také často navštěvovaná bazilika Svaté krve. Prohlídka slavné baziliky Vás vyjde na 2€,

 

Kostel Panny Marie

Kostel Panny Marie s dominantní věží, která je se 122 metry druhou nejvyšší v Belgii, je jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v Bruggách. Mimo jiné v sobě kostel ukrývá i Michelangelovu sochu Marie s dítětem.

 

Katedrála sv. Salvátora

Katedrála sv. Salvátora byla postavěna v 10. století jako malý kostel. V průběhu staletí se stavba rozšiřovala až do dnešní monumentální podoby. Jedná se o jednu z mála staveb, která během válek vedených v Belgii nebyla nijak poničena.

 

Groeninge Museum

V tomto muzeu můžete obdivovat díla vlámských umělců od 15. století po současnost, včetně malířů bruggské školy. Plné vstupné do muzea činí 8€,

 

Čokoládovna Sukerbuyc

Bruggy jsou pověstné nejen svými romantickými uličkami, ale i výrobou té nejlepší čokolády. Sukerbuyc nacházející se na ulici Katelijnestraat nabízí turistům ukázky z toho, jak se vyrábějí ty nejlepší pralinky na světě.

 

 

Romantický víkend v Bruggách z Prahy za 2400Kč! (letenky + skvělý hotel + snídaně a kolo)
Štítky:    

4 komentáře u „Romantický víkend v Bruggách z Prahy za 2400Kč! (letenky + skvělý hotel + snídaně a kolo)

 • 4.5.2016 (20:38)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,
  koupila jsem si tyto letenky, cena busu však již stoupla na 17 e za 1 cestu. Je nějaký jiná možnost, jak se dostat do Brug, levněji?

  Reagovat
  • 5.5.2016 (7:44)
   Trvalý odkaz

   Obávám se, že jediná možnost je vlakem, ale nejsem si jist, zda to vyjde levněji. Pokud se to už takhle stalo, zkuste zauvažovat na výletu Brusel Charleroi – Brusel (přespání) – Bruggy – Ghent (přespání) a cesta zpět na letiště v Charleroi.

   Díky levnějšímu ubytování než v Bruggách by vás to mohlo vyjít na obdobné peníze, ale poznáte toho mnohem víc. Já to s přespáním řešil také tak a musím říct, že ačkoliv Bruggy jsou nádherné, tak noční Ghent se mi líbil minimálně stejně. Osvícené centrum kolem řeky je úžasné.

   Reagovat
 • 5.5.2016 (5:47)
  Trvalý odkaz

  Možná by nebylo od věci si zjistit, jak se vlastně to letiště doopravdy jmenuje… 😉

  Reagovat
  • 5.5.2016 (7:40)
   Trvalý odkaz

   Charleroi. Za poslední dva roky jsem navštívil desítky letišt, stane se. Na podstatě věci to nic nemění.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!