Řecko je stále velmi oblíbenou a hlavně dostupnou destinací s prodlouženou sezónou až do října, kdy jsou teploty stále vysoko. Jako pozdní dovolená naprostý ideál. Já jsem se rozhodla blíže Vám přiblížit ostrov Rhodos, který jsem měla možnost procestovat autem kolem dokola. A že bylo co vidět, se ostatně můžete přesvědčit přečtením tohoto cestopisu.

 

<

 

Ale pěkně od začátku. Nejdříve je potřeba, až tedy budete na Rhodosu, půjčit si auto na jeden den. To na projetí celého ostrova bohatě stačí a vyjde Vás to na nějakých 40 Euro. A ještě máte v určený den auto zaparkováno před hotelem, kde máte ubytování.

 

Zde plán cesty:

Filerimos

Monolythos

Prassonissi 

Eptapiges

 

 

Vyrážíme po 9. hodině ráno směrem k 1. zastávce. Město Filerimos má na lesnatém pohorku jednu dominantu, je to obrovský vyhlídkový kříž, ze kterého je nádherný rozhled po ostově. Ikdyž se může zdát, že nemůže být těžké hledat obrovský vyhlídkový kříž, všude je kolem je hustý borovicový les, který po cestě serpentinami zakrývá výhled na nebe.

 

Nakonec jsme ale našli správnou cestu a už se před námi tyčil obrovský kříž v celé své kráse. Uvnitř kříže bylo dlouhé točité schodiště a vstup zdarna, pokud si dobře pamatuji. Nahoře byly dva velké balkony, kde se člověk mohl pokochat výhledem z cca 20 metrů na celý ostrov. Nic pro ty, co se bojí výšek.

 

Vyhlídkový kříž ve městě Filerimos

 

 

Další zastávka je ve vesnici s názvem Monolythos, ve které se nachází i stejnojmenný hrad nebo spíše jen jeho obvodové zdi. My jsme nebyli přimo v něm, ale na vyhlídce nad ním. Mimo hrad máte možnost spatřit i nádherné panorámata malebných Řeckých ostrůvků v moři kolem. Opravdu to stojí za to :-).

 

 

Výhled na ostrůvky

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Předposlední zastávkou byla pláž Prassonisi- nejjižnější mys ostrova, kde se střetávají 2 moře: Na východní straně rozbouřené Egejské a na východu klidné Středozemní. Pláž je uprostřed rozdělena malou úzkou cestičkou, vedoucí k malému poloostrovu. Tato cesta se při přílivu ztrácí. Rozdíl mezi plážemi na každé straně je značný. Na jedné straně se, lidově řečeno, „brouzdají batolata“ a na straně druhé surfují surfaři, přitom je to jen pár metrů od sebe. Ale to se těžko vysvětluje, lepší si tam zajet a vidět na vlastní oči, zde jen pro srovnání fotky obou stran pláže :-).

 

 

Pláž Prassonissi omývaná Egejským mořem

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Pláž Prassonissi omývaná Středozemním mořem

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Následně jsme se vydali na poslední zastávku naší celodenní cesty, a to do Údolí sedmi pramenů – Epta Piges. Zde se slévá 7 pramenů do jednoho potoku, který dále teče několik metrů dlouhým uzoučkým a temným tunelem, ke kterému se váže pověst: Pokud jej projdete bosí až dokonce,vyléčí se vám všechny Vaše neduhy, ale na to jsem opravdu neměla odvahu. Vy třeba budete 🙂 Další zajímavostí je, že tam můžete potkat volně žijící pávy.

 

 

Údolí sedmi pramenů

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Cca 200 metrů dlouhý tunel má vyléčit všechny vaše neduhy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Celý tento okruh ostrovem nám zabral jeden den a nějakých 250 km. Dále bych určitě doporučila návštívit hlavní město ostrova se stejným názvem – Rhodos. Zde, v přístavu, se kdysi nacházel jeden ze 7 divů světa, Rhodský Kolos a také se zde střetávají výše zmiňované Středozemní a Egejské moře, jen rozdíl není tak viditelný jako na jižním mysu.

 

Pokud jste spíše na vodní radovánky, než na památky, ve městě Faliraki, kde jsme byli ubytovaní, se nachází rozsáhlý Water Park s množstvím atrakcí, velkým plus je i to, že se celý areál nachází na kopci a tak je zde nádherný výhled na širé moře, což oceníte, hlavně když se jen tak líně houpete na lehátku v bazénu a můžete v klidu nasávat tu pohodovou atmosféru:-).

 

Water Park s výhledem na moře

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Okružní cesta po Rhodosu
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!