Prodloužený víkend v Irsku a Skotsku z/do Prahy za 2690Kč (všechny letenky)

Prodloužený víkend v Irsku a Skotsku z/do Prahy za 2690Kč (všechny letenky)

K dnešnímu tipu na levnocestování mám osobní vztah, protože jsme stejný výlet podnikli minulý rok a vřele ho mohu doporučit. Naše putování trvalo 10 dní (5 dní v Irsku a 5 dní ve Skotsku) a cestopis z něj si můžete přečíst zde. Kvůli tomu, aby podobný výlet mohlo podniknout více čtenářů, jsem dnešní tip zkrátil na 5 dní od středy do neděle. Pokud byste ale raději 10-denní variantu, stačí koupit letenky Praha – Dublin na termín o 5 dní dříve (cena letenek se zvýší o cca 500Kč). Kalkulaci provedu na 4 lidi, vycházejí pak výhodněji letenky, auto i ubytování. A je to větší zábava :). 

<

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Před zakoupením letenek nezapomente propočítat kompletní náklady na výlet a raději to ještě vynásobte 1/3 :). Irsko a Skotsko jsou dost drahé země, zvlášt co se půjčení automobilu a hotelů týká. Naopak ceny potravin v supermarketech jsou rozumné a pokud vybíráte dle ceny, najíte se za stejné peníze jako v ČR. I tak ale návštěvu obou zemí musím doporučit, za ty peníze to zkrátka stojí.

 

 

Letenky

 

Letenky z Prahy do Dublinu rezervujte na středu 13. dubna za 1187Kč přímo na webu dopravce Ryanair.com.

 

 

 

 

Letenky z Dublinu do Edinburghu zarezervujte na jakýkoliv den se vám to hodí, létá to každý den 4x. Opět nakupujte přímo na webu dopravce Ryanair.com. Osobně bych volil asi středa – sobota Irsko a ve Skotsku už zůstal pouze v úžasném Edinburghu, ale je to zcela na každém. Letenky rezervujte včas, cena bude 15€ (cca 400Kč).

 

 

irsko

 

 

Letenky z Edinburghu do Prahy rezervujte u dopravce EasyJet.com v neděli 17. dubna za 1090Kč/os. Všechny 4 letenky nakupte najednou, vyjde to výhodněji, než pokud byste je kupovali zvlášt.

 

 

 

 

 

Celkově vás tak letenky vyjdou na 2683Kč (1187Kč + 405Kč + 1091Kč). V ceně je pouze příruční zavazadlo + kabelka či taška na notebook. Stačí to ale bohatě, netřeba si s tím vůbec dělat starosti.

 

 

Ubytování

Vzhledem k cenám bych doporučoval využívat Airbnb kde jen to jde. Slevový kód 500Kč můžete získat zde, pokud pojedete ve 4 lidech, můžete uplatnit 4x slevu. Pokud to nepůjde, rezervujte hotel přes Booking. Doporučuji B&B, jednoduché ubytování se snídaní, která je v Irsku i Skotsku velice vydatná. Pokud se snažíte na cestách co nejvíce ušetřit, berte ubytování pro 4 lidi.