V mnoha termínech se za opravdu nízkou cenu 530 Kč můžete vydat do hlavního města Itálie. Odlétat budete z dobře dostupné Vídně, dostupných je několik termínů včetně těch krátkých víkendových. Chce to ale příliš neváhat, nejlevnějších letenek je omezený počet a cena bude postupně růst. Co vše v tzv. Věčném městě navštívit najdete v našem průvodci po Římě. Pokud se do hlavního města Itálie raději chcete vydat s cestovní kanceláří, nabídku zájezdů najdete pod tímto odkazem.

 

INFO KE KORONAVIRU: Do Itálie je momentálně možné přicestovat bez udání důvodu (tedy i za turistikou), předkládat nemusíte ani žádný test. Itálie je řazena mezi státy se středním rizikem nákazy, pro bezproblémový návrat do Česka tak nepotřebujete test. 

TIP: Aby byly zachovány rozestupy, pláže u Říma mají omezenou kapacitu. Obsazenost zjistíte na stránkách https://www.seapassroma.it.

Myslete na to, že situace ohledně COVID-19 se může ze dne na den změnit, váš let tak může být přeložen nebo zcela zrušen. Stejně tak se může stát, že vás v cílové destinaci nebo po návratu do vlasti bude čekat test či karanténa. Ne každý z našich čtenářů ale může čekat s nákupem na last minute, proto začínáme přidávat tyto first minute tipy na termíny od července.

 

 

TIP: Pokud s individuální turistikou začínáte, k přečtení vám doporučujeme tento podrobný návod >>.

 

Cestovní pojištění pro kratší cesty po Evropě není vysloveně nutností, jeho sjednáním však rozhodně nic nezkazíte. Naopak budete mít jistotu skutečně bezplatného ošetření. Přehledné srovnání všech dostupných možností proto naleznete zde >>.

 

Odlet i přílet bude z dobře dostupné Vídně, kam se pohodlně dopravíte se společnostmi Regiojet nebo Flixbus. Některé spoje vás bez přestupu zavezou až na letiště, jiné do centra města.

 

Před koupí letenek proveďte alespoň hrubý odhad nákladů na celou cestu. Započítejte ubytování, stravování i dopravu po Římě. Přiletíte na letiště Fiumicino, odkud se do centra města dostanete vlaky (rychlé, ale dražší) či autobusy od různých společností.

 

Hotely vyhledávejte na Bookingu. Alternativní možností je web Airbnb, při registraci přes tento odkaz navíc získáte znatelnou slevu na svůj první pobyt. Vzhledem k aktuální situaci je ideální rezervovat ubytování s možností bezplatného storna.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky na trase Vídeň–Řím (Fiumicino)–Vídeň například v termínu 1. až 2. srpna (sobota a neděle) najdete na stránkách společnosti Ryanair. Alternativně je možné letenky zakoupit u spolehlivého českého prodejce, cena je sice o něco vyšší, ale celý nákup proběhne v češtině, získáte základní podporu v češtině a pár korunami podpoříte i tento web.

 

letenky Řím ryanair
Letenky z Vídně do Říma, mnoho termínů
Prázdninový Řím z Vídně i na víkendy za 530 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!