Dalším tipem na levné letenky od dopravce Ryanair jsou zpáteční lety na trase Praha – Korfu. Pokud stojíte o pořádně dlouhou dovolenou, můžete strávit na tomto ostrově klidně celý měsíc. My jsme vybrali termín 26.9. – 17.10. 2021 a obě cesty vyjdou celkem na 1150 Kč včetně všech tax a poplatků. Na výběr jsou ale i další lety, jen o pár korun dražší. Doporučujeme se příliš dlouho nerozmýšlet, dá se předpokládat, že za tuto cenu budou letenky brzy vyprodány. Rady a tipy na výlety si můžete přečíst v našem online průvodci po Korfu. Pokud dáváte přednost organizovanému cestování, dostupné zájezdy od cestovní kanceláře naleznete zde.

INFO KE KORONAVIRU: Letenky jsou až na září, podmínky pro vstup se proto ještě mohou změnit. Aktuálně platí následující. Každý cestující nad 18 let musí nejpozději den před odletem (do 23 hod českého času) vyplnit příjezdový formulář. Na základě formuláře mu bude vygenerován QR kód, kterým se prokáže při vstupu do letadla / při vstupu na území Řecka.  Všichni cestující starší 12 let se musí prokázat potvrzením o negativním PCR testu (ne starším než 72 hodin) nebo potvrzením o negativním antigenním testu (ne starším než 48 hodin) nebo potvrzením o úplném očkování (14 dní po poslední dávce) nebo potvrzením o prodělání onemocnění covid-19 (2 – 9 měsíců před návštěvou).  Řecko uznává pouze testy provedené výtěrem z nosohltanu nebo hltanu (ne test ze slin). 

TIP PRO VÁS: Pokud zatím nemáte zkušenosti s individuálním cestováním, ale chcete jej vyzkoušet,  doporučujeme přečíst tento podrobný návod >> 

Nezapomeňte k ceně letenek připočítat i další náklady, jako například letištní transfery, jídlo či cestovní pojištění, jehož přehledné online srovnání naleznete zde. Pro jednodušší cestování po Korfu doporučujeme zapůjčit také vlastní automobil. 

Hotely na Korfu můžete zarezervovat přes stránky  Booking. Dáváte-li přednost ubytování v soukromí, rezervujte přes Airbnb.

Letenky na trase Praha–Korfu–Praha například v termínu 26.9. – 17.10. 2021, zakoupíte na stránkách Ryanair. Alternativně můžete letenky rezervovat u ověřeného českého prodejce, kde bude cena sice trochu vyšší, ale celý nákup proběhne v českém jazyce a podpoříte tento web.

Pro nejrychlejší! Korfu z Prahy koncem sezony za 1150 Kč! (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *