Punta Cana je hojně navštěvované město ležící na nejvýchodnějším výčnělku Dominikánské republiky. Jedná se o velice oblíbené turistické letovisko, tamní písečné pláže omývané Karibským mořem jsou považovány za jedny z nejkrásnějších na celém světě.

 

Jak se dostat z letiště?

 

Punta Cana International Airport

Mezinárodní letiště v Punta Cana je na karibské poměry poměrně moderní a vytěžované letiště.

Autobusové spojení

Pokud máte zarezervované ubytování v nějakém z významnějších hotelů, můžete využít shuttle busy. Ty rozvážejí cestovatele z letiště přímo do hotelů na jejich předem vytyčené trase, konkrétní autobusovou linku projíždějící kolem vašeho ubytování tedy dohledáte přímo na letišti.

 

Ubytování v Punta Cana

 

Ubytování v Punta Cana je neuvěřitelně rozmanité, a je třeba při výběru velice pečlivě prozkoumat fotografie zařízení i jeho recenze. Kolem pobřeží se totiž rozkládají jak staré pensiony, tak nové luxusní apartmány. Nejlevnější hostely nabízejí ubytování od 200 Kč na noc, standardní moderní studio pro dva poté vyjde cca na 1000 Kč na noc.

 

Doprava v Punta Cana

 

Nejdobrodružnější povahy se mohou po Punta Cana a okolí pohybovat tamními autobusovými linkami. Přestože autobusy nejsou vyloženě zastaralé, většinou jsou značně přeplněné, a tedy nepříliš pohodlné. Poněkud matoucí se poté neznalým cestovatelům mohou jevit nepravidelné jízdní řády a nedostačující značení v angličtině. Výhodou jsou však kromě kulturního obohacení především velice nízké ceny.

Pokud nemáte dopravu zajištěnou cestovní kanceláří nebo nechcete cestovat autobusy, můžete ještě využít služby taxi či autopůjčoven. Taxi i půjčovny aut jsou v Punta Cana poměrně levné, počítat však musíte se špatnou kvalitou vozovek a ve většině případů též se zastaralými automobily.

 

Jak ušetřit na pobytu?

 

Pokud oželíte vyšší komfort, můžete na výletě po Punta Cana a okolí výrazně ušetřit díky autobusovým linkám. Ty jsou sice pro neznalé turisty velice nepřehledné, díky cenám zřídkakdy přesahující 1 $ za svezení však ušetříte, a zároveň lépe poznáte tamní kulturu.

Poměrně rozšířenou službou nabízenou restauracemi a kluby v Punta Cana je zdarma svoz a odvoz zpět na hotel. Přestože díky této službě ušetříte za taxi, je však třeba také být obezřetní a nenechat se ošidit skrytými vysokými poplatky za couvert a podobně.

 

Památky v Punta Cana

 

Bavaro

Bavaro je přes 30 kilometrů dlouhá pláž lemující východní břeh Dominikánské republiky. Pláž je oblíbená především díky jemnému písku a křišťálově čisté vodě plné života, v odlehlejších částech je však zajímavá i díky původním dominikánským osadám a třtinovým plantážím.

 

By: Andrei-Daniel Nicolae

 

Muzeum čokolády

Karibik jakožto celá latinská Amerika je jedním z prvních míst na světě, kde se lidé naučili zpracovávat čokoládu. Není proto překvapením, že i v Punto Cana se nachází slavná čokoládovna s expozicí pro turisty, kteří zde mohou ochutnat pralinky a poznat detaily jejich výroby.

 

Don Lucas Cigar Factory

Dominikánská republika je podobně jako nedaleká Kuba vyhlášená výrobou těch nejkvalitnějších doutníků. Jedním z mála velkých původních výrobců přímo v Punta Cana je poté společnost Don Lucas Cigar Factory, která turistům nabízí prohlídky balíren i přehled historie výroby doutníků.

 

Hoyo Azul

Hoyo Azul volně přeloženo jako modrá jáma je jeden z nejzajímavějších přírodních úkazů Dominikány. Jedná se o propadlinu ve skále tvořící jezírko se sytě modrou vodou. V okolí jezírka se poté nachází řada jeskyní a vodopádů, které lze prozkoumat se zkušenými průvodci.

 

By: adam w

 

Coco Bongo

Coco Bongo je slavný noční klub, který původně vznikl v Cancunu, ale později své pobočky rozšířil i do dalších karibských letovisek včetně Punta Cana. Právě pobočka  v Punta Cana je jednou z největších zábavních podniků na Dominikáně, každodenně zde lze zhlédnout až 12 show ve kterých vystupují světoznámí karibští tanečníci i DJ.

 

Bazilika Nuestra Senora de la Altagracia

Nuestra Senora de la Altagracia je monumentální bazilika ležící ve městečku Higuey necelou hodinu jízdy od Punta Cana. Jedná se o jeden z nejznámějších příkladů latinskoamerické sakrální moderny a častý cíl poutníků. Každoročně se zde 21. ledna koná pouť napříč ostrovem, která končí právě v Nuestra Senora de la Altagracia.

 

By: Richie Diesterheft

 

Samaná

Samaná je poloostrov ležící na severovýchodním pobřeží ostrova. Jedná se o oblast s nádhernými a relativně tichými plážemi. Každoročně se v období od ledna do března v teplých vodách pobřeží Samaná připlouvají pářit migrující velryby, které lze spatřit i zaslechnout přímo z pevniny.

 

La Romana

La Romana je městečko na jihovýchodním pobřeží ostrova zhruba 80 kilometrů od Punta Cana. Nachází se zde zajímavý skanzen kopírující život v koloniální vesnici 16. století.

 

By: Michael Casim

 

Průvodce zdarma – Punta Cana

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!