Vítám Vás na webu LevnoCestování.cz.jirka Jmenuji se Jirka a když zrovna na cestách nejsem, tak s oblibou nějaké výlety vymýšlím :). Z počátku to bylo pro sebe a okruh mých přátel, ale protože mi bylo líto, když naplánované akce nikdo neprojel, rozhodl jsem se v květnu 2015 založit web, kde budu tipy na levné cestování sdílet s ostatními.

Samotný název levnocestování pak vznikl z mé obliby v low cost cestování, tedy kdy se snažíte za co nejmenší peníze objevit co největší část světa. Protože v češtině pro tento typ cestování nebyl výraz, dovolil jsem si ho sám vytvořit :).

 

Po procestování téměř celé Evropy jsme podnikli 7-měsíční cestu kolem světa, během které jsme postupně navštívili Dubaj, Srí Lanku, Maledivy, Singapur, Malajsii, Thajsko, Kambodžu, Laos, Vietnam, Koreu, Japonsko, Filipíny, Indonésii, Austrálii, Nový Zéland, Hawai,  Aljašku a západní i východní pobřeží USA. Lonský rok jsme pak strávili v Thajsku a na Filipínách, kam jsme se měli v plánu i vrátit. Při cestě zpět se k nám ale trochu nečekaně přidala naše malá princezna a tak se plány trochu změnily a vy se brzy můžete těšit na články o cestování s dítětem :). 

 

 

Jak je možné, že jsou nabídky na tomto webu tak levné?

Princip a důvod toho, proč jsou letenky a pobyty na tomto webu tak levné je ten, že vybírám pouze speciální akce. Ať už jsou to akce v podobě skutečně výhodných last minute pobytů, nebo tipy na akční letenky a výhodného ubytování. Netřeba se ničeho obávat, jedná se vždy o zavedené společnosti, které na trhu fungují již řadu let (Invia, Dovolena, Booking, Pelikán). Mě žádné peníze neposíláte, vždy platíte konkrétní cestovce (v případě last minute), hotelu, nebo přepravní společnosti. Věřit netřeba, ceny si vždy můžete na odkazu sami ověřit :).

 

 

Našel/la jsem tip od vás, ale cena je už vyšší, případně nejde vůbec koupit

Tipy platí vždy v okamžik sepsání. Obecně se dá říci, že čím je nabídka výhodnější, tím rychleji zmizí, nebo zdraží. To platí zejména u letenek, kde cena s obsazeností letadla stoupá. Případně u last minute zájezdů, kde je sleva právě proto, aby se rychle vyprodaly. Proto je třeba vždy před nákupem propočítat všechny náklady a případně tip rychle zakoupit. Neunáhlujte se i když je potřeba jednat rychle, vždy vemte v potaz všechny náklady a ponechte si určitou rezervu.

 

 

Pokud nic neprodáváte, na čem web vydělává?

Hlavní zdroje příjmů jsou dva. Tím prvním je reklama na stránkách, tím druhým je provize z některých prodejů (zájezdy, dražší letenky přes Pelikán). Smyslem je ale vytvořit web na který se lidé budou rádi vracet a přes který budou levně cestovat. Většina příjmů se tak vrací zpět do rozvoje webu a krom Levnocestování mám „normální“ práci, která mě živí.

 

 

Našel/la jsem v článku chybu

Levnocestování je pro mě především koníček, nejsem ani neomylný, ani jsem nebyl všude :). Každým dnem se ale snažím, aby tento web i informace na něm byly stále lepší a kvalitnější. Pokud najdete chybu, budu jenom rád, když na ní upozorníte. Mé ego je s tím v pohodě a pomůžete mi tak stránky dále zkvalitnovat. Už přes 2 roky připravujeme novou verzi webu, na které si dávám víc záležet.

 

 

Pokud si s čímkoliv nebudete vědět rady, pište do diskuze pod článkem. Jak budu moci, rád vám s čímkoliv pomohu. Doporučuji také stát se odběratelem našich emailů/notifikací, platnost všech akčních cen je totiž časově omezená, někdy i na minuty. Doporučuji sledovat jak emaily, tak se přihlásit k push notifikacím a Facebooku. Problém totiž je, že než se rozešlou všechny emaily, trvá to i několik hodin. U upozornění zase musíte být online a Facebook zobrazuje příspěvky jen asi 1/3 fanoušků. Pokud nechcete, aby vám něco uteklo, je tedy nejrozumnější sleovat vše :).

