Toto léto jste plánovali dovolenou na Mallorce? Ještě se vám to může splnit, například díky akčním letenkám s odletem z Bratislavy. Ty u aerolinky Ryanair pořídíte v přepočtu za 1 440 Kč. Na místě pak strávíte celý týden, který můžete zaplnit koupáním v moři i výlety po ostrově. Naše tipy na zajímavá místa najdete v bezplatném průvodci po Mallorce. Jedná se o tip na individuální turistiku, zájezdy s cestovní kanceláří případně naleznete zde.

 

INFO KE KORONAVIRU: Španělsko své hranice pro turisty otevírá 21. června, vstup do země bude volný bez nutnosti absolvovat do teď povinnou karanténu. Do ČR se pak budete vracet bez nutnosti předkládat negativní test.

Myslete na to, že situace ohledně COVID-19 se může ze dne na den změnit, váš let tak může být přeložen nebo zcela zrušen. Stejně tak se může stát, že vás v cílové destinaci nebo po návratu do vlasti bude čekat test či karanténa. Ne každý z našich čtenářů ale může čekat s nákupem na last minute, proto začínáme přidávat tyto first minute tipy na termíny od července.

 

 

TIP: Pokud s individuální turistikou zatím nemáte zkušenosti, můžete si pročíst tento podrobný návod s celou dávkou rad >>. 

 

Při cestách po EU si případně vystačíte s kartičkou pojištěnce. Pokud však chcete mít jistotu, že za vás všechna lékařská ošetření uhradí pojišťovna, doporučujeme vám sjednání cestovního pojištění. Na srovnání všech dostupných možností se podívejte na tomto odkazu >>.

 

Odlet i přílet bude z dobře dostupné Bratislavy, kam se dopravíte autobusy Flixbus nebo Regiojet (Student Agency). Průvodce Bratislavou s popisem cesty na letiště pak naleznete zde >>.

 

K ceně letenek nezapomeňte připočítat i další náklady včetně výše zmíněného cestovního pojištění, transferu z/na letiště na Mallorce, ubytování a stravování. Pokud plánujete podnikat víc výletů, půjčte si auto.  Rezervovat si ho můžete předem přes Rentalcars. Spoléhat se můžete i na hromadnou dopravu, také se to dá, zejména pro přejezdy mezi významnějšími letovisky je nabídka spojů dostatečná.

 

Ubytování můžete vyhledávat přes Booking. Pokud dáváte přednost ubytování u soukromníka, podívejte se na web Airbnb. Při registraci přes tento odkaz navíc získáte slevu na svůj první pobyt. Vzhledem k aktuální situaci zvolte ubytování s možností bezplatného storna.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky na trase BratislavaPalma de MallorcaBratislava v termínu 4.–11. července (sobota až sobota) můžete zarezervovat na stránkách Ryanair. Alternativně můžete letenky zakoupit u ověřeného českého prodejce, cena je sice o něco vyšší, ale získáte základní podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento web. 

 

Pozornost věnujte brzkému odletu z Mallorky. Dobrou volbou proto může být (minimálně) poslední noc strávit v hlavním městě nedaleko letiště.

 

letenky Mallorca červenec
Letenky z Bratislavy na Mallorku, červenec
Prázdninová Mallorca z Bratislavy i o státních svátcích za 1440 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!