Všechny půjčovny automobilů na letišti Václava Havla v Praze najdete v přízemí parkingu C, ten uvidí a dorazíte k němu přímo rovně z terminálu 1. Je zde několik společností, které auta zapůjčí.

 

<

 

Jaké společnosti sídlí na letišti v Praze?

Jsou to Czechocar, Avis, Budget, Dvořák, Eurocar, Hertz, Rent plus a Sixt.

 

Sixt

Je snad jedna z nejznámějších společností, které můžete ve světě potkat. Půjčit si můžete auto jak na víkend, tak na měsíc. Osobní automobil nebo i dodávku. Kolik vás bude stát víkendová výpůjčka najdete zde.

 

Hertz

Další poměrně známá společnost. Cenu rezervace si můžete tady snadno vypočíst.

 

Jak si půjčím auto?

Začít můžete už doma tím, že navštívíte stránky společnosti a vyberete si vůz, který vám bude nejvíce vyhovovat. Zvažte kam budete jezdit, jestli do hor nebo po městě, kolik osob povezete, jaké máte zavazadla atd.

 

Co budu potřebovat?

Budete určitě potřebovat svůj doklad a řidičský průkaz, pokud bude řidičů více, tak i jeho. Pro jistotu si vytiskněte i voucher s rezervací vozidla. Dále budete potřebovat kreditní kartu. Pozor na to, že často společnosti vyžadují, aby kreditní karta byla na jméno řidiče a na to, že debetní a kreditní karta není to samé! Všechno předložte na přepážce.

 

Přebírání auta

Při přebírání auta si pečlivě prostudujte podmínky a zejména prohlédněte auto. Jakékoliv škrábance ihned hlašte a foťte! Autopujčovnu bez nahlášení nebude zajímat jestli jste škrábanec opravdu udělal vy a nechají vás ho pěkně tučně zaplatit.

Pozor také na doplňkové služby, které jsou zpoplatněné. Ať se jedná o druhého řidiče nebo navigaci. Nenechte si nutit nic, co nepotřebujete. Zjistěte jestli máte vrátit auto zpět z plnou nádrží, opět pokud bude tankovat autopůjčovna, tak to bude velmi drahé. Auto také můžete vrátit na jiném místě než jste si jej půjčili.

Zvažte pojištění odpovědnosti a spoluúčasti, případné nehody se vám můžou velmi prodražit jak kvůli škodě na majetku, tak pokud někomu ublížíte.

Pokud budete mít jakýkoliv problém vždy chtějte písemné potvrzení případně sami vše dokumentujte!

 

Vrácení auta

Snažte se auto vrátit v době, kdy je provozovna otevřena. Nejen, že se vyhnete poplatku za vrácení mimo otevírací dobu, ale také se může doopravdy stát, že i když to máte domluveno, tak tam nikdo nebude.

Případně natankujte.

 

Jak ušetřit

Rezervujte s co největším předstihem a přímo přes společnost, vyhněte se rezervaci například přes letecké společnosti nebo jiné zprostředkovatele. 

 

 

Půjčení auta na letišti v Praze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!