Pokud hledáte tip na zajímavý výlet, mohl by vás zaujmout náš dnešní příspěvek. Bude směřovat na krásnou Mallorku a v ceně 1900Kč jsou letenky i hotel na 3 dny přímo v Palmě. I když už počasí na koupání není, Mallorka toho má stejně hodně co nabídnout (viz průvodce níže) a těšit se můžete na teploty kolem 16C ve stínu. Cestopis „Mallorka v listopadu“ si můžete přečíst i zde.

 

Nezmeškejte žádné naše akce a budte informováni i o tajných nabídkách!

Kdykoliv se můžete z odběru slev odhlásit.
Nikdy nebudeme poskytovat kontaktní údaje třetí straně.

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji k přečtení tento podrobný návod >>

 

Odlet i přílet bude z dobře dostupné Vídně, kam se nejlépe dostanete s Eurolines nebo Student Agency. Průvodce Vídní naleznete zde >>

 

Letenky Víden – Palma – Vídeň zakupte na datum 26. – 28. 11. přes web GermanWings.com za 40€ (cca 1050Kč)

 

 

Levné letenky na MAllorku

 

Cena je konečná a zahrnuje veškeré poplatky.

 

Pro ubytování jsem zvolil osvědčený hotel Lis Mallorca za 850Kč/os./3 dny. Tento hotel je našimi čtenáři hojně navštevovaný a chválený, na jeho střeše je umístěn bazén i vířivka a nezanedbatelnou výhodou je i kuchynka, která vám může ušetřit peníze za jídlo. Využít můžete i toho, že v tento termín pojede jistě více našich čtenářů a domluvit se tak na společném pronájmu auta, výletech atd. Rezervovat ho můžete zde >>

 

Levné letenky na MAllorku

 

Pokud chcete jiný hotel, výběr všech hotelů v tento datum nalezenete zde >>

 

Auto si zapůjčte přímo na letišti přes RentalCars, je to tam skutečně nejlevnější (sám jsem strávil několik hodin procházením všemožných autopůjčoven).

 

 

Jak se dostat z letiště?

 

Autobusové spojení

Z letiště Palma Mallorca jezdí každý den od 6:00 do 2:00 autobusy linek 1 a 21, které následně míří podél pobřeží do přístavu, a lze se s nimi proto celkem pohodlně dostat kamkoliv do města. Linka 1 jezdí každých 15 minut, linka 21 pak každou půl hodinu. Jízdenky se kupují v příletové hale nebo u řidiče a vyjdou na 3,00 €.

 

 

palma-air

 

Jak se pohybovat po městě?

 

Veřejná doprava

Pokud jedete na Mallorcu hlavně za mořem a nebydlíte daleko od pláže, veřejnou dopravu budete potřebovat minimálně. Pro občasné výlety po městě či ostrově si vystačíte s autobusovými linkami společnosti EMT. Cena za jízdenku se liší podle cílové stanice, pokud budete cestovat po Palma de Mallorca či do blízkého okolí, zaplatíte většinou něco mezi 1 až 3 €.

 

Půjčení vozu

Pokud plánujete spíše aktivní dovolenou a rádi byste projeli celý ostrov, určitě se vyplatí půjčit si automobil. Menší automobil Vás bude stát pod 1000 Kč na den a pohodlně s ním projedete celý ostrov přesně podle Vašeho plánu. Před cestou se vyplatí prohlédnout nabídky autopůjčoven na srovnávači  RentalCars

 

Jak ušetřit na pobytu?

 

Pokud letíte na Mallorcu spíše za kulturou než za koupáním, vyplatí se Vám pořídit si Palma Pass. S touto turistickou kartou získáváte neomezené vstupné do všech památek a muzeí, jízdné do veřejné dopravy a mnoho slev do restaurací, barů a podobně. K dispozici jsou dvě varianty Palma Pass – 48 hodinová za 34 € a 72 hodinová za 41 €. Kartu lze objednat přes internet a poté pouze vyzvednout v turistickém centru, případně si ji za poplatek můžete nechat odeslat až domů.

