Dnes tu mám tip pro ty z vás, co nemají ještě plány na Silvestra, nebo jenom přemýšlí nad netradičním dárkem pro své blízké. Tip berte jako osnovu, bral jsem ho jako kompromis mezi zajímavostí a zároveň jednoduchostí, abych ho zvládli bez obav i začínající cestovatelé. Můžete si ho okořenit ještě návštěvou Pisy, nebo se nevracet do Prahy z Florencie, ale z Benátek. Cenově to vychází jen o několik stovek dráž. Sám jsem tento trip (od Benátek do Říma podnikl letos v únoru, cestopis naleznete zde). Ta nejsnadnější varianta je ale mnohem jednodušší, pouze si užijete pár dní v Římě a Florencii (poměr dnů je na vás).

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

Před nákupem čehokoliv si propočtěte všechny náklady, tedy včetně ubytování, dopravy z/na letiště, jídla a případných vstupů. Více ušetříte při cestování 4 a více lidí a je to i větší zábava. Nás jelo asi deset :). 

 

Z Prahy do Říma si letenky zakupte na 31.12. u společností Ryanair.com za 943Kč. Za stejnou cenu jdou koupit i na 29. a 30., můžete si tedy dopřát v Římě více času, pokud chcete. Letenky jde nakoupit i na Wizzair.com a to dokonce o 40Kč levněji. Za to menší zavazadlo, to ale myslím nestojí pokud nemáte Wizz členství (Wizzair má v ceně jen malý batůžek, místo klasického příručního zavazadla).

 

 

1

 

 

 

Průvodce Římem naleznete zde. Zdržet se můžete jednu nebo dvě noci, ale spíše bych doporučoval ty 2. I když je Florencie krásná a zajímavá, projít si Řím zabere více času. 

 

Všechny hotely v Římě od 31. 12. do 2. 1 naleznete zde >>

 

 

2. ledna (případně 1., pokud chcete), se přesuneme z Říma do Florencie s Flixbus.com za 13,9€. Alternativně můžete busem do Pisy (průvodce zde) a následně vlakem za 9€ do Florencie.

 

 

1

 

 

 

Hotely ve Florencii na noc z 2. na 3. ledna, naleznete zde >>

 

Zpět do Prahy se dostanete 3. ledna se společností Vueling za 45€. Alternativně můžete pokračovat do Benátek a odsud do Prahy společností Wizzair, nebo autobusy Helloe.com.

 

 

1

 

 

 

Pokud vás láká pouze Florencie, můžete nakoupit u Vuelingu rovnou letenky Praha – Florencie – Praha. Jen mi to přijde škoda, tento plán vyjde na podobné peníze přitom z něj získáte mnohem více zážitků ;). V ceně máte jen příruční zavazadlo, ale brát si kufr by stejně nemělo žádný význam, jen by vás celou dobu rozčiloval.

 

Oslavte Silvestr v Římě a navštivte Florencii za 2540Kč! (letenky z/do Prahy + jízdenky)
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!