Za velmi dobrých 1 214 Kč můžete zamířit do historického Říma. Na místě strávíte víkend od pátku do neděle. Velkou výhodou je také odlet z výborně dostupné Prahy. Tzv. Věčné město pak nabízí celou řadu možností, co vidět a navštívit. Pro inspiraci se podívejte do našeho průvodce po Římě. Pokud se do hlavního města Itálie chcete vydat s cestovní kanceláří, nabídku zájezdů najdete pod tímto odkazem.

 

INFO KE KORONAVIRU: Itálie byla koronavirem hodně zasažená, dnes je dle semaforu od naší vlády zařazena mezi tzv. oranžové státy. Od 3. června do Itálie můžete přicestovat bez udání důvodu, předkládání testu či podstupování karantény. Do ČR se bez testu vrátíte od 15. června.

TIP: Obsazenost pláží u Říma zjistíte na stránkách https://www.seapassroma.it.

Myslete na to, že situace ohledně COVID-19 se může ze dne na den změnit, váš let tak může být přeložen nebo zcela zrušen. Stejně tak se může stát, že vás v cílové destinaci nebo po návratu do vlasti bude čekat test či karanténa. Ne každý z našich čtenářů ale může čekat s nákupem na last minute, proto začínáme přidávat tyto first minute tipy na termíny od července.

 

 

TIP: Pokud s individuální turistikou začínáte, doporučujeme vám přečíst si tento podrobný návod >>.

 

Cestovní pojištění pro cesty po Evropě sice není nutností, jeho vyřízením však určitě nic nepokazíte. Naopak, s pojištěním budete mít jistotu, že za lékařské ošetření nebudete skutečně nic platit. Přehledné srovnání dostupných možností proto naleznete zde >>.

 

Odlet je z Prahy, i přesto před koupí letenek nezapomeňte provést odhad nákladů na celou cestu. Započítejte výše zmíněné cestovní pojištění, ubytování, stravování i dopravu po Římě. Přiletíte na letiště Ciampino vzdálené cca 20 km od centra města. Pro dopravu z letiště využijte přímé autobusy či o něco levnější (ale časově náročnější) kombinaci autobus+metro.

 

Přehled dostupných ubytování naleznete na Bookingu. Nejlevnější nabídky najdete v oblasti kolem nádraží Roma Termini. Alternativou k Bookingu je pak web Airbnb, při registraci přes tento odkaz navíc získáte výraznou slevu na svůj první pobyt. Vzhledem k aktuální situaci rezervujte ubytování s možností bezplatného storna.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky na trase Praha–Řím–Praha v termínu 17. až 19. července (pátek až neděle) najdete na stránkách společnosti Ryanair. Alternativně můžete letenky zakoupit u českého prodejce, cena je sice o něco vyšší, ale celý nákup bude v češtině, získáte podporu v češtině a pár korunami podpoříte i tento web.

 

letenky Řím Ryanair
Levné letenky do Říma z Prahy, červenec
Řím z Prahy na víkend o letních prázdninách za 1214 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!