Máte volno mezi Vánoci a Silvestrem a rozmýšlíte nad tím, co podniknete? O druhém svátku vánočním (26. prosince) se můžete vydat do oblíbeného Edinburghu. Vracet zpět se budete 31. prosince brzy ráno, stihnete se tedy v poklidu nachystat na oslavu konce roku. V Edinburghu si prohlédněte historické památky včetně impozantního hradu, projděte si parky či muzea a večer pak nezapomeňte zavítat do některé z tradičních hospod. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy do Skotska přes cestovní kanceláře naleznete zde.

 

<

 

TIP: Pokud s individuální turistikou zatím nemáte zkušenosti, doporučujeme vám k přečtení tento podrobný návod >> .

 

Pro krátké cesty po Evropě vám může stačit kartička pojištěnce, pozor však dejte na to, že lékařské ošetření s touto kartičkou nemusí být zcela bezplatné. Z toho důvodu vždy raději doporučujeme sjednání cestovního pojištění. Online srovnání dostupných možností naleznete zde >>

 

Odlet je z dobře dostupné Bratislavy, kam se nejlépe dopravíte autobusy Regiojet nebo Flixbus. Průvodce Bratislavou s popisem cesty na letiště pak najdete zde >>.

 

Před nákupem letenek si jako už klasicky spočítejte celkové nálady na cestu včetně výše zmíněného cestovního pojištění, dopravy z/na letiště, ubytování a stravování. Skotsko obecně nepatří mezi ty nejlevnější destinace. Jídlo se vyplatí nakupovat ve velkých supermarketech, kde jsou ceny přiměřené. Pokud se budete chtít podívat za hranice města, auto si můžete zamluvit předem přes ověřený web RentalCars

 

Ubytování na daný termín vyhledávejte na Bookingu. Přijatelnější ceny někdy najdete na webu Airbnb, přičemž ještě víc ušetřit můžete využitím této naší slevy na vaše první ubytování.

 

 

Letenky na trase Bratislava–Edinburgh–Bratislava na termín 26. až 31. prosince (čtvrtek až úterý) rezervujte na stránkách Ryanair. Letenky můžete zakoupit i u českého prodejce – bude to sice o pár korun dražší, ale celý nákup proběhne v češtině, dostanete zákaznický servis v češtině a pár korunami podpoříte také provoz tohoto webu.

 

Pozornost věnujte pozdnímu příletu při cestě tam a brzkému odletu při cestě zpět.

 

Edinburgh letenky
Levné letenky do Edinburghu
O vánočních svátcích z Bratislavy do Edinburghu za 620 Kč! (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!