Během naší cesty po Srí Lance jsme přijali pozvání od srilanka-levne.cz a strávili v jejich hotelu 2 noci (konkrétně ve vile Sun Mali) . Byl jsem sám zvědav, jak to bude vypadat a tak nyní rád přináším recenzi na Levnocestování. Budu se snažit i o konstruktivní kritiku, i když k té mnoho prostoru nebylo. Nemusíte se tedy bát, že jde o klasický PR článek, pokud bych spokojen nebyl, klidně bych to řekl :).

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

Srilanka-levne.cz nabízí v podstatě jednu z nejpohodlnějších cest, jak Srí Lanku poznat. Jste ubytováni v hotelu nedaleko Colomba a z něho podnikáte výlety po Srí Lance. Výhodou je pohodlnost, určité “domácí” zázemí, vystačíte si s češtinou a nebude to nijak fyzicky nebo psychicky náročné. Doporučit se to tedy dá zejména rodinám s malými dětmi, nebo starším lidem.

 

Obvykle je kombinován den výletů a den u moře, ale asi nebude problém se domluvit i na jiném scénáři. Pokud byste váhali mezi 14 dni u moře v jednom hotelu, nebo tímhle, zcela jistě berte tohle. Zvlášt pokud by to měl být hotel v Negombu nebo podobné neatraktivní lokalitě (Negombo je dobré tak na jednu noc před odletem, nebo naopak po pozdním příletu).

 

Nevýhodou oproti poznání Srí Lanky “na vlastní pěst” je vyšší cena a menší rozsah výletů. Ale srovnávat to příliš nejde, obojí zaujme jinou cílovou skupinu. Stejně jako student VŠ nedá za noc v hotelu 45€, tak dědeček o holi nebude vyskakovat na rozjíždějící se autobus v 35 stupních ve stínu.

 

Pokud o to budete stát, zajistí vám i odvoz přímo z letiště. Osobně to pokládám za zbytečné, protože je to cesta vlakem bez přestupu + 30Kč za Tuktuka (takže cca 100Kč celkem). Ale zase, nejde moc srovnávat cestu vlakem a klimatizovaným autem přímo z letiště, takže pro někoho je to jistě rozumná možnost.

 

Sem směřuje má výtka, kterou dají snad brzy do pořádku a to ta, že hotel je velmi obtížné najít. Na stránkách by to chtělo mapu, ideálně i s popisem cesty pro tuktukáře. Bloudili jsme asi půl hodiny :). Nakonec jsme shodou okolností potkali bratra majitele hotelu, který nás na místo dovedl, ale kdyby toho nebylo, tak ještě ted obcházíme tuktukáře se jménem hotelu.

 

Jak už jsem zmínil, byli jsme ubytováni ve vile Sun Mali. Popis ubytování se tedy bude týkat jí, s ostatními apartmány zkušenost nemám. Na ofiko fotky se můžete podívat zde, v reálu se mi to zdálo ještě lepší. Dost se ale na tom podepsal Marley, správce hotelu. Jeho starost o spokojenost hostů byla příkladná a tak jsme si pobyt skutečně užívali. Zvlášt po třech týdnech strávených v nejlevnějších guesthousech to byla opravdu vzpruha, co přišla vhod :).

 

 

 

Hotel samotný je obklopen zelení a tvoří ho dvoupatrová budova s pozemkem, na kterém je umístěn bazén, který si zamilujete :). K dispozici je i kuchyně, kde si snadno můžete připravit jídlo, pokud by vám místní nevyhovovalo. Přece jen Srí Lanská kuchyně je založená na myšlence, že čím víc chilli, tím lépe a trávení Evropana potřebuje několik dní, aby si na to zvyklo. Doporučoval bych vám tedy minimálně obě kuchyně kombinovat. Ono nejde o nic zdravotně závažného, ale zbytečně to komplikuje výlety :).

 

Pokoje jsou dost prostorné, s klimatizací i větrákem. Součástí každého pokoje je koupelna s teplou vodou (v Evropě je to samozřejmost, na SL tak úplně ne). Co pochválit nemohu, je připojení k wifi, které bylo velmi slabé, až nepoužitelné.

 

S námi na hotelu byla i skupinka čechů, což vždy potěší. Za velkou výhodu (alespon pro mě) považuji to, že v okolí jsou prodejny levného pivka. Tedy na jejich poměry, na naše je i těch 45Kč docela dost. Ale jinde na SL bylo ještě dražší a na světě jsou věci, na kterých člověk zkrátka šetřit nemůže – vzdělání svých dětí, nebo pivko u bazénu :).

 

 

Druhý den nás Marley vzal na projíždku na Gangu, vodní safari, řeku která je nedaleko. Pokud chcete fotky krokodýlů ve volné přírodě, je to skvělá volba. Cesta je bezpečná i pro malé děti, jde o velký člun :). Z toho přinesu video, až mi onternet umožní (pokračujeme v cestě kolem světa a tak jsou možnosti dost omezené).

 

 

P1030933

 

Ještě jednou musím velmi pochválit jeho služby, je znamenitým hostitelem. A i jeho celou partu, kam jsme byli přizváni na oslavu narozenin. Netuším, zda tenhle zážitek byl opravdu náhodný, nebo jde o snahu Marleyho zajistit návštěvníkům netradiční zážitek, ale bylo to opravdu úžasné.

 

Výhled z okna :)

 

Celkově jsme si to hodně užili a kritika tak patří jen ke špatnému označení polohy hotelu a slabé wifi. Jinak to bylo skvělé :).

 

Pokud byste se rádi na Srí Lanku podívali, určitě sledujte akce na našem webu. Z Prahy jsou nyní nejvýhodnější letenky na Srí Lanku za 12490Kč zde, případně za 12790Kč zde.

 

Recenze na srilanka-levne.cz
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!