 

 

Památky, které nesmíte vynechat

 

Plaza Mayor

Plaza Mayor je jak již název napovídá hlavní náměstí v Palma de Mallorca. Nalezneme tu mnoho restaurací a čas od času se zde konají i trhy. Nedaleko náměstí se také nacházejí dvě významná divadla – Teatro Principal a Teatro Sans.

 

Catedral de Mallorca (La Seo)

Největší katedrála ostrova se nachází nedaleko starého přístavu a s 44 metry vysokou věží tvoří dominantu přístavu. Samotná stavba katedrály probíhala již od 13. století, dokončena však byla až v 17. století a finální úpravy interiéru byly provedeny až ve 20. století slavným Antoniem Gaudím.

 

Castillo de Bellver

Castillo de Bellver je hrad nacházející se na kopci zhruba 3 km od historického centry Palmy. Stavba je postavena v románském a gotickém stylu, v současné době zde nalezneme dějepisné muzeum. Kromě hradu na tento kopec návštěvníky láká i fantastický výhled na město a moře.

 

Palma Aquarium

Východně od Palma de Mallorca se nachází slavné oceanarium Palma Aquarium. Zde naleznete tropický prales a akvária se stovkami druhů ryb, včetně velkých žraloků. Vstupné činí 23 €.

 

Pláž Ilucmajor

Milovníkům válení se u moře můžeme doporučit pláže na pobřeží Ilucmajor východně od Palma de Mallorca. Zajímavé jsou však i projížďky lodí po pobřeží, nedaleko pláží se totiž nacházejí i malebné jeskyně a útesy.

 

Arta

Arta je malebné městečko na východě ostrova, proslavené svými zahradami (Arta je arabský výraz pro slovo zahrada) a antickými stavbami. Nalezneme zde krásný kostel Iglesia de Transfiguración del Señor, kapli Santuari de Sant Salvador, či zbytky středověkého opevnění.

 

 

palma-map

Program na jeden den

8:30 – 10:30 – prohlídka Castel de Bellver

10:30 – 11:00 – přesun k přístavu

11:00 – 13:00 – prohlídka přístavu a Catedral de Mallorca

13:00 – 14:00 – procházka centrem města k Plaza Mayor

14:00 – 14:40 – přesun od zastávky Grand Hotel nedaleko náměstí linkou 15 či 25 na zastávku Marbella k Palma Aquarium

14:40 – 18:30 – prohlídka vodního parku

 

 

Prodloužený víkend na Mallorce za 1900Kč! (letenky + hotel s vířivkou)
Štítky:            

6 komentářů u „Prodloužený víkend na Mallorce za 1900Kč! (letenky + hotel s vířivkou)

 • 31.10.2015 (21:02)
  Trvalý odkaz

  Dobry den. Nejde mi zakoupit dve letenky od 26 – 28.11. Z vidne na mallorku. Za tech 20 euro. Muzete mi prosim pomoct? Dekuji chmelova

  Reagovat
  • 1.11.2015 (21:27)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, kde konkrétně máte problém? Ted jsem to zkoušel a jde to bezproblémově.

   Reagovat
 • 3.11.2015 (8:08)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, nechápu na bookingu kolonku počet.. Mám zadány 2 osoby, cenu na dvě noci mi to ukáže 1853,- .. počet je počet pokojů? 🙂
  Mám ještě jeden dotaz, chceme tam s kamarádem letět jako takový odpočinek a změnu od školy, ale kamarád nemá cestovní pas.. Chci se zeptat zda se dá cestovat pouze s OP nebo jestli může při cestování z cizí země (Vídeň) nastat nějaký nečekaný problém..
  Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den

  Reagovat
 • 13.11.2015 (15:37)
  Trvalý odkaz

  |Dobrý den,chtěl bych se zeptat,máme problém při rezervaci letenek na Mallorcu,při zadání zpátečního letu nám nelze zadat počet osob,respektive se to nepotvrdí.Dáváme datum 26.11.15-28.11.15 a dál nás to nepustí.Můžete nám prosím poradit co s tím??Díky za odpověď.

  Reagovat
  • 13.11.2015 (15:58)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, to je divné, ted jsem to zkoušel a normálně mi to jde (na toho 28.11.). Letenky jsou už ale dražší, s obsazeností letadla cena stoupla.

   Zkuste jiný prohlížeč, pokud by to stále nešlo, tak jim napište na podporu.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!