Bali je indonéský ostrov ležící východně od Jávy. Jedná se o turisticky atraktivní ostrov nabízející historické hinduistické památky, nádhernou vulkanickou krajinu i bílé písečné pláže s celoročně tropickým klimatem.

 

 

<

 

 

1. Den – Mořské chrámy na jižním pobřeží Bali

Výlet po chrámech na jihozápadě Bali začneme u nejzápadnějšího chrámu Taman Ayun. V něm si prohlédneme hlavní oltář, svatyně připomínající pagody či pavilon pro kohoutí zápasy. Poté následuje přesun na pobřeží k přímořskému chrámu Tanah Lot, jehož návštěvu je vhodné přizpůsobit také odlivu, kdy je chrám přístupnější.

Po prohlídce Tanah Lot pokračujeme ještě k nejjižněji se nacházejícímu chrámu Uluwatu, u kterého si kromě prohlídky samotného chrámu nemůžete odpustit ani procházku okolní džunglí a případně navečer i prohlídku tradičních balijských rituálních tanců v tamním amfiteátru.

 

2. Den – Kintamani
 
Celodenní výlet do rezervace Kintamani začneme výšlapem na horu Batur. Výstup můžete začít buď přímo v přímořské vesničce Gretek nebo lze využít turistické autobusy a nechat se dovézt prakticky pod vrchol. Pod vrcholem hory se zastavíme u kalderového jezírka Batur, nedaleko něhož vyvěrají horké prameny, u kterých jsou dnes postavené i malebné lázně.

Po prohlédnutí si kaldery vyjdeme na samotný vrchol. Po krátké zastávce na špičce hory pokračujeme západní stezkou do vesničky Batur. V  ní si ve zbylém čase prohlédneme hinduistický chrám Puru Ulun Danu Batur, od kterého se následně lze dostat autobusem zpět na počátek trasy.

 

 

3. Den – Chrám Besakih, palác Tirta Gangga a Klungkung
 
Výlet na východní části Bali začneme v  rozlehlém chrámu Besakih ukrytého v  horské plošině mezi hustými lesy. Za prohlídku stojí především centrální oblast se třemi největšími svatyněmi. Po prohlídce Besakih se přesuneme směrem k  pobřeží do vodního paláce Tirta Gangga. Zde si projdeme stezku vedoucí přez kaskádovité kašny a pagody připomínající altány. Pokud budete dostatečně rychlí, stihnete ještě návštěvu paláce Klungkung. Ten je podobně jako Tirta Gangga obklopen vodou, bohužel byl však během holandského tažení poničen.

 

 

 

 

4. Den – Safari a jeskyně Goa Gajah
 
Další výlet začneme u posvátné jeskyně Goa Gajah. Samotná jeskyně je obklopena několika svatyněmi a soškami zobrazujícími posvátné slony. Po prohlídce sloní jeskyně pokračujeme k  pobřeží do Bali Safari & Marine Park. V  něm si můžete prohlédnout desítky pro tuto oblast typických živočišných druhů a rostlin , které lze pozorovat prakticky v  přirozeném prostředí.

 
5. Den – Ubud, Taro a okolí

Další celodenní výlet začneme ve vnitrozemním městečku Ubud. V něm stojí za prohlídku tržiště Pasar Seni, kde místní obyvatelé prodávají šaty z hedvábí a různé umělecké předměty. Poté se z Ubudu přesuneme k Opičímu pralesu, kde si lze projít hustý porost zdobený sochami, nebo si jen u silnice pořídit fotografie s ochočenými makaky.

Poté pokračujeme směrem do městečka Tegallalang, kde se na svazích rozléhají výjimečně fotogenická rýžová pole, která jsou lemována stánky, u kterých vám domorodci budou nabízet občerstvení či řemeslné výrobky. Po prohlídce rýžových polí ještě stojí za to navštívit vesničku Taro, ve které se nachází park, ve kterém se zájemci mohou svézt na hřbetu slona.

Zde bych podotkla, aby se nepropagovalo zneužívání slonů pro turistické účely, neboť bylo prokázáno, že v naposté většině těchto atrakcí se jedná o týrání zvířat, viz zde.

 

 

 

 

Poznejte krásy Bali – plán výletu
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!