 

S případnými dotazy se obracejte do sekce Poradna, ohledně spolupráce mi můžete napsat na email info@levnocestovani.cz

 

 

Dostali jsme možnost prožít cca 70 let na tomhle úžasném světe. Nedovolte, aby vám strach určoval, že je prožijete ve stereotypu a zaběhlých kolejích. Cestovat jde skutečně za pár korun a co je ještě lepší, čím méně peněz máte, tím více zážitků si z cestování odnesete a tím více vás to posilní. Krásně o tom napsala má žena na svém blogu o cestě kolem světa na levnocestuj.cz.

 

Já bych k tomu ještě dodal, že opravdu nemá smysl nic odkládat. Jinak se cestuje bez dětí a jinak s dětmi, jinak když vám slouží zdraví a jinak, když už selhává. Ono všechno jde, když se chce, ale každé životní období má zkrátka něco a nemá smysl to odkládat „až jednou“.

 

96 komentářů u „O nás

 • 25.6.2017 (9:48)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, sháníme letenky na data cca 15.8-27.8, co jsem koukal tak akční letenky jsou buď na červen – červenec nebo pak od září dál. Rozumím, že asi nejsme jediní, nicméně chtěl bych vědět, jestli má cenu na ně čekat nebo je lepší si je dopředu koupit za obyčejnou cenu?

  Zajímá nás především moře a asi ne Europa protože např. v Itálii bývá strašný vedro. Budget letenky je max 10000 Kč/os.

  Děkuju!
  Denis

  Reagovat
  • 26.6.2017 (18:52)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, já se obávám, že přes prázdniny nejsou letenky do exotiky do 10K moc reálné. Jedině z letišt v okolí, nebo pokud bude velké štěstí v nějaké akci. Ale no není Evropa jako Evropa, třeba na ostrovech často fouká a liší se i teploty.

   Nicméně nejlepší prázdninová exotika je imho Bali.

   Reagovat
 • 1.7.2017 (11:45)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, je možno u Vás zajistit pobyt u moře jen na víkend, s all inclusive, ubytováním, letecky z Ostravy, např Bulharsko, Chorvatsko.
  Jedná se o 1 dospělý a 2 děti do 15 let.

  Mám na mysli něco v termínu 5.7-9.7.2017.

  Děkuji Zlata.

  Reagovat
  • 2.7.2017 (7:33)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   bohužel ne. Nic neprodáváme, jen dáváme tipy na levné možnosti cestování. A nic „bokem“, co bych nezveřejnil, bohužel nemám :).

   Reagovat
  • 6.7.2017 (5:56)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   vyřazení je velmi snadné, stačí v kterémkoliv emailu od nás kliknout na „Odhlásit“ (naleznete to dole, pod „Přidejte si nás na Facebooku). Žádný další email vám pak již nepřijde.

   Reagovat
 • 7.7.2017 (5:46)
  Trvalý odkaz

  Zdravím,
  mám prosbu, nejsem vůbec znalá cestování bez cestovky. Letos bych to chtěla změnit. V hledáčku mám nějakou exotiku, první mě napadlo Thajsko, ale tam jsem velmi zmatená z počasí. Mohla bych poprosit o nějaký tip země kam se podívat? Cena je tak do 45 000,- Kč, odlet může být z Německa. Pokud by jste měl chvilku a chuť mi něco doporučit (nasměrovat mne) budu velmi vděčná.
  Děkuji a s pozdravem Jana K.

  Reagovat
  • 10.7.2017 (6:47)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   S tím rozpočtem můžete v podstatě kamkoliv. Já bych vám to Thajsko i doporučil, je to takový snadný začátek a krásný to ono je. S počasím si hlavu nelámejte, když to zkrátím, tak je rozumnější se v létě vyhnout jihu Thajska (Phuket, Krabi atd. V listopadu bych se pak vyhnul Koh Samui. Nejlepší počasí je od prosince někdy do března. Ale jinak je Thajsko v podstatě celoroční destinací, ono ten déšt je intenzivní, ale nemívá dlouhodobého trvání. A je to i docela příjemné, v těch vedrech :).

   Dobrá je třeba tato akce http://levnocestovani.cz/hit-thajsko-prahy-14-dni-za-14450kc-vc-letnich-prazdnin-pres-vanoce-celou-top-sezonu/

   Do těch 45K se vejdete velmi pohodlně, i méně by stačilo.

   Reagovat
 • 14.7.2017 (12:31)
  Trvalý odkaz

  Neustále mi na PC vyskakuje vpravo dole okno s vašimi nabídkami. Kde lze toto zrušit??

  Reagovat
 • 15.7.2017 (9:18)
  Trvalý odkaz

  Jak dlouho ještě?? K žádnému odběru jsem se nepřihlásila – klasický mail by šel snad zrušit – ale co s tímhle?? (vyskakovací okno vpravo dole) – opakovaně žádám o zrušení

  Reagovat
  • 15.7.2017 (9:29)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   přihlásit jste se musela, jinak to ani udělat nejde. Nemáme na přihlášení ani odhlášení žádný vliv. Klikněte v oknu co vyskakuje na „Nastavení“ a odhlásit odběr.

   Reagovat
 • 22.7.2017 (7:30)
  Trvalý odkaz

  Neviem odkiaľ máte moje číslo,ale okamžite zruste neustále posielajúce sms !!!!!!!!!

  Reagovat
  • 22.7.2017 (7:38)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, nemáme vaše číslo a SMSky nikomu neposíláme.

   Reagovat
 • 9.8.2017 (11:13)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, prosím o zrušení zasílání nabídek.

  Děkuji, Hrubý.

  Reagovat
  • 9.8.2017 (11:40)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   v každém emailu který obdržíte, je dole link „Odhlásit se z odběru“. Na ten stačí kliknout a žádný email vám již nepřijde.

   Reagovat
 • 21.8.2017 (16:23)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, mně nevadí maily,ale nechci posílat na mobil,jde to nějak zrušit?Děkuji za odpověď.

  Reagovat
  • 28.8.2017 (4:31)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, jistě. Stačí kliknout v notifikaci na nastavení a zrušit zasílání upozornění.

   Reagovat
 • 22.8.2017 (17:52)
  Trvalý odkaz

  dobrý den, mám dotaz na akční jízdenky Praha Brno za 25,- kč.. je tam u vašeho emailu platnosti nabídky do 17.9. a už nejsou tak levné – čím to ? děkuji za odpověď .

  Reagovat
  • 28.8.2017 (4:32)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   všechny tipy platí do vyprodání.

   Reagovat
 • 23.8.2017 (2:56)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, prosím o informaci, jak se s vámi spojit ohledně využití vašich stránek k propagaci. Děkuji.

  Reagovat
 • 25.8.2017 (14:00)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den už vám píši po druhé,a myslím že se mi nedostala vaše odpověd.Chci vás poprosit,aby jestli mi mužete posílat vaše skvělé nabídký.Chodili mi asi přes dva roky a ted nic.Už nechodějí což mě dost,opravdu dost mrzí.Proto vás znovu prosím,o posílání Levného cestování na muj email.Děkuji moc

  Reagovat
 • 29.8.2017 (13:25)
  Trvalý odkaz

  Dobry den, prosim o zruseni zasilani e-mailu automaticky, hodne to rusi. Na steance jsem nenasla, kde se to da zrusit. Dekuji Jobova

  Reagovat
  • 29.8.2017 (14:19)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, je to velmi snadné. V každém emailu který vám přijde, stačí dole kliknout na „Odhlásit odběr“. Další email vám už nepřijde.

   Jen upozornuji na to, že znova se už bohužel přihlásit nejde, služba co rozesílku emailu technicky zajištuje, to nepovoluje.

   Reagovat
 • 21.9.2017 (3:50)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, ráda bych Vám poděkovala za Vaše rady a tipy, máte úžasné stránky !
  A tímto bych chtěla i poděkovat za tip na slevu od Booking, kterou jste myslím zveřejnili v jarních měsících, akci..kdy vrátí Booking 40 USD. Zkusila jsem jí využít až nyní v září, stále ještě platila a dokonce mám již odměnu připsanou na účtu. Takže díky :o)
  Přeji hezké dny a hlavně – mnoho cestovatelských zážitků.

