Hlavní město Itálie nyní můžete navštívit za výbornou cenu a nemusíte se kvůli tomu ani dopravovat na zahraniční letiště! Odlétat totiž budete z Prahy, zpáteční letenky vás vyjdou na 518 Kč. Na místě pak strávíte prodloužený víkend od pátku do neděle (případně od čtvrtku do neděle). To je ideální počet dnů pro prohlídku všech nejznámějších památek, posezení v některé z kaváren a ochutnávku dobrot z italské kuchyně. Tipy na to, co vyzkoušet a neminout, naleznete v průvodci po Římě. Pokud se do „Věčného města“ chcete vydat s cestovní kanceláří, nabídku zájezdů najdete pod tímto odkazem.

 

 

Tip: Pokud  s individuální turistikou nemáte zkušenosti, doporučujeme vám přečíst si tento podrobný návod >>.

 

Cestovní pojištění pro kratší cesty po Evropě není vysloveně nutností, jeho vyřízením však nic nezkazíte (i v poměru k tomu, že stojí jen pár korun na den). Pokud by se vám něco stalo, s pojištěním budete mít jistotu, že za ošetření nebudete muset skutečně nic platit. Přehledné online srovnání dostupných pojištění proto naleznete zde >>.

 

Odlet je z výborně dostupné Prahy, před koupí letenek si i přesto nezapomeňte udělat odhad nákladů na celou cestu. Započítejte výše zmíněné pojištění, ubytování, stravování a dopravu po Římě. Pozornost věnujte tomu, že přiletíte na letiště Ciampino vzdálené necelých 20 km od centra Říma. Tam se však pohodlně dopravíte přímými autobusy či o něco levněji kombinací bus+metro.

 

Ubytování vyhledávejte na stránkách Booking. Podle naší zkušenosti cenově výhodné nabídky často seženete v oblasti kolem nádraží Roma Termini. Bydlení v úplném centru Říma je pak sice dražší, ale zážitek. Alternativou je web Airbnb, kde mnohdy naleznete ještě výhodnější nabídky. Navíc při registraci přes tento odkaz získáte slevu na svůj první pobyt.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde

 

Letenky na trase Praha–Řím–Praha v termínu 17. až 19. ledna (pátek až neděle), případně 16. až 19. ledna, najdete na stránkách společnosti Ryanair. Alternativně můžete letenky zakoupit u českého prodejce, cena je sice o něco vyšší, ale celý nákup bude v češtině, získáte zákaznickou podporu v češtině a pár korunami podpoříte i tento web.

 

Letenky Řím
Letenky Řím
Řím z Prahy na prodloužený víkend za 518 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!