Protože se mi množí dotazy, jak rezervovat letenky na Ryanair a hodně lidí s tím má problémy, rozhodl jsem se sepsat ucelený návod, jak letenky zakoupit. Předem se omlouvám zkušenějším cestovatelům za velmi podrobný popis, ale pro mnohé je to vůbec první nákup letenek a tak je lepší vše co nejlépe vysvětlit. Stejně tak ne všichni čtenáři umí anglicky, proto přidávám i překlad výrazů.

 

Nezmeškejte žádné naše akce a budte informováni i o tajných nabídkách!

Kdykoliv se můžete z odběru slev odhlásit.
Nikdy nebudeme poskytovat kontaktní údaje třetí straně.

 

Pro názornost zvolím dnešní letenky Bratislava – Mallorka – Bratislava s odletem 9.10. a návratem 23.10. Pokud by v článku bylo cokoliv nejasného, napište dole do diskuze a já ho rád upravím pro lepší srozumitelnost.

 

 

1/ Jako první navštivte stránku Ryanair.com a do polí vyplnte místo odletu, místo příletu a datumy

 

Vždy je nutno zadat letiště. V tomto případě tedy nezadáváme “Mallorka”, ale “Palma”.

 

 

Akční letenky

 

 

2/ Jakmile kliknete na “Find fligts”, objeví se shrnutí. Zde vidíte konečnou cenu za vaše letenky, včetně všech poplatků. Jediné poplatky navíc budou, pokud budete chtít odbavené zavazadlo, či budete platit kreditní, místo debetní karty (cca 2€). Klikněte na “Continue”

 

 

Akční letenky

 

 

 

3/ Vyplňte označení (Mr = pan, Mrs = paní, Ms = slečna), jméno a příjmení. Bez diakritiky (tedy bez háčků a čárek). Dávejte na zadání velký pozor, změna je zpoplatněna. Po vyplnění opět klikněte na “Continue

 

V ceně každé letenky jsou dvě příruční zavazadla: velké 55 x 40 x 20cm  (max. 10kg) a malé 35 x 20 x 20cm. Dodržování se namátkově kontroluje. Osobně pokládám příruční zavazadlo za naprosto dostačující, člověk si vezme jen co potřebuje. Pokud na odbaveném zavazadle budete trvat, přidejte ho přes kolonku “Check-in Bags“.  Ceny se mění dle sezony a vybrané váhy.

 

Pole Chosse seats, SMS atd. ignorujte, jde jen o snahu dostat z vás více peněz ;).

 

 

Akční letenky

 

 

 

4/ Vyplnte vše dle obrázku a klikněte na “PURCHASE NOW”

 

 

Akční letenky

 

 

 

5/ na email vám přijde takovéto potvrzení a tím je letenka zakoupena. Pokud by nepřišlo, zkontrolujte složku “Hromadné”, případně “Spam”.

 

 

 

Akční letenky

 

 

6/ Pár dní před odletem vám přijde tento email. Klikněte na “Click here to check in” a provedte ho. Zde bohužel náhledy nepomohu, nemám v tuto chvíli zakoupenou žádnou letenku přes Ryanair. Na email vám přijde letenka, kterou si vytiskněte. Případně si ji stačí uložit do tabletu.

 

 

Akční letenky

 

 

 

Vřele doporučuji též k přečtení – Jak na individuální turistiku – podrobný návod

 

 

Rezervace letenek na Ryanair krok za krokem
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!