V našem dnešním prvním levnocestovatelském tipu se společně podíváme na to, jak si užít dovolenou na Rhodosu co nejlevněji. Ideální bude tento tip především pro 2 lidi s jendím dítětem (na věku nezáleží), toužící po aktivnější dovolené strávené na tomto krásném ostrově. S malou úpravou ale jde i pro dvojice, nebo naopak partu lidí, toužících po společné dovolené. Detailního průvodce po Rhodosu naleznete zde.

 

 

Tento tip je na individuální turistiku, tedy kdy si vše zařizujete sami. Pokud preferujete návštěvu Rhodosu přes cestovní kancelář, všechny dovolené na Rhodos naleznete zde >>

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Odlet i přílet bude z Prahy či Brna, letenky stojí stejně 2990Kč za let tam i zpět. Rezervovat je můžete zde >>

 

 

1

 

 

 

V ceně máte jak příruční, tak odbavené zavazadlo.

 

Všechny hotely na ostrově, naleznete srovnané dle ceny zde. Jak je s cen zřejmé, tudy cesta k velké úspoře nepovede. Proto zvolíme jinou možnost a tou je ubytování přes AirBnb. Jde o to, že si od místních pronajmete byt nebo dům a tím podstatně ušetříte.

 

Nejdříve se zaregistrujte přes tento odkaz a získáte slevu 600Kč na váš první pobyt. 

 

Následně stačí vybrat ubytování dle toho, kolik vás pojede a kam chcete. Já pro názornost zvolil prázdninový dům kousek od letiště pro 3 osoby za 5215Kč (se započtením slevy) na 11 dní. Na osobu to tak vyjde cca 1730Kč. Nejde o žádný luxus, ale na přespání to stačí bohatě. Ideální pro rodinu co si pronajme auto a bude z této „základy“ podnikat výlety na pláže, nebo do přírody. V domě máte kompletní zázemí, snadno si tedy uvaříte, dáte jídlo do chladničky, nebo si vyperete. Ceny v supermarketech se od našich příliš neliší a díky odbavenému zaazadlu si můžete vzít část jídla i sebou. Berte to pro názornost, zajímavého ubytování na AirBnb naleznete více.

 

 

1

 

 

 

Ke snažší dopravě k ubytování a poznání ostrova, je nejlepší zapůjčení auta přes Rentalcars.

 

 

 

 

 

Rhodos z Prahy či Brna na 11 dní za 4720Kč! (letenky + prázdninový dům)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!