Frankfurt je německá metropole ležící na jihu Hesenska na řece Mohan. Jedná se o velice metropolitní město známé jako finanční srdce Evropy i významný dopravní uzel. Díky svému charakteru bývá Frankfurt často považován za evropský New York.

 

Jak se dostat z letiště?

 

Frankfurt Hahn International Airport

Letiště Frankfurt Hahn je třetí největší evropské letiště a domovské letiště německé Lufthansy. Letiště disponuje dvěma terminály, přičemž Terminal 1 obsluhuje lety Lufthansy a partnerských aerolinek, zatímco menší Terminal 2 obsluhuje zbylé lety včetně ČSA. Oba terminály spojuje vlaková linka.

Železniční spojení

Nejrychlejší způsob, jak se dostat z letiště do města, jsou železniční linky S-Bahn. Na letišti se nacházejí stanice linek S8 a S9, se kterými se lze za 4.65€ do půl hodiny dostat do centra Frankfurtu. Pokud plánujete další přejezdy, můžete se vám vyplatit rovnou celodenní jízdné za 9.10€ platné v S-Bahn, metru i autobusech.

Do Frankfurtu z České republiky

Přímo na letiště se lze z České republiky dostat také pozemní dopravou. Jednou až dvakrát denně jezdí přímo k letišti linky Regio Jet a Flixbus, s přestupem přes Drážďany se lze do Frankfurtu pohodlně dostat i vlaky Českých drah. Ceny přitom začínají na 1260 Kč za zpáteční cestu.

 

By: Cristian Bortes

 

Ubytování ve Frankfurtu

 

Ve Frankfurt je k dispozici široká nabídka starších i moderních hotelů a pensionů. Ceny přitom začínají cca na 1200 Kč za noc. I ty nejlevnější hotelové pokoje jsou přitom v drtivé většině případů čisté a moderně vybavené.

 

Doprava po Frankfurtu

 

Nejrychleji se lze po Frankfurtu pohybovat prostřednictvím linek metra U-Bahn. V centru města jezdí také poměrně spolehlivé, ale přeci jen pomalejší tramvaje a autobusy. V metru, tramvajích a autobusech platí stejné jízdenky za 2.80€, které lze koupit v automatech ve stanicích nebo novinových stáncích. Alternativou jsou poté celodenní jízdenky za 7.00 €.

Dopravu do periferií a okolních měst zajišťují příměstské vlaky S-Bahn, které se sjíždějí na hlavní nádraží. Druhým důležitým uzlem pro občany České republiky je nádraží Süd, kam míří vlaky z Prahy.

 

Jak ušetřit na pobytu?

 

Výhodou jinak poměrně drahého Frankfurtu je možnost využít řady volných atrakcí. Zdarma lze navštívit burzu v paláci Börse či ikonický kostel sv. Bartoloměje. Pokud se budete ve Frankfurtu vyskytovat poslední sobotu v měsíci, můžete využít nabídek městských muzeí, které o posledních sobotách v měsíci nabízejí volné vstupné a speciální programy pro děti.

 

Památky ve Frankfurtu

 

Römerberg

Römerberg je centrální náměstí ležící v srdci starého města Altstadt. Jedná se o rušnou pěší zónu zdobenou budovami z 15. až 18. století s typickou hrázděnou fasádou. Mezi nejvýznamnější budovy náměstí patří především budova radnice, kostel sv. Mikuláše, gotický kostel sv. Leonarda či Historisches Museum.

 

By: shankar s.

 

Opernplatz

Opernplatz je starobylé náměstí nesoucí svůj název po zde ležící budově staré opery. Opera vystavená v roce 1880 v renesančním duchu byla během 2. světové války zničena a znovu otevřena až v roce 1981. Zhruba půl kilometr od budovy staré opery se poté nachází nová budova Oper.

 

By: David Schiersner

 

Katedrála sv. Bartoloměje

Katedrála sv. Bartoloměje je monumentální gotická stavba postavená z rudého pískovce. Stavba byla budována mezi 13. a 15. stoletím, přesto se svojí 96 metrů vysokou věží předčí většinu městských mrakodrapů. Největším klenotem katedrály je lebka sv. Bartoloměje ukrytá v románské kapli sv. Bartoloměje.

 

Věž Eschenheimer

Eschenheimer je středověká věž ležící v srdci historického města. Se svými 47 metry se jedná o dominantu historického centra a oblíbené setkávací místo. Nedaleko věže se nachází také budova burzy pocházející z roku 1879.

 

Museumsufer

Museumsufer je muzejní čtvrť ležící u břehů řeky čítající na 12 muzeí. Mezi nejzajímavější muzea zde patří Muzeum světových kultur, Muzeum antických soch, Muzeum filmu či Muzeum německé architektury.

 

By: Mark Strobl

 

Goetheho museum

Frankfurt se jako rodiště slavného německého spisovatele Johanna Wolfganga Goetheho pyšní řadou památek a institucí pojmenovaných po slavném rodákovi. Kromě Goetheho věže a třídy Goethestrasse se zde nachází i Museum Goethe umístěné v Goetheho rodném domě, kde lze shlédnout výjevy ze spisovatelova života i jeho osobní věci.

 

Muzeum Senckenberg

V zahradách Senckenberg se nachází stejnojmenné světově proslulé přírodovědecké muzeum. To v sobě skrývá jednu z největších kolekcí dinosauřích fosílií i největší sbírku vycpaného ptactva na světě.

 

MMK Museum für Moderne Kunst Frankfurt

Museum für Moderne Kunst je jedno z nejvýznamnějších muzeí moderního umění v Evropě. Galerie otevřená v roce 1991 v unikátní post modernistické budově v centru města vystavuje přes 5 tisíc děl umělců druhé poloviny 20. století včetně Andyho Warhola, Roye Lichtensteina či Francise Bacona.

 

Palmengarten

Palmenharten jsou 54 akrů rozlehlé palmové zahrady považované za vůbec největší botanickou zahradu v Německu. Zahrady otevřené v roce 1871 jsou zkrášleny nejen tisíci květin, ale i loďkami či nedalekou věží Europaturm.

 

Program na jeden den

 

8:00 – 9:30 – prohlídka Museum für Moderne Kunst

9:30 – 10:30 – prohlídka katedrály sv. Bartoloměje

10:30 – 12:00 – přesun k a prohlídka náměstí Römerberg

12:00 – 12:30 – přesun severně centrem města k věži Eschenheimer

12:30 – 13:30 – prohlídka věže

13:30 – 14:00 – přejezd na stanici metra Bockenheimer Warte

14:00 – 16:00 – prohlídka přírodovědeckého muzea

16:00 – 16:30 – přesun k Palmengarten

16:30 – 18:30 – prohlídka zahrad

 

10:00 – 12:00 – prohlídka Opernplatz a budovy staré opery

12:00 – 12:30 – přesun ke Goethe-Haus

12:30 – 14:00 – prohlídka Goetheho musea

14:00 – 14:30 – přesun přes řeku k Museumsufer

14:30 – 18:00 – prohlídka muzejní čtvrti

Průvodce zdarma – Frankfurt
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!