Druhý největší ostrov – Fuerteventura, je proslulá svými krásnými plážemi, a proto jsem se sem již dlouhou dobu chtěla podívat. Nakonec jsem sem vyrazila krátce po novém roce. Mimo klasický odpočinek na nejbližší pláži v Caleta de Fuste a užívání si výhod programu all inclusive, jsem se s kamarádkou rozhodla pro jednodenní zapůjčení auta a projetí těch nejzajímavějších míst na ostrově.

 

 

Nejdříve tedy nějaké shrnující informace:

Časový posun v destinaci: – 1 hodina

Letiště: Puerto del Rosario

Zapůjčení auta: Zvolili jsme půjčovnu přímo na hotelu, jelikož za její kvalitu nám ručila i cestovní kancelář, se kterou jsme cestovaly. Cena byla 50 Eur z auto, takže by se dala rozpočítat mezi více lidí.

Palivo: Po skončení naší jízdy jsme za plnou nádrž zaplatily cca 10 Eur (Volkswagen Polo)

Místní dopravní infrastruktura: Cesty jsou přehledně značené, a celkově v dobrém stavu. Jelikož je ostrov hornatý, síť cest není tak hustá a na každém rozcestí je kruhový objezd, takže nelze zabloudit.

 

 

Stmívá se tu celkem brzy, kolem 6 hodiny, takže je vhodné vyrazit nejpozději brzy po obědě.

Vysoko v horách je velký rozdíl v teplotách a vyšší větrnost, proto si určitě vezměte dlouhý rukáv. Zato se tu dají pořídit snímky ostrova z výšky.

 

 

 

Costa Calma

Zde se nachází dlouhá písečná pláž na jejíž konci jsou malebné útesy. Nedaleko Costa Calmy přímo v La Lajita se nachází rozsáhlý Oasis Park Fuerteventura s množstvím krásné vegetace a pestré škály živočichů. Do tohoto parku se dá z celého ostrova z různých hotelů dostat zdarma autobusem s logem parku. Takže pokud máte rádi zvířata, určitě nevynechejte.

 

 

 

 

Corralejo

Jedná se o asi nejkrásnější pláž ostrova s nejbělejším pískem a také s rozsáhlými písečnými dunami. Procházka v dunách dá trochu zabrat nohám, ale rázem si připadnete jako v poušti. Oceán má průzračně modrou karibskou barvu a naskýtá krásný výhled na přilehlý ostrůvek Isla de Lobos. Na pláži je hodně větrno a tak je dobré se schovat za písečnou dunu nebo přilehlé kamenné ohrady primárně určené pro opalování v „nuda stylu“. 

 

 

 

 

El Cotillo

Další malá vesnička která se nachází na skalnatém pobřeží s mnoha vyhlídkami z útesů na rozbouřený oceán.Pokud vás přepadně hlad, v okolí naleznete množství taveren nabízejících mořské plody a jiné Kanárské speciality.

 

 

 

 

Playa Ajuy

Tato pláž je na Fuerteventuře vyhlášená, a to tím, že nabízí kontrastní černý písek ve spojení s azurově modrým oceánem. Kolem pláže jsou také útesy díky nimž si můžete pláž nafotit z různých úhlů. Bohužel je zde koupání zakázáno – ale není se čemu divit, síla vlnobití, kterou jsem si vyzkoušela na vlastní kůži, když jsem si smočila nohy po kolena, byla hodně odstrašující. O plavání nemohla být řeč. Tuto pláž určitě doporučují, pokud hledáte něco nevšedního. Přecejen černý písek je něco nezvyklého, zde je to hlavně díky sopečnému původu ostrova.

 

 

 

Road trip po Fuerteventuře
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!