Město nacházející se na pobřeží jezera Michigan je známé pro svá moderní muzea a špičkové sportovní týmy, jedná se však také o místo, kde byl postaven první mrakodrap na světě a i dnes láká město turisty na nespočet výškových budov, z nichž nejznámější je světoznámá Sears Tower.

Jak se dostat z letiště?

 

Chicago O’Hare International Airport

Spojení metrem

Z letiště se do centra města nejpohodlněji dostanete skrze modrou linku metra. Metro jezdí přes den v 7 minutových intervalech. Jednorázové jízdenky do metra z letiště stojí 5 $, tedy dvojnásob normální ceny jízdenky do MHD, výhodou však je, že zde platí více denní předplatná jízdenka, která se tak vyplatí více než jednorázové jízdné. Jízdenky se kupují ve stanici v automatech.

Autobusové spojení

Spojení metrem je asi nejpohodlnější, pokud však z nejrůznějších důvodů chcete volit autobus, můžete využít některou z mnoha linek. Nejvyužívanější je linka 250, která jezdí na fialové a žluté linky metra i vlaková nádraží. Jednorázová jízdenka vyjde na 1,75 $.

chic-air

Ubytování v Chicagu

 

Ubytování v Chicagu je na české poměry poměrně drahé, solidní pokoj pro dva většinou stojí kolem 100 $ za noc. Výhodné může být například ubytování ve studiích SP Suites Millennium Park nedaleko slavného Millennium Stadium s dobrou dostupností do centra a s vlastní kuchyňkou. Kompletní nabídku ubytování se vyplatí porovnat přes internetové srovnávače typu www.booking.com.

Jak se pohybovat po městě?

Metro

Nejrychlejším způsobem jak se pohybovat po Chicagu je tamní metro. Metru v Chicagu má 8 barevně od sebe odlišených linek, které jsou vždy značeny ještě písmenem L jako „elevated“. Metro zde totiž jezdí na většině trasy po kolejnicích umístěných na pilířích vysoko nad zemí. V centru města se nachází loop, tedy jakási velká křižovatka, kde můžete pohodlně přestupovat mezi všemi linkami. Výhodou metra je, že v delších intervalech funguje i přes noc.

Autobusy

Zbytek dopravy ve městě a na periferiích zajišťují pravidelné autobusové linky. Cestování autobusy není příliš přehledné, vždy je lepší využít metro. Při příjezdu autobusu do zastávky je třeba dát řidiči signál, jinak autobus nezastaví. Denní linky většinou fungují do půlnoci, poté fungují noční linky. Spíše než noční spoje je však doporučováno připlatit si za taxi.

Jízdné

Jednorázové jízdenky do metra stojí 2,25 $, studenti mají jízdné jen 0,75€. Jízdenky nejsou přestupní, za každý další přestup do dvou hodin zaplatíte dalších 0,25 $.

Pokud plánujete využívat veřejnou dopravu častěji, vyplatí se koupě tzv. Ventra Card. Na kartu lze zapisovat denní kupóny na 1 den (10 $), 3 dny (20 $) či 7 dní (28 $). Největší výhodou vícedenních kupónu je to, že s nimi lze bez příplatků cestovat na letiště.

Jednorázové jízdenky se kupují v automatech ve stanicích metra či u řidičů v autobusech, Ventra Card je třeba zakoupit ve speciálních Ventra automatech. V metru se nacházejí turnikety, které Vás po vložení jízdenky pustí dále, v autobusech se jízdenky většinou označují u řidiče.

Jak ušetřit na pobytu?

 

Vstupné do památek v Chicagu se většinou pohybuje nad hranicí 30 $, pokud tedy plánujete navštívit alespoň tři populárnější atrakce, vyplatí se koupě Chicago City Pass. Tato turistická karta Vám za 96 $ umožňuje během 9 dnů navštívit 5 vybraných atrakcí. Karta se objednává přes internet a poté se za voucher vyzvedne přímo ve městě.

Druhou turistickou kartou je GO Chicago Card. Ta nabízí hned tři modifikace, které Vám za různé ceny zajišťují vstupné do určitých atrakcí. V praxi se jedná o velice podobný produkt jako City Pass, rozdíl je však v tom, že máte k dispozici více alternativ a za odpovídající cenu můžete navštívit více či méně atrakcí než se City Passem.

Památky, které nesmíte vynechat

 

Willis Tower (Sears Tower)

Sears Tower nedávno přejmenovaná na Willis Tower je jednou z největších budov USA. Dopravit se můžete až do 103. patra budovy a obdivovat výhled na celé město.

Buckinghamova fontána

Podobně jako je Filadelfie proslulá „Rockyho“ schody, Chicago má svojí Buckinghamovu fontánu. Jedná se o fontánu, která se objevuje ve znělkách pořadů jako Ženatý se závatky či Amazing Race, mimo jiné zde začíná Route 66.

Shedd Aquarium

Shedd Aquarium je jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí ve městě. Nalezneme tu přes 25 000 druhů ryb umístěných v 19 milionech litrů vody. Popularitě odpovídá i vysoké vstupné cca 42 $.

Adlerovo planetárium

V Chicagu nalezneme nejstarší americké planetárium, ve kterém můžete shlédnout nějakou z mnoha výstav věnovaných vesmíru. Kromě toho se odsud pořizují fantastické panoramatické fotografie města.

Field Museum

Field Museum je proslavené převážně nejdochovanější kostrou Tyranosaura Rexe na světě. Uvnitř naleznete cenné sbírky mapující nejen prehistorické doby, ale také starověk či středověk.

Museum of Science and Industry

Museum of Science and Industry je největší americké vědecké muzeum, naleznete zde nespočet interaktivních exponátů, můžete například ovládat opravdové tornádo nebo si projít ponorku z 2. světové války.

chi-map

 
 

 

Program na jeden den:

 

8:00 – 10:00 – prohlídka Adlerova planetária

10:00 – 13:30 – prohlídka Shedd Aquarium

13:30 – 15:30 – prohlídka Field Museum

15:30 – 16:00 – přesun metrem k Buckingham Fountain

16:00 – 17:00 – prohlídka fontány a parku

17:00 – 17:30 – přesun k Willis Tower

17:30 – 18:30 – prohlídka Willis Tower

Foto: Spiterman

 

Průvodce zdarma – Chicago
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!