Akčních letenek z Prahy do Bangkoku za 11590Kč využijeme k dnešnímu tipu na levnocestování. Letenky je samozřejmě využít i jinak, at už k prozkoumání Kambodže (kde právě jsme), přeletu na jih Thajska, nebo prozkoumání jeho severu. V dnešním příspěvku jsem ale vybral oblast Pattaya. Pokud hledáte hezké pláže, či klidnou rodinou dovolenou, doporučuji z vlastní zkušenosti jih Thajska, především jeho ostrovy. Pattaya je vhodná pro milovníky nočního života :).

 

<

 

Letenky z Prahy do Bangkoku a zpět za 11590Kč zarezervujte zde >>

 

Letenky do Bangkoku

 

 

Pro názornost jsem zvolil období 11. – 24. květen. V Bangkoku můžete několik dní zůstat, nebo se rovnou přesunout do Pattayi. Autobusy jezdí velice často (tuším co půl hodiny) a stojí kolem 100Kč.

 

V Pattayi vás autobus na kraj města a následně přesednete do sdílených taxi, které vás za cca 35Kč dovezou až přímo před hotel. Celé město je velmi bezpečné, ale stejně si pro jistotu větší hotovost nechávejte na pokoji v trezoru.

 

Ohledně stravování si nedělejte starosti, thajská kuchyně patří mezi nejlepší na světě a ceny jídel se pohybují od 50 bathů, tedy zhruba 35Kč. Pokud máte obavy ze stravování v pouličních jídelnách, nebo chcete ještě více ušetřit, zakupte si krabičku s jídlem v místní síti supermarketů. Jsou na každém rohu a mají v nabídce velké množstí předpřipravených jídel, které vám i na místě ohřejí. Je luxusní a jeho ceny jsou 30-40 bathů, tedy necelých 30Kč. I místní toho občas využívají.

 

Pattaya

 

Pattaya je přezdívaná městem hříchu, ale samozřejmě to není podmínkou. Je zde i plno „normálních“ klubů, všude se nabízejí levné masáže, kurzy vaření a další atrakce. Má zvláštní atmosféru nekončící párty, která se musí zažít na vlastní kůži. Tento tip je tak vhodný především skupině přátel, nebo naopak starším pánům :).

 

Co se alkoholu týká, třetinka v plechovce stojí kolem 50 bathů (zhruba 35Kč), dle značky a prodejny. Nejvíce se tak vyplatí místní pálenky, které nejsou vůbec špatné a hlavně bezkocovinové :).

 

Pro názornost jsem vybral toto ubytování za 4700Kč/2 osoby/14 dní a to především díky skvělému hodnocení. Dají se vybrat i levnější, ale z vlastní zkušenosti to nemohu doporučit, protože mívají často soukromou ZOO na pokoji v podobě mravenců a švábů. Na náš pobyt jsme zvolili Mosaik apartmány, protože se nám je povedlo sehnat na poslední chvíli za skvělou cenu. Co se kvality týká, jsou skvělé a mohu je doporučit, ale za plnou cenu je to možná až zbytečný luxus.

 

35079172

 

 

Pokud vás cokoliv zajímá, klidně se v diskuzi zeptejte. Pokud budu znát odpověd, rád pomohu :).

 

Pattaya z Prahy (Thajsko) na 14 dní za 13950Kč! (letenky + skvěle hodnocený hotel)
Štítky:        

4 komentáře u „Pattaya z Prahy (Thajsko) na 14 dní za 13950Kč! (letenky + skvěle hodnocený hotel)

 • 19.4.2016 (13:16)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,
  máte i nějaký tip na ubytování v Thaisku v těch jejich dřevěných domečkách v moři, které by nebylo tak drahé?
  Veronika

  Reagovat
  • 19.4.2016 (17:37)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, obávám se, že v tomhle vám nedokážu moc pomoci. Obecně to bude levnější mimo klasické turistické lokality, ale tam se obávám, že podobné domky zase vznikat moc nebudou.

   Případně jde jít ještě jednou cestou. Dojít se zeptat na ubytování večer, kdy je jim jasné, že jiné klienty neseženou a zkusit dojednat slevu. Těžko odhadnout úspěšnost, ale nám už se několikrát povedlo srazit cenu velmi dolů.

   Reagovat
 • 19.4.2016 (17:18)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda-li se do destinací, jako je například výše zmiňované Thajsko necháváte očkovat? Přemýšlíme s přítelem o dovolené v Thajsku nebo Vietnamu. Děkuji Hinštová.

  Reagovat
  • 19.4.2016 (17:50)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   ono nejde ani tak o zemi, jako o tom, co navštívíte a jak se budete chovat. Pokud se budete pohybovat v turistických lokalitách a jíst v dobrých restauracích, tak si imho vystačíte i bez očkování. Doporučoval bych vám alespon základ v podobě žloutenek a dávat si pozor na kousnutí kvůli vzteklině. Proti té se imho nemá moc smysl očkovat, pokud by vás něco kouslo, stejně musíte navštívit nemocnici. Očkování vám dá jen více času.

   Je to podobné jako s antiviry, základ je chovat se s rozmyslem. Dle mého se tohle hodně přecenuje. Jsme na cestě kolem světa už druhý měsíc, jíme s místními, bydlíme u nich, cestujeme s nimi. A nikdy jsem nebyl tak zdravej, jako ted. Vyhýbáme se kontaktu s volně pobíhajícími psi, opičkám, nemocným. Jídlo bereme jen čerstvé, pokud nám „nevoní“, jdeme jinam. Ono tady je spousta 70 letých babiček a dědečků mnohem vitálnějších, než u nás dvacetiletých.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *