Chcete vzít svoji lásku na romantický víkend a hledáte opravdu originální místo, které dokáže překvapit? Pak je právě makedonské Skopje tím pravým místem pro vás. Turisty téměř nedotčené město, kde uvidíte architektonické skvosty v podobě soch, mostů i budov, nakoupíte suvenýry ve Starém bazaru provoněném vůní orientu, navštívíte pevnost s úchvatným výhledem na město pod vámi, prohlédnete si exotické mešity a pravoslavné kostely, ochutnáte tradiční makedonskou kuchyni a budete relaxovat v jednom z luxusních místních hotelů za ceny, o kterých se vám ve střední a západní Evropě ani nesnilo.

 

<

 

Letenky do Skopje zakoupíte zde.

Zájezdy do Skopje zakoupíte zde.

 

Doprava

Zpáteční letenky z České republiky do Skopje seženete již od 4 000 Kč s Czech Airlines. Let do Skopje je přímý a trvá necelé 3 hodiny. Pro nejvýhodnější cenu sledujte náš web levnocestovani.cz, kde upozorňujeme na akční letenky. Až se nějaká výhodná akce objeví, stačí nezaváhat a koupit letenky co nejrychleji. Jestliže se vám nechce čekat na akční letenky nebo jste vázáni konkrétním termínem, můžete použít náš vyhledávač výhodných letenek.

 

Ubytování

Pokud chcete zažít opravdu romantický víkend v luxusním ubytování, doporučuji si zarezervovat GardenSPA Butique hotel, který leží jen kousek od centra Skopje. Noc pro dva vás zde vyjde na cenu od 1 000 Kč – záleží na vybraném termínu. Rezervaci udělejte přes stránky booking.cz, abyste dosáhli na co nejvýhodnější cenu. V ceně je skvělá snídaně i neomezený přístup do luxusního wellness s vířivkou, saunou a římskými lázněmi. Je možné si také připlatit masáže či vinnou terapii. Pokud hledáte spíše levnější ubytování, doporučuji vám využít službu Airbnb, která zprostředkovává ubytování u soukromých osob v jejich vlastním domě nebo bytě. Díky Airbnb poznáte lépe místní kulturu, lidi i život. Airbnb nabízí ve Skopje levné pokoje či dokonce celé domy nebo byty, které seženete už od 300 Kč za noc pro dva. Navíc můžete ušetřit, protože pro nově registrované členy poskytuje Airbnb slevy. Více informací najdete zde.

 

Wellness v Butique GardenSpa hotel Skopje/Foto: Samocestování

 

Co vidět a zažít ve Skopje

Prohlídka Náměstí Makedonie

Tím nejrušnějším a zároveň nejkrásnějším místem celého Skopje je Náměstí Makedonie. Jeho prohlídku rozhodně nesmíte opomenout. Dominuje mu obrovská fontána s jezdeckou sochou a obklopují ho architektonicky zajímavé budovy. Náměstí Makedonie leží přímo pod horou Vodno, na které se tyčí Kříž Tisíciletí – největší monumentální kříž na světě, který z náměstí dobře uvidíte. Od Náměstí Makedonie vede krásný starý kamenný most přes řeku Vardar. Můžete se po něm vydat směrem ke Starému bazaru. Cestou potkáte další fontánu se sochami, kostel a mešitu.

 

Náměstí Makedonie Skopje/Foto: Samocestování
Most přes řeku Vardar Skopje/Foto: Samocestování

 

Nakupování na Starém bazaru

Až budete unavení z prohlídky památek, vydejte se ke Starému bazaru – staré obchodní a tržní čtvrti Skopje. Tento bazar býval ve svých časech jedním z největších a nejrozvinutějších orientálních bazarů na Balkáně a dodnes si zachoval jedinečné kouzlo. Budete se proplétat romantickými úzkými uličkami, míjet nakupující makedonské muslimy i křesťany, ucítíte vůni koření a výborného jídla, budete smlouvat o cenách orientálního zboží a nakoupíte jedinečné suvenýry.

Starý bazar Skopje/Foto: Samocestování

 

Výhledy od pevnosti nad městem

Od Starého bazaru se vydejte k pevnosti Kale, která se tyčí nad městem. Budete muset zdolat strmý kopec, ale odměnou vám budou nádherné výhledy, které spatříte zpoza dochovaných hradeb pevnosti. Uvidíte odsud velkolepé skopské stavby v čele s kopulovitou filharmonií, moderní sportovní arénu a možná zahlédnete i dochovaný akvadukt, který se nachází za městem. Pevnost má zachovalé pouze věže a hradby, které se skládají z neuvěřitelných tří vrstev, nicméně vnitřek pevnosti je pouhou ruinou. I přesto určitě stojí za vaši návštěvu. Vstupné je zdarma.

 

Pevnost Kale Skopje/Foto: Samocestování

 

Ochutnávka makedonské kuchyně

K poznávání cizích zemí a měst patří také poznávání jejich typických pokrmů. Makedonská kuchyně nabízí především balkánské speciality. Vyzkoušejte makedonské národní jídlo tavče gravče (pečené fazole se zeleninou a kořením), populární burek (koláč z křehkého těsta plněný sýrem, masem nebo špenátem), skaru (různé druhy masa grilovaném na dřevěném uhlí), pljeskavici (kořeněné placky z mletého masa) či sarmu (závitky z listů vinné révy nebo hlávkového zelí plněné masem a rýží). Věřím, že vám typické makedonské pokrmy zachutnají stejně, jako zachutnaly mně. Doporučuji navštívit vyhlášenou restauraci Dva Elena, která nabízí skvělou makedonskou i mezinárodní kuchyni za výborné ceny v krásném prostředí romantické zahrady.

 

Prohlídka mešit a kostelů

Pokud vás zajímají náboženské památky, určitě zavítejte do některé ze zdejších mešit a křesťanských kostelů. Známá je například mešita Mustafa Paši, která se nachází přímo u pevnosti Kale. Z křesťanských památek stojí za vidění především kostel sv. Spasitele z 16. století s impozantním vyřezávaným dřevěným oltářem, který najdete mezi Starým bazarem a pevností.

Mešita Skopje/Foto: Samocestování

 

Výlet ke Kříži Tisíciletí

Milovníci přírody a outdoorových výletů jistě ocení možnost na chvíli utéci z města a podniknout výšlap na vrchol Vodno nad městem. Tyčí se na něm Kříž tisíciletí, což je jedna z největších turistických atrakcí Skopje. Kříž je vysoký 66 metrů a je vidět do dálky cca 30 km. Symbolizuje 2 000 let křesťanství v Makedonii. Pokud nejste právě milovníci výšlapů do kopců, nevadí. Ke Kříži Tisíciletí se můžete dostat i lanovkou.

 

 

 

Prožijte netradiční romantický víkend v makedonském Skopje
Štítky:        

2 komentáře u „Prožijte netradiční romantický víkend v makedonském Skopje

 • 21.8.2017 (17:05)
  Trvalý odkaz

  To je skoro zadarmo ,zvlášť když z bratislavy to léta kolem 700,- zpáteční 🙂 jinak o tom skopje je to pravda

  Reagovat
  • 21.8.2017 (17:08)
   Trvalý odkaz

   Upřesním ted je plno termínů za 640,- a let je 1:35h asi rychlejší letadlo 🙂

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *