Prodloužený víkend na Mallorce za 4490Kč (letenky + hotel)

Prodloužený víkend na Mallorce za 4490Kč (letenky + hotel)

Nemáte-li již dovolenou a stejně byste se rádi letos ještě podívali k moři, mám pro vás skvělý tip na prodloužený víkend (pá – po) strávený na jednom z nejkrásnějších ostrovů ve Středozemním moři, Mallorce. Osobně ji mohu vřele doporučit. Počasí se bát netřeba, i na konci září tam bude krásně teplo.

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

Odlet i přílet je z dobře dostupné Bratislavy (průvodce Bratislavou a cestu k letišti si můžete přečíst zde), což ocení především východní část ČR a čtenáři z SK. Přímé spojení Praha – Mallorka sice existuje, ale zpáteční letenky jsou o 2500Kč dražší.

Letenky zakupte na Ryanair za 3250Kč na trase Bratislava – Palma – Bratislava 25. – 28. září.

1

Mallorka je poměrně malý ostrov a tak vřele doporučuji hned na letišti si zapůjčit auto přes RentalCars (zapůjčení na letišti je nejlevnější) a ostrov si projet na jihu, východu a severovýchodu. Na Palmu si stačí nechat čas poslední den, až vrátíte automobil. Netřeba se toho obávat, i když „Palmáci“ mají dost svérázný způsob jízdy, na východě vás čekají poloprázdné silnice, nádherná krajina a až překvapivě dobře jezdící řidiči (zřejmě proto, protože jde většinou o cizince 🙂 ). I tak je ale rozumné uzavřít na auto dobré pojištění. Rovněž doporučuji vyhnou se půjčovně GoldenCar, i když by vycházela nejlevněji. Oni vám to pak na nejrůznějších doplatcích dopočtou :).

Pokud se z jakéhokoliv důvodu rozhodnete zůstat v Palmě, netřeba zoufat. Zdejší doprava funguje solidně a je relativně levná. I Palma je hezká a nabízí spoustu noční zábavy + různé atrakce + turistické cíle.

Všechny hotely v Palmě na toto období, srovnané dle ceny za dvě osoby naleznete zde >>

Nejlevněji vychází tento hotel za 1340Kč/os/3 noci. Je vzdálen od centra 3km, ale hned před ním je autobusová zastávka, která vás tam odveze. Pokud vám to rozpočet dovolí a chcete být blíže pláži a nočnímu životu, volil bych hotel blíže pláže, zejména pak v oblasti Can Pastilla.

Jestli chcete ještě víc ušetřit a jste ochotni se vzdát trochy pohodlí, můžete využít našeho slevového kuponu na 613Kč na Airbnb a pronajmout si pokoj u místních.

Tento pokoj vás pak vyjde na 650Kč/os/3 noci.  A tento přímo u pláže v té nejlepší části na 1000Kč/os/ noci. Výhodou je i to, že budete mít k dispozi kuchyn a díky tomu ušetříte další náklady.

1

Potraviny nakupujte v supermarketu, cenově vás to vyjde při rozumném přístupu vyjde stejně jako u nás. Stejně tak alkohol :).