Hledáte místo, kam s drahou polovičku vyrazit na romantickou dovolenou? S Paříží nikdy neuděláte chybu! Z Vídně se do hlavního msta Francie dopravíte za parádních 530 Kč s tím, že na cestu se vydáte v pondělí, návrat je plánován na pátek. Rady na cestu pak najdete v našem „průvodci Paříží“. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy do Paříže přes cestovní kanceláře případně naleznete zde.

 

INFO KE KORONAVIRU: Francie již otevřela své hranice, pro vstup není nutné předkládat žádný test. Do ČR se poté budete vracet zcela volně.

Myslete na to, že situace ohledně COVID-19 se může ze dne na den změnit, váš let tak může být přeložen nebo zcela zrušen. Stejně tak se může stát, že vás v cílové destinaci nebo po návratu do vlasti bude čekat test či karanténa.

 

 

TIP: Pokud s individuálním cestováním zatím nemáte zkušenosti, rady hledejte v našem článku Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>.

 

I při cestách po Evropě doporučujeme nepodcenit cestovní pojištění, přehledné online srovnání naleznete zde >>.

 

Odlet je z velmi dobře dostupné Vídně. Tam se dopravíte se společnostmi Regiojet a Flixbus. Oba dopravci nabízejí spoje, které vás bez nutnosti přestupu zavezou přímo na letiště.

 

Před nákupem si nezapomeňte spočítat veškeré náklady na pobyt. Myslete na dopravu z/na letiště, dopravu po Paříži a ubytování. Francie obecně nepatří mezi nejlevnější destinace, počítejte s tím předem.

 

Pozornost věnujte tomu, že přiletíte na letiště s názvem Paříž Beauvais, které je od centra Paříže vzdálené zhruba 85 km. Doprava autobusem zabere cca 75 minut, cena zpáteční jízdenky je 29 euro, pokud ji zakoupíte předem zde. Pozor, na místě je cena vyšší!

 

Ubytování můžete řešit klasicky přes Booking. Ještě levněji pak mnohdy vychází registrace přes tento odkaz pro získání slevy na první ubytování rezervované přes AirBnb. 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky Vídeň–Paříž–Vídeň na termín 27. až 31. července (pondělí až pátek) rezervujte přímo na webu Ryanair. Letenky můžete koupit také u ověřeného českého prodejce, cena je sice vyšší o jejich provizi, ale získáte základní podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento web.

 

Pozornost věnujte brzkému odletu z Vídně při cestě tam.

 

letenky Paříž Ryanair
Levné letenky z Vídně do Paříže, červenec
Prázdninová Paříž z Vídně za 530 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!