Pro zamilované dvojice jsem si dnes připravil tip na romantický víkend snů. Navštívíme během něj Bruggy, přezdívané též Benátky severu a následně Benátky samotné. Obě města jsem měl příležitost navštívit a opravdu jsou úžasná. Odlet i přílet bude přitom z Prahy a letenky vychází velmi dobře finančně, i časově (odlet bude v pátek po obědě a návrat v neděli odpoledne). K ubytování jsem připravil tip na levnocestovatelskou variantu, i tu pro náročné. V případě zájmu si ověřte cenu všech letenek před nákupem, at se vám nestane, že některé mezitím zdraží.

 

<

 

Tip pro vás: Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji k přečtení tento podrobný návod >>  

 

Odlétat budeme v pátek 26. srpna se společností Ryanair na trase Praha – Brusel za 746Kč. Jak si z náhledu můžete povšimnut, odlet je možný i ve čtvrtek a pak vás letenky vyjdou ještě výhodněji. Záleží jen na vás.

 

 

víden

 

 

Společně s letenkami zakupte i jízdenky do Brugg a zpět. Nyní jsou za 15€ (obě cesty), později budou dražší.

 

 

víden

 

 

 

V Bruggách se ubytujte a hlavně večer si jimi dejte důkladnou procházku. Průvodce nalezenete zde >>

 

K ubytování bych volil bud Snuffel hostel (levnocestovatelská varianta) nebo hotel Portinari. Ten má 4 hvězdičky, je v centru a má skvělé hodnocení. Samozřejmě můžete zvolit ještě luxusnější hotel, to už je na vás. Všechny hotely najdete zde >>

 

Ještě levnější variantou je využít slevu 500Kč a ubytovat se přes AirBnb. Krom toho to může skvělý zážitek, protože si můžete pronajmout i bydlení na člunu, nebo v karavanu :).

 

 

V sobotu nás čeká přelet do Benátek, k čemuž použijeme zase Ryanair, tentokrát za 460Kč na trase Brusel – Venice.

 

 

víden

 

 

 

Průvodce Benátkami, naleznete zde. Nezapomente do případné kalkulace započíst i cenu za dopravu z/na letiště v Benátkách (v Bruselu vám to do Brugg jede přímo z letiště a z autobusového nádraží se snadno dopravíte do centra pěšky, je to hezká procházka).

 

Ubytování bych vzal v Janu Palachovi :). Případně se ubytoval na jachtě, jistě z toho bude skvělá vzpomínka. Ještě levnější variantou je využít slevu 500Kč a ubytovat se přes AirBnb. Pokud byste volili luxus, tak dobře hodnocen je např. Duodo Palace.

 

 

víden

 

 

Zpět do Prahy zamíříme v neděli 28. srpna se společností Wizzair za 811Kč. Alternativou je noční cesta autobusem do Prahy se společností Helloe, nabízející jízdenky za 15€.

 

víden

 

 

Zejména kvůli Wizzairu na konci si musíte vystačit s malým příručním zavazadlem, ale to na víkend bude stačit bohatě. Stačí náhradní spodní prádlo, kartáček a případně zásnubní prstýnek :).

 

A pokud do toho půjdete, dejte mi prosím vědět :). At vím, že ta hodina plánování a psaní nebyla zbytečná :D.

 

 

Romantický víkend snů – Bruggy a Benátky z/do Prahy

6 komentářů u „Romantický víkend snů – Bruggy a Benátky z/do Prahy

 • 16.7.2016 (16:27)
  Trvalý odkaz

  Cau, mohl bys prosim uvest stranky kde se da koupit ty jizdenky do Brugg? Diky

  Reagovat
 • 16.7.2016 (22:11)
  Trvalý odkaz

  Ahoj, děkuju ti za tip. Sice ho nevyužiju – koliduje mi s jinou cestou – ale takový trojúhelník Evropou bude zajímavý i v budoucnu. Díky.

  Reagovat
  • 17.7.2016 (10:19)
   Trvalý odkaz

   Ahoj, já děkuji. Jsem moc rád, že jsem to nedělal zbytečně :D. Vymýšlet podobné tipy mě baví nejvíc, ale bohužel se to setkává jen s vlažným zájmem.

   Reagovat
 • 18.7.2016 (20:19)
  Trvalý odkaz

  Ahoj,
  Tak do toho bych sel..ale sem z toho blbej. Muzes me navest jako male dite?
  Dik

  Reagovat
  • 19.7.2016 (19:11)
   Trvalý odkaz

   Ahoj,

   víc už to bohužel popsat nedovedu a nedoporučoval bych to do úplného začátku. Pokud s individuální turistikou teprve začínáte, zvolte si něco snadnějšího.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!