Rodinná dovolená v Chorvatsku je nestárnoucí klasikou. Statisíce Čechů míří v letních měsících právě k Jadranu. Chorvatsko je oblíbené především díky své poměrně krátké vzdálenosti z ČR a také protože se tam dopravíte pohodlně vlastním automobilem. Pokud navíc cestujete se svými ratolestmi, můžete dělat pravidelné přestávky na benzinových pumpách, kde se mohou děti proběhnout a cestu tak zvládnou o mnoho lépe, než třeba v letadle při delší vzdálenosti.

 

 

<

 

 

Dovolená s dětmi v Chorvatsku

Chorvatsko je jednou z nejvhodnějších lokalit pro rodinnou dovolenou s dětmi. Nevýhodou může být pouze to, že většina pláží je oblázkových a děti si tolik nevyhrají jako na písku. Na ostrově Rab, v Omiši, nebo pláži Bačvice nedaleko Splitu však naleznete také pláže písečné.

 

Doprava do Chorvatska

Nejčastěji můžete vyjet k Jadranu vlastním automobilem, nebo autobusem. Doporučuji první variantu. Kolik vás bude cesta do Chorvatska stát a jakou trasu můžete zvolit se dozvíte zde >>

Třetí možností je cesta vlakem, která je poměrně pohodlná, ale z uvedených variant nejdražší.

 

Ubytování v Chorvatsku

Hotely, hostely i apartmány jsou k dispozici po celém chorvatském pobřeží. Nejlevnější ubytování nabízí hostely, v nichž lze přespat i za 300 Kč/noc. Apartmány jsou sice dražší, ceny začínají na 800 Kč/noc, ale nabízejí větší prostor i vlastní kuchyňku, kterou při delší dovolené jistě doceníte. Ceny jsou nejvyšší v sezóně od června do září a odvíjejí se také od vzdálenosti k moři. Nabídka ubytování je široká, vyplatí se proto prozkoumat možnosti ubytování na www.booking.com.

Zájezdy skrze cestovní kancelář jsou zde >>

 

 

Jaké letovisko zvolit?

 

Pláže na Istrii

Medulin na jihu poloostrova je jedno z nejznámějších letovisek přátelských k rodinám s dětmi. Krásná písečná pláž s pozvolným vstupem do vody se nazývá Bijeca. S dětmi můžete zajet také do Aquaparku Istralandia v Novigradu, kam vyjíždí z většiny měst na Istrii autobusové linky.

Další vhodnou destinací pro vaši dovolenou je městečko Umag. Zde jsou dvě pláže vhodné pro děti, a to Sol Polynesia a Laguna Stella Maris. Obě jsou písečné, lemovány lesíky, kde naleznete příjemný stín. K dispozici jsou sprchy, převlékací kabinky a také sportovní i zábavní vyžití.

 

The island of Hvar is one of the Dalmatian islands and it has been famous since the antique because of its important strategic position.

 

Pláže v Dalmácii

Na Dalmácii nalezneme velké množství letovisek, která jsou Čechy hojně navštěvovaná. V severodalmatské části jsou oblíbená letoviska Zadar, Sukošan, Petrčane a Zaton. Všechny tyto destinace jsou poměrně blízko ČR. Pláže jsou oblázkové a na každé najdete nějaký ten druh zábavy pro děti.

Neméně pěkné pláže se nacházejí více na jih, v Biogradu na moru. Nejznámější pláž je Dražica, která je velmi dobře vybavena a naleznete zde vše, co je třeba. Od zábavy, po bary i sociální zařízení. Pokud byste chtěli vyrazit z Biogradu na výlet, tak doporučuji navšívit nedaléké národní parky.

Omiš je menší městečko s několika písečnými plážemi. Pro děti je zde vybudován Dino park.

Snad úplně nejznámější chorvatskou pláží je Zlatni rat na ostrově Brač. Zlatni rat je tvořena jemnými oblázky, klid a stín pak naleznete po borovicemi. V některých částech pláže sahá voda pouze po kolena, proto je vhodná i pro maličké děti. Fouká zde stále poměrně silný vítr, proto si rodiče nebo starší děti užijí ráj windsurfingu.

Velmi pěkná jsou také letoviska na ostrovu Hvar

 

 

 

 

Pláže Chorvatské přímoří

V této oblasti je zřejmě nejoblíbenější letovisko Crikvenica, nacházející se pouze 500 km od Budapešti. Na městskou pláž musíte zaplatit vstupné, které není nikterak vysoké. K dispozici pak máte sprchy, WC a převlékárny. Po obou stranách městské pláže se nacházejí další pláže, na které je vstup zdarma.

 

Pláže na Kvarnerských ostrovech

Ostrov Rab se nachází na vnější straně Kvanerských ostrovů a je opravdu skvělou volbou pro rodiny s dětmi. Doporučuji návštěvu letoviska Lopar, kde je velké množství pláží. Mezi nejznámější patří Rajska Plaza, Ciganka a Sahara. Na ostrově je také spousta malých zálivů a plážiček, kde budete mít soukromí.

Pokud nechcete cestovat trajektem, nabízí se jet na ostrov Krk, který je propojen s pevninou mostem. Nejvyhlášenější pláž je v Bašce – Vela Plaža. Na pláží je směs jemných kamínků a hrubého písku. K dispozici je také tobogán a různé atrakce. Oblíbená pláž je také Baška, která se pyšní krásně čistou vodou. Vstup do vody je na některých místech velmi pozvolný. Pláž je dlouhá celé dva kilometry.
Třetí možností, kterou doporučuji, je ostrov Lošinj a městečko Mali Lošinj. Zdejší letovisko je známé především pláží Cikat, kolem které se táhne dlouhá 30km promenáda. Odpočívat můžete buď na klasickém oblázkovém povrchu a nebo uměle vytvořených betonových úsecích. Zdejší klima se obzvlášť doporučuje malým dětem trpícím kašlem a astmatem.

 

 

Rodinná dovolená v Chorvatsku – jaká letoviska jsou vhodná pro rodiny s dětmi?
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!