Víkendový výlet můžete podniknout nejen do Barcelony (viz náš předchozí tip na letenky), ale také do Říma. Odlétat budete přímo z Prahy, na cestu se vypravíte v pátek ráno a vracet se budete v nedělní ráno. Zpáteční letenky vyjdou na velmi slušných 1 214 Kč. Pokud se do hlavního města Itálie raději chcete vydat s cestovní kanceláří, nabídku zájezdů najdete pod tímto odkazem.

 

INFO KE KORONAVIRU: Itálie byla koronavirem silně zasažena, dnes je zařazena mezi tzv. oranžové státy se středním rizikem nákazy. Od 3. června do Itálie můžete přicestovat i za turistikou, předkládat emusíte žádný test. Do ČR se pak bez testu a karantény vrátíte od 15. června.

TIP: Pláže u Říma mají svou maximální kapacitu. Jejich obsazenost zjistíte na stránkách https://www.seapassroma.it.

Myslete na to, že situace ohledně COVID-19 se může ze dne na den změnit, váš let tak může být přeložen nebo zcela zrušen. Stejně tak se může stát, že vás v cílové destinaci nebo po návratu do vlasti bude čekat test či karanténa. Ne každý z našich čtenářů ale může čekat s nákupem na last minute, proto začínáme přidávat tyto first minute tipy na termíny od července.

 

 

TIP: Pokud s individuální turistikou začínáte, doporučujeme vám přečíst si tento podrobný návod >>.

 

Cestovní pojištění pro cesty po Evropě sice není nutností, jeho sjednání vám přesto raději vždy doporučujeme. Online srovnání dostupných možností naleznete zde >>.

 

Odlet je z výborně dostupné Prahy. Přesto před nákupem letenek nezapomeňte odhadnout celkové náklady, jaké budete mít. Započítejte výše zmíněné cestovní pojištění, ubytování, stravování i dopravu po Římě. Přiletíte na letiště Ciampino vzdálené zhruba 20 km od centra města. Tam se snadno dopravíte přímými autobusy či pomocí o něco levnější kombinace autobusu s metrem.

 

Přehled hotelů naleznete na Bookingu. Alternativou je pak web Airbnb s nabídkami soukromníků, při registraci přes tento odkaz navíc získáte výraznou slevu na svůj první pobyt. Vzhledem k aktuální situaci doporučujeme rezervovat ubytování s možností bezplatného storna.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky na trase Praha–Řím–Praha v termínu 17. až 19. července (pátek až neděle) najdete na stránkách společnosti Ryanair. Alternativně můžete letenky zakoupit u spolehlivého českého prodejce, cena je sice o něco vyšší, ale celý nákup bude v češtině, získáte zákaznickou podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento web.

 

leteky řím ryanair
Letenky z Prahy do Říma na víkend, červenec
Prázdninový Řím z Prahy na víkend za 1214 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!