Pokud hledáte neobvyklý tip na prodloužený víkend, mohly by vás zaujmout levné letenky z Berlína do Temešváru a zpět za 5,9€, tedy cca 160Kč (cena je za let tam i zpět a zahrnuje všechny poplatky). S jízdenkou Praha – Berlín Praha se pak při včasném nákupu dá dostat u Eurolines na 700Kč. Na místě si půjčte auto (900Kč/4 dny) a můžete zamířit do města Sighisoara, kde se v roce 1431 Vlad Tepeš narodil. Je zapsáno v UNESCO a za návštěvu jistě stojí. Další den pak můžete zamířit na hrad Bran. Výhodu jsou i nízké ceny za ubytování, kdy se i s kvalitním hotelem vejdete do 500Kč na noc. Alternativně lze jednosměrné letenky z Berlína do Rumunska za 70Kč využít jako dárek pro tchýni nebo šéfovi, který vydá za tisíce slov :). 

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

Před nákupem vemte v potaz to, že od letiště k rodišti Vlada, je to 4,5 hodiny cesty autem. Odlet je ve středu a návrat v neděli, času máte tedy dostatek a není problém si prohlédnout i další zajímavá místa Rumunska. Ale raději na to upozorňuji.

 

Letenky Berlín – Temešvár – Berlín nakupujte za 5,9€ přímo na Ryanair.com. Já pro názornost vybral 25. – 29. ledna, ale datumů je více.

 

 

1

 

 

V základní ceně máte jen příruční zavazadlo, ale letět s kufrem na prodloužený víkend, by bylo stejně zcela zbytečný.

 

Auto si půjčte např. přes Rentalcars.com.

 

1

 

 

 

 

Ubytování berte při cestě, nebo si ho rezervujte na přes Booking.com.

 

Po stopách hraběte Drákuly na prodloužený víkend za 160Kč! (letenky do Rumunska i zpět, včetně poplatků)
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!