Série levných letenek pokračuje! Byla by škoda trávit víkendy doma, když se za parádní cenu můžete podívat hned do několika krásných evropských měst. Vaším cílem se může stát i hlavní město Itálie. Letenky s odletem z Prahy vás nyní vyjdou na 878 Kč. Do Říma přiletíte v sobotu ráno a o den později budete odlétat. Zvládnete tak prohlídku těch nejdůležitějších památek a k tomu se stihnete zastavit v restauraci a ochutnat něco z výborné italské kuchyně. Nemusíte přitom vyčerpat ani den dovolené. Rady pro cestu naleznete v průvodci po Římě. Toto je tip na individuální turistiku, pokud se do Říma chcete vydat s cestovní kanceláří, nabídku zájezdů najdete pod tímto odkazem.

 

 

TIP: Pokud  s individuální turistikou nemáte zkušenosti, doporučujeme vám přečíst si tento podrobný návod >>.

 

Cestovní pojištění pro kratší cesty po Evropě není vysloveně nutností, jeho vyřízením však nic nezkazíte (i v poměru k tomu, že stojí jen pár korun na den). Přehledné online srovnání cestovních pojištění proto naleznete zde >>.

 

Odlet je z výborně dostupné Prahy, před koupí letenek si i přesto raději udělejte odhad nákladů na celou cestu. Započítejte výše zmíněné pojištění, ubytování, stravování a dopravu po Římě. Pozornost věnujte tomu, že přiletíte na letiště Ciampino vzdálené necelých 20 km od centra Říma. Tam se však velmi pohodlně dopravíte přímými autobusy či levněji kombinací autobus+metro.

 

Ubytování vyhledávejte na stránkách Booking. Cenově výhodná ubytování lze obvykle nalézt v oblasti kolem nádraží Termini. Bydlení v úplném centru je pak skvělý, i když dražší zážitek, na jednu noc se to ale dá finančně zvládnout. Alternativou je web Airbnb, kde při registraci přes tento odkaz získáte slevu na svůj první pobyt.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde

 

Letenky na trase Praha–Řím–Praha v termínu 18. až 19. ledna (sobota a neděle) najdete na stránkách společnosti Ryanair. Alternativně můžete letenky zakoupit u českého prodejce, cena je sice o něco vyšší, ale vy tak získáte zákaznickou podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento web.

 

Letenky Řím
Letenky Řím
Řím z Prahy na víkend za 878 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!