Během naší cesty po Srí Lance jsme přijali pozvání od srilanka-levne.cz a strávili v jejich hotelu 2 noci (konkrétně ve vile Sun Mali) . Byl jsem sám zvědav, jak to bude vypadat a tak nyní rád přináším recenzi na Levnocestování. Budu se snažit i o konstruktivní kritiku, i když k té mnoho prostoru nebylo. Nemusíte se tedy bát, že jde o klasický PR článek, pokud bych spokojen nebyl, klidně bych to řekl :).

 

<

 

Srilanka-levne.cz nabízí v podstatě jednu z nejpohodlnějších cest, jak Srí Lanku poznat. Jste ubytováni v hotelu nedaleko Colomba a z něho podnikáte výlety po Srí Lance. Výhodou je pohodlnost, určité „domácí“ zázemí, vystačíte si s češtinou a nebude to nijak fyzicky nebo psychicky náročné. Doporučit se to tedy dá zejména rodinám s malými dětmi, nebo starším lidem.

 

Obvykle je kombinován den výletů a den u moře, ale asi nebude problém se domluvit i na jiném scénáři. Pokud byste váhali mezi 14 dni u moře v jednom hotelu, nebo tímhle, zcela jistě berte tohle. Zvlášt pokud by to měl být hotel v Negombu nebo podobné neatraktivní lokalitě (Negombo je dobré tak na jednu noc před odletem, nebo naopak po pozdním příletu).

 

Nevýhodou oproti poznání Srí Lanky „na vlastní pěst“ je vyšší cena a menší rozsah výletů. Ale srovnávat to příliš nejde, obojí zaujme jinou cílovou skupinu. Stejně jako student VŠ nedá za noc v hotelu 45€, tak dědeček o holi nebude vyskakovat na rozjíždějící se autobus v 35 stupních ve stínu.

 

Pokud o to budete stát, zajistí vám i odvoz přímo z letiště. Osobně to pokládám za zbytečné, protože je to cesta vlakem bez přestupu + 30Kč za Tuktuka (takže cca 100Kč celkem). Ale zase, nejde moc srovnávat cestu vlakem a klimatizovaným autem přímo z letiště, takže pro někoho je to jistě rozumná možnost.

 

Sem směřuje má výtka, kterou dají snad brzy do pořádku a to ta, že hotel je velmi obtížné najít. Na stránkách by to chtělo mapu, ideálně i s popisem cesty pro tuktukáře. Bloudili jsme asi půl hodiny :). Nakonec jsme shodou okolností potkali bratra majitele hotelu, který nás na místo dovedl, ale kdyby toho nebylo, tak ještě ted obcházíme tuktukáře se jménem hotelu.

 

Jak už jsem zmínil, byli jsme ubytováni ve vile Sun Mali. Popis ubytování se tedy bude týkat jí, s ostatními apartmány zkušenost nemám. Na ofiko fotky se můžete podívat zde, v reálu se mi to zdálo ještě lepší. Dost se ale na tom podepsal Marley, správce hotelu. Jeho starost o spokojenost hostů byla příkladná a tak jsme si pobyt skutečně užívali. Zvlášt po třech týdnech strávených v nejlevnějších guesthousech to byla opravdu vzpruha, co přišla vhod :).

 

 

 

Hotel samotný je obklopen zelení a tvoří ho dvoupatrová budova s pozemkem, na kterém je umístěn bazén, který si zamilujete :). K dispozici je i kuchyně, kde si snadno můžete připravit jídlo, pokud by vám místní nevyhovovalo. Přece jen Srí Lanská kuchyně je založená na myšlence, že čím víc chilli, tím lépe a trávení Evropana potřebuje několik dní, aby si na to zvyklo. Doporučoval bych vám tedy minimálně obě kuchyně kombinovat. Ono nejde o nic zdravotně závažného, ale zbytečně to komplikuje výlety :).