  Reagovat
  • 21.9.2017 (10:44)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   děkuji za chválu, musím říct, že mě moc těší :).

   I vám přeji mnoho krásných cestovatelských zážitků ;).

   Jirka

   Reagovat
 • 16.11.2017 (7:58)
  Trvalý odkaz

  dobrý den mela bych zájem o nabídku muzete me stim poradit 4 dny kanarske otrovy v prosinci,dekuju za pomoc

  Reagovat
  • 19.11.2017 (16:26)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, kterou konkrétně myslíte? Vždy musíte postupovat dle návodu, tedy spočítat všechny náklady, koupit letenky a ubytování. Před nákupem hotelu je také důležité promyslet, jak se k němu dostanete (i když v případě Kanárských ostrovů je asi jasnou volbou pronájem auta).

   Reagovat
 • 22.11.2017 (8:25)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, nemáte tip na levné letenky na ostrov Djerba? Děkuji

  Reagovat
 • 16.1.2018 (10:29)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,
  chtěla jsem se Vás zeptat na tip kde sehnat levné letenky z Prahy/ Katowic do Barcelony v datu 13.-15.3.2018… koukala jsem na skyscanner,tam se mi ty letenky zdají drahé ? .. myslíte ze se můžou ještě slevnit?
  Dekuju moc

  Reagovat
  • 19.1.2018 (18:04)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, nejlevněji můžete letět z Mnichova s Vuelingem za cca 2200Kč. Z Prahy i Katovic to vychází více.

   Reagovat
 • 30.1.2018 (7:22)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,chci se zeptat,jestli dopuručujete nějaká očkováni na Bali? Děkuji za odpověď.

  Reagovat
  • 1.2.2018 (15:45)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, obecně jsou doporučované žloutenky, je to takový cestovatelský základ. Osobně si myslím, že nejvíc záleží na chování a pokud nemáte v plánu trek džunglí atd., tak to není příliš potřeba. Imho je mnohem důležitější prevence, používat repelenty, nenechat do sebe kousat opičky a tak :).

   Reagovat
 • 1.3.2018 (9:24)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,

  chtěla jsem využít slevu 725,- Kč na první ubytování přes airbnb, ale hostitel mi rezervaci nepotvrdil, tím pádem byla zrušena a nyní už mi to tu slevu nenabízí. Je jediné řešení založit si nový profil na někoho jiného? Děkuji za odpověď :))

  Reagovat
  • 7.3.2018 (0:29)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, ještě jsem se s tím nesetkal, ale obávám se, že to opravdu bude chtít nový profil.

   Reagovat
 • 2.3.2018 (14:51)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, v jednom z Vašich dřívějších doporučení jste říkal, že jste chvíli pobýval na Filipínách , na ostrově Cebu. Chtěl bych se zeptat, nevěděl byste jak je to na Filipínách v současné době s bezpečností? Zajímal by mě ostrov Palawan popř. obdobné šnorchlovací lokality. Všude se píše o únosech a bojích proti teroristům… Děkuji za Vaší odpověď, pokud si na ní uděláte čas

  Reagovat
  • 7.3.2018 (0:36)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, já bych se toho vůbec nebál. Vyhnul bych se jen Mindanao a zachoval základní bezpečnostní návyky (neběhat někde v noci s velkou hotovostí v ruce atd.). Samozřejmě nejde nikdy nic zcela vyloučit, ale osobně jsem se na Filipínách cítil bezpečněji jak tady a to jsme se pohybovali i mimo turistická místa, byli jsme několikrát na návštěvě ve slumu a tak.

   Reagovat
   • 16.3.2018 (23:40)
    Trvalý odkaz

    Presne tak, Mindanao, a pak vsechny ostruvky az k Borneu. Obecne Vam na nich neplati ani zdravotni pojisteni, protoze to maji pojistovny ve vyjimkach nebot jsou ostrovy oznaceny jako konfliktni/valecna zona. A pak se nevyplaci behat v noci po nekterych ctvrtich Manily. Jinak by melo byt vse ok.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!