Možná jste se s tím setkali i Vy. Letíte na prodloužený víkend a potřebujete někde poblíž letiště zaparkovat své auto a hledáte možnost, která by byla nejlevnější, ideálně zcela zdarma. Nebo jedete jen někoho na letiště vyzvednout a za tu chvilku čekání je přijatelná cena pouze zdarma. Pokud Vás zájímá jak je to na letišti Václava Havla v Praze, na letišti v Mnichově či Lipsku, čtěte dále, právě v tomto článku se dozvíte více.

 

 

 

 

Letiště Václava Havla v Praze

Pro krátkodobé zastavení do čtvrt hodiny, které slouží primárně pro vyložení a naložení cestujících a jejich zavazadel, je ideální venkovní parkoviště P1 Express, jež se nachází přímo před Terminálem 1. Druhou možností je taktéž venkovní varianta P2 Express, která se nachází ve zvýšeném podlaží před Terminálem 2. Pozor na to, že bezplatných 15 minut platí pouze pro jeden vjezd během 60 minut na jedno z uvedených parkovišť. Každý další vjezd je zpoplatněn částkou 100 Kč. Tuto částku zaplatíte i za parkování v rozmezí 15 až 30 minut a pak za každou další započatou půlhodinu.

Neoficiální možností pro zaparkování auta na delší dobu je v Obchodním centru Šestka. Můžete využít jedno z 360 krytých nebo jedno z 650 míst venkovních. Nejedná se o oficiální možnost, avšak nikde na místě není uveden zákaz stání nebo nějaké časové omezení parkování. Z obchodního centra se dostanete na letiště autobusem číslo 191, jehož zastávka se nachází přímo před vchodem do Šestky.

 

 

 

 

 

Letiště Lipsko/Halle

I na letišti v Lipsku nemusíte zaplatit ani cent, pokud jedete pouze někoho naložit/vyložit. Pokud chcete využít tuto možnost, musíte zajet do vícepodlažního parkoviště a vejít se do intervalu 20 minut. Pokud tento limit překročíte, zaplatíte za další započaté dvě hodiny 5 eur a každá další hodina stojí 2 eura.

Delší parkování zdarma můžete využít na parkovišti P+R Lepzig Messe u vlakového nádraží (ulice Georg-Herwegh-Straβe). Na letiště se dostanete linkou S-Bahn S5 nebo S5X, zastávka se jmenuje Leipzig Messe, jelikož se nachází v blízkosti výstaviště. Za cenu 4,50 eura a 6 minut vás tato linka doveze až na letiště – zastávka Leipzig/Halle Flughafen. Přímo u parkoviště staví i tramvaj číslo 16, tou se ale na letiště nedostanete.

Další možností je zaparkovat v ulici Hedwig-Burgheim-Straβe naproti nákupnímu centru. Nejrychlejší cesta na letiště je buď dojít pěšky nebo využít tramvaj číslo 4 na stanici S-Bahn S1 Coppiplatz a na stanici Leipzig Hauptbahnhof přestoupit na S-Bahn S5 nebo S5X. Tato cesta S-Bahny trvá cca 25 minut a stojí také 4,5 eura.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

 

Letiště Mnichov „Franz-Josef-Strauss Flughafen“

Pokud jedete někoho vyzvednout nebo ho naopak odvážíte, jedinou možností zdarma je přímo check-in zóna u terminálu 1 a 2. Avšak bezplatných je pouze jen 10 minut. Pokud tento čas překročíte, zaplatíte za první půlhodinu 4 eura. Uvažte tedy i možnost zaparkovat na vzádelenějších P41, P80 či P81, kde je ovšem parkovné poloviční.

Parkování až 24 hodin zdarma můžete využít například u vlakového nádraží S-Bahn v Pullingu v ulici Am Bahndamm. Nevýhodou je fakt, že na letiště se dostanete poměrně komplikovaně dvěma S-Bahny za cca 40 minut a cenu 5,60 eura. Jedinou oficiální možností pro delší parkování zdarma je tak pouze varianta zaparkovat v rezidenčních oblastech blízkých obcí.

 

 

 

Parkování u letiště zdarma – Praha, Lipsko, Mnichov
Štítky:                    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!