Vítám Vás na webu LevnoCestování.cz.jirka Jmenuji se Jirka a když zrovna na cestách nejsem, tak s oblibou nějaