Orlando je hlavním městem okresu Orange County v americkém státě Florida. Ačkoliv je město s pouhými 240 tisíci obyvateli poměrně malé, díky řadě zábavních parků se jedná o jedno z nejnavštěvovanějších míst Floridy.

 
Jak se dostat z letiště?

 

Orlando International Airport

Orlando International Airport je významné letiště obsluhované i drtivou většinou evropských aerolinek.

Autobusové spojení

Výhodou Orlanda je, že řada hotelů nabízí letištní transfer a nemusíte se tak starat o dopravu z letiště. Pokud nicméně transfer zajištěný nemáte, můžete využít služeb Shuttle Busu. Autobusy vyjíždějí 24 hodin denně a jezdí jak do samotného Orlanda, tak i do okolních zábavních parků či Port Canaveral. Ceny za jízdenky se přitom pohybují mezi 10 a 26$ v závislosti na vzdálenosti.

 
Ubytování v Orlandu

 

Ubytování v Orlandu se pohybuje kolem hranice amerického standardu. Standardně vybavený pokoj tak pořídíte za ceny kolem 1400 Kč, výrazné přirážky lze nicméně očekávat v období jarních prázdnin a letní sezony. Mírnou nevýhodou ubytování v Orlandu může být to, že se zde nacházejí prakticky jen hotely, nelze tak zde ušetřit na ubytování v hostelech.

 
Doprava v Orlandu

 

Autobusové spojení

Relativně levné a spolehlivé autobusové linky jsou základní páteří dopravy v Orlandu. Autobusové linky provozuje společnost LYNX, která spravuje hned 60 linek a nabízí jednorázové jízdné za 2$. Využít nicméně můžete i autobusy Lymmo BUS pendlující mezi City Hall a Centroplex, které funguje zcela bezplatně. Na rozdíl od LYNX busů se s ním nicméně nedostanete k zábavním parkům.

Trolejbusy

Alternativou za autobusové linky jsou tzv. I-Ride Trolley. Ty jsou pomalejší než autobusy, ale zase staví ve všech turisticky zajímavých částech Orlanda a jízdné s nimi vyjde jen na 1.25$, případně lze zakoupit celodenní jízdenku za 4$.

 

By: Mark Goebel
 
Jak ušetřit na pobytu?

 

Kromě ubytování a cesty bývá většinou největším výdajem při návštěvě Orlanda vstupné do zábavních parků. Pokud nicméně cestujete do města mimo sezonu a začnete plánovat s dostatečným předstihem, můžete náklady za vstupné snížit až na polovinu díky webům jako Undercover Tourist či Park Savers, které nabízejí buď zlevněné vstupné, nebo výhodné balíčky.

 

Památky v Orlandu

 

Disney World

Zřejmě nejznámější turistickou atrakcí v Orlandu je pompézní Disney World. Zábavní park ve stylu Disneyho pohádkového světa je rozdělen do čtyř zón – Magic Kingdom, Epcot, Disney´s Hollywood Studios a Disney´s Animal Kingdom. Přestože každá nabízí trochu jiný druh zábavy, pokud budete mít na návštěvu Disney Worldu méně než celý den, navštivte především Magic Kingdom, kde se nacházejí nejslavnější atrakce včetně Popelčina hradu.

 

By: Derek Hatfield

 

Kouzelný svět Harryho Pottera

Dalším megalomanským zábavním parkem v Orlandu je Kouzelný svět Harryho Pottera. Jedná se o zábavní park na téma knih a filmů o Harrym Potterovi, kromě tradičních horských drah si tak můžete například projít i Brumbálovu kancelář nebo ochutnat máslový ležák v hospodě U Tří košťat.

 

Legoland

Zhruba tři čtvrtině jízdy jižně od Orlanda se nachází další obří zábavní park. V Legolandu v Orlandu si můžete prohlédnout deset tématicky oddělených oblastí se stavbami z Lega. K vidění jsou zde miniatury světových budov, středověké hrady, pirátské lodě i předtuchy budoucnosti.

 

By: Joshua

 

Gatorland

Gatorland je jeden z nejznámějších krokodýlích parků na Floridě. Jedná se o park fungující již od roku 1949, který ukazuje život aligátorů, krokodýlů a hadů v přirozeném prostředí. Právě Gatorland navíc chová největší populaci bílých aligátorů na světě.

 

By: Jim Pennucci

 

American Art Museum

American Art Museum je velkolepý projekt Charlese Hosmera Morse, který několik dekád sbíral šperky, lampy či okna navržené Tiffanym. V American Art Museu je tak k vidění největší sbírka Tifannyho uměleckých předmětů na světě.

 

Orlando Science Centre

Orlando Science Centre je vzdělávací a vědecká instituce sídlící v moderní budově mezi jezery Estelle a Formosa. V centru se nachází velice zajímavá observatoř a vědecké muzeum s velice zajímavými exponáty týkající se kosmonautiky, který je s Floridou neodmyslitelně spjata.

 

Harry P. Leu Gardens

Harry P. Leu Gardens je 50 akrů rozlehlá botanická zahrada ležící na břehu jezera Rowena. V zahradě je k vidění přes tisíc keříků růží a největší záhon s kaméliemi v Severní Americe. Díky příznivému klimatu se zde nachází také malebná citrusová alej a pavilon s motýly.

 

By: Jim Moore

 

Lake Eola Park

Park Eola je systém zahrad ležících přímo v srdci Orlanda na břehu jezera Eola. Mezi zelení v parku se nachází letní divadlo Walta Disneyho, čínská pagoda a památník Konfederace.

 
Program na jeden den

 

9:00 – 11:00 – prohlídka zahrad Harryho P. Leu

11:00 – 11:30 – přesun podél jezera Rowena po Lake Shore Dr k Orlando Musem of Art

11:30 – 13:00 – prohlídka uměleckého muzea

13:00 – 15:00 – prohlídka nedalekého Orlando Science Center

15:00 – 15:30 – přesun nadzemkou na stanici Church Street Station

15:30 – 16:30 – prohlídka nedaleké radnice

16:30 – 17:00 – přesun k Lake Eola Park

17:00 – 18:30 – prohlídka parku

Průvodce zdarma – Orlando
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!