 

Pokoje jsou dost prostorné, s klimatizací i větrákem. Součástí každého pokoje je koupelna s teplou vodou (v Evropě je to samozřejmost, na SL tak úplně ne). Co pochválit nemohu, je připojení k wifi, které bylo velmi slabé, až nepoužitelné.

 

S námi na hotelu byla i skupinka čechů, což vždy potěší. Za velkou výhodu (alespon pro mě) považuji to, že v okolí jsou prodejny levného pivka. Tedy na jejich poměry, na naše je i těch 45Kč docela dost. Ale jinde na SL bylo ještě dražší a na světě jsou věci, na kterých člověk zkrátka šetřit nemůže – vzdělání svých dětí, nebo pivko u bazénu :).

 

 

Druhý den nás Marley vzal na projíždku na Gangu, vodní safari, řeku která je nedaleko. Pokud chcete fotky krokodýlů ve volné přírodě, je to skvělá volba. Cesta je bezpečná i pro malé děti, jde o velký člun :). Z toho přinesu video, až mi onternet umožní (pokračujeme v cestě kolem světa a tak jsou možnosti dost omezené).

 

 

P1030933

 

Ještě jednou musím velmi pochválit jeho služby, je znamenitým hostitelem. A i jeho celou partu, kam jsme byli přizváni na oslavu narozenin. Netuším, zda tenhle zážitek byl opravdu náhodný, nebo jde o snahu Marleyho zajistit návštěvníkům netradiční zážitek, ale bylo to opravdu úžasné.

 

Výhled z okna :)

 

Celkově jsme si to hodně užili a kritika tak patří jen ke špatnému označení polohy hotelu a slabé wifi. Jinak to bylo skvělé :).

 

Pokud byste se rádi na Srí Lanku podívali, určitě sledujte akce na našem webu. Z Prahy jsou nyní nejvýhodnější letenky na Srí Lanku za 12490Kč zde, případně za 12790Kč zde.

 

Recenze na srilanka-levne.cz
Štítky:    

7 komentářů u „Recenze na srilanka-levne.cz

 • 7.3.2018 (9:13)
  Trvalý odkaz

  Srí Lanka levně: tak trochu i KRITIKA. Nedá mi to abych přece jen nenapsal několik vět. V lednu 2018, jsme se na Srí lance byli právě přes SRI LANKA LEVNE podívat, a řeknu Vám, země je to krásná. Člověk si odpočine, ohřeje, zažije spoustu dobrodružství. A prostě tak to má být. Ubytování přes srí lanka levně bylo také parádní, výlety, program spokojenost, jídlo báječné. Jedinou kaňkou bylo to, že Marley, Sudu a celá parta si Vás velice hlídá a vodí do obchodů, restaurací, bylinné zahrady, výroby dřevěných sošek, které „jsou“ údajně levné a nejlepší. To ale není pravda, jsou to obchody kde jen mají domluvenou provizi. A z našich, vašich utracených peněz jim jde část do kapsy. A ne malá. Sám jsem byl svědkem, kdy z mých utracených 1700 rupií, šlo 750 do kapsy. Hold jsem všímavý a oni v tu chvíli neopatrní. Od té chvíle bylo po společném nakupování. Ceny si na ulici seženete daleko levnější. A to nemluvě o zlatnictví SENANI, které si osobně kluci hlídají. Nakupujte sami, nebojte se, NIC se Vám nestane, NIKDO Vás neokrade jak to prezentuje Marley a spol. Kdyby jste měli více dotazů, praktických rad, klidně mi zavolejte na tel. 739 204 633 Radovan Šrámek, nebo napiště. Jinak Srí lanka stojí zato, vážně. Neváhejte a jeďte. Pro nás bude-li příště, tak ale raději s někým jiným, nebo sami.

  Reagovat
  • 7.3.2018 (14:53)
   Trvalý odkaz

   Děkuji za doplnění :). Já se s tím nesetkal, ale to není zase tak překvapivé, věděli že o nich budu psát. Jinak vám věřím, tohle je bohužel běžná praxe téměř všude. Chce to vždy porovnávat ceny a být obezřetný.

