Pro zamilované dvojice jsem si dnes připravil tip na romantický víkend snů. Navštívíme během něj Bruggy, přezdívané též Benátky severu a následně Benátky samotné. Obě města jsem měl příležitost navštívit a opravdu jsou úžasná. Odlet i přílet bude přitom z Prahy a letenky vychází velmi dobře finančně, i časově (odlet bude v pátek po obědě a návrat v neděli odpoledne). K ubytování jsem připravil tip na levnocestovatelskou variantu, i tu pro náročné. V případě zájmu si ověřte cenu všech letenek před nákupem, at se vám nestane, že některé mezitím zdraží.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

Tip pro vás: Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji k přečtení tento podrobný návod >>  

 

Odlétat budeme v pátek 26. srpna se společností Ryanair na trase Praha – Brusel za 746Kč. Jak si z náhledu můžete povšimnut, odlet je možný i ve čtvrtek a pak vás letenky vyjdou ještě výhodněji. Záleží jen na vás.

 

 

víden

 

 

Společně s letenkami zakupte i jízdenky do Brugg a zpět. Nyní jsou za 15€ (obě cesty), později budou dražší.

 

 

víden

 

 

 

V Bruggách se ubytujte a hlavně večer si jimi dejte důkladnou procházku. Průvodce nalezenete zde >>

 

K ubytování bych volil bud Snuffel hostel (levnocestovatelská varianta) nebo hotel Portinari. Ten má 4 hvězdičky, je v centru a má skvělé hodnocení. Samozřejmě můžete zvolit ještě luxusnější hotel, to už je na vás. Všechny hotely najdete zde >>

 

Ještě levnější variantou je využít slevu 500Kč a ubytovat se přes AirBnb. Krom toho to může skvělý zážitek, protože si můžete pronajmout i bydlení na člunu, nebo v karavanu :).

 

 

V sobotu nás čeká přelet do Benátek, k čemuž použijeme zase Ryanair, tentokrát za 460Kč na trase Brusel – Venice.

 

 

víden

 

 

 

Průvodce Benátkami, naleznete zde. Nezapomente do případné kalkulace započíst i cenu za dopravu z/na letiště v Benátkách (v Bruselu vám to do Brugg jede přímo z letiště a z autobusového nádraží se snadno dopravíte do centra pěšky, je to hezká procházka).

 

Ubytování bych vzal v Janu Palachovi :). Případně se ubytoval na jachtě, jistě z toho bude skvělá vzpomínka. Ještě levnější variantou je využít slevu 500Kč a ubytovat se přes AirBnb. Pokud byste volili luxus, tak dobře hodnocen je např. Duodo Palace.

 

 

víden

 

 

Zpět do Prahy zamíříme v neděli 28. srpna se společností Wizzair za 811Kč. Alternativou je noční cesta autobusem do Prahy se společností Helloe, nabízející jízdenky za 15€.

 

víden

 

 

Zejména kvůli Wizzairu na konci si musíte vystačit s malým příručním zavazadlem, ale to na víkend bude stačit bohatě. Stačí náhradní spodní prádlo, kartáček a případně zásnubní prstýnek :).

 

A pokud do toho půjdete, dejte mi prosím vědět :). At vím, že ta hodina plánování a psaní nebyla zbytečná :D.

 

 

Romantický víkend snů – Bruggy a Benátky z/do Prahy

6 komentářů u „Romantický víkend snů – Bruggy a Benátky z/do Prahy

 • 16.7.2016 (16:27)
  Trvalý odkaz

  Cau, mohl bys prosim uvest stranky kde se da koupit ty jizdenky do Brugg? Diky

  Reagovat
 • 16.7.2016 (22:11)
  Trvalý odkaz

  Ahoj, děkuju ti za tip. Sice ho nevyužiju – koliduje mi s jinou cestou – ale takový trojúhelník Evropou bude zajímavý i v budoucnu. Díky.

  Reagovat
  • 17.7.2016 (10:19)
   Trvalý odkaz

   Ahoj, já děkuji. Jsem moc rád, že jsem to nedělal zbytečně :D. Vymýšlet podobné tipy mě baví nejvíc, ale bohužel se to setkává jen s vlažným zájmem.

   Reagovat
 • 18.7.2016 (20:19)
  Trvalý odkaz

  Ahoj,
  Tak do toho bych sel..ale sem z toho blbej. Muzes me navest jako male dite?
  Dik

  Reagovat
  • 19.7.2016 (19:11)
   Trvalý odkaz

   Ahoj,

   víc už to bohužel popsat nedovedu a nedoporučoval bych to do úplného začátku. Pokud s individuální turistikou teprve začínáte, zvolte si něco snadnějšího.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!