Dalších akčních letenek z Prahy do New Yorku za skvělých 10490Kč využijme k našemu dalšímu levnocestovatelskému tipu. Akce je o to zajímavější, že jde o přímý let (ušetříte si tak starosti s přestupy) a k dispozici je i celá řada termínů v druhé polovině letních prázdnin, kdy jsou levné letenky do NY vzácností. New York mohu z vlastní zkušenosti doporučit, je to velmi zajímavé město, které za návštěvu určitě stojí. Nezapomeňte, že pro vstup do USA je třeba vybavit si online vízum ESTA za 14 dolarů, což můžete učinit zde. Průvodce New Yorkem naleznete zde. Zájezdy do New Yorku přes cestovní kanceláře, pak naleznete zde.

 

<

 

Tip pro vás: Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji k přečtení tento podrobný návod >>.

 

Na cestu doporučuji uzavřít cestovní pojištění, online srovnání naleznete zde >>.

 

Nezapomeňte si před cestou spočítat všechny náklady, zejména za ubytování, dopravu na místě a stravu. New York a USA obecně nepatří mezi levné destinace a je třeba s tím počítat už při nákupu letenek.

 

Ubytování řešte buď klasicky přes Booking, nebo využijte naší slevu 725 Kč na první ubytování dražší jak 1500 Kč a ubytujte se přes AirBnb. To bych vám i doporučoval, také jsme to tak řešili. Rozumné je dle mého názoru bydlet přímo na Manhattanu, je to dražší, ale zážitek je z toho na celý život :). Krom toho ušetříte hodně času stráveného dopravou.

 

Pokud si nainstalujete aplikaci Lyft (ke stažení na Android i iTunes), můžete pomocí kódu JIRI583850 získat 20 dolarů na vaši první jízdu (já teoreticky získám také nějaký bonus na další jízdu, ale ani nemám jak to využít ? ). Stačí zadat odkud a kam chcete a vyjede vám cena – pak si snadno spočítáte, zda se vám vyplatí Uber, Lyft, nebo městská doprava. Berte ale v úvahu i čas/energii, nemá moc smysl ušetřit třeba 2 dolary a strávit o hodinu více jízdou a přestupováním. Na to je NY příliš zajímavý.

 

 

Letenky Praha – New York – Praha můžete zarezervovat zde << Kalendář termínů >>

 

 

Přímé letenky z Prahy do New Yorku včetně letních prázdnin za 10490Kč! (tam i zpět)
Štítky:                

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!