   Reagovat
  • 23.3.2018 (9:22)
   Trvalý odkaz

   Zdravím vás Radovane.Neda mi to nereagovat.Tam kam vás kluci berou,jsou stále ty ceny nejlevnější,dá se tam domluvit diskontní cena a ručí za kvalitu.Celou dobu jste se prezentoval,že vše víte a rady nepotřebujete,to že z toho kluci něco mají,to je úplně normální neobvyklí jev( děje se to i zde v ČR ) . Hlavně nikdo vás nenutí si tam něco kupovat ,je to na každém uvážení.To že z toho mají provizi,ano mají,je to součást obživy a nevidím na tom nic špatného.Nehledě na to, odjížděli jste a vše bylo v pořádku,proč jste se neozvali už tam ?

   Reagovat
   • 23.3.2018 (9:29)
    Trvalý odkaz

    Ještě komentujete,že vás nikdo neokrade.Asi by jste se divil.Myslite si,že když jste byl jednou takzvaně v jižní Indii ,že ji znáte? I já po 2letech jsem stále překvapena co si někteří prodejci, obchodníci dovolí prodat turistům pokud nejdou s průvodcem.Jinak good Luck ,až budete udávat každodenní rady .A jen doufám,že jste si odvezl i nějake pozitivní zážitek,když čtu jen negaci.Jinak moje telefonu nebo Saši číslo máte,až budete potřebovat poradit na další rady.

    Reagovat
 • 24.3.2018 (12:53)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den Radovane. Dovolte mi taky pár slov. Vaše vyprávění o tom, jak kluci Vás obírali a hlídali je opravdu přehnané. Každý si utratí tolik kolik má a kolik chce. Srí Lanka žije z turistického ruchu a kluci radí obchody, kde zlato je zlato a stříbro je stříbro. Nikdo není násilím nucen k nakupování. Máme spousta spokojených přátel které si odvezli, jak suvenýry za dobrou cenu tak i přátelství na celý život. Mrzí mi to, že celý pobyt jste jen řešili, kdo kolik z Vás má, místo toho, abyste si Srí Lanku užili na plné doušky. Ve Vašem termínu byli i další lidičky, které jsou nadmíru spokojení a do teď si voláme. Bohužel, pro všechny dobrý nikdy nebudeš. Saša Soudilová http://www.srilanka-levne.cz A přátelé máte na výběr, buď zavolejte pro radu Radovanovi nebo nám s Míšou 725 94 263

  Reagovat
 • 16.8.2018 (11:09)
  Trvalý odkaz

  Inu, chce se mi začít tím co se říká na Valašsku…že trefená husa dycky gégne. Bez urážky 🙂
  No, pokud dámy dovolí, je jasné, že si za každou cenu budou bránit svůj bysnys. To se ví.
  Já psal jen o mé zkušenosti, mých pocitech, zážitcích a o tom čeho jsem si všiml. Srí lanku jsem si užil náramně a všem ji doporučím. To za prvé.
  Za druhé, nikdy jsem nepsal o tom, že nás nutili násilím nakupovat a utrácet. Jen to že nás „nenuceně“ vodí do tzv. „osvědčených“ obchodů, restaurací, výletů s „údajně“ nejnižšími cenami a kvalitním zbožím. A toto není pravda. Při troše obezřetnosti a soudnosti, koupíte totéž zboží a služby za mnohem nižší ceny než v těch „osvědčených“ obchodech s doprovodem Marleys group :).
  Vždyť vy, čtenáři recenzí to přece chápete :). A pokud ne, tak jste smířeni s tím, že minimálně jedna třetina vaší útraty a více půjde zpět do kapes Marley boys, pokud se necháte jimi doprovázet.
  A za třetí – díky všem co se ozvali a s povzbuzením odjeli někam na srí lanku si jí užívat :).
  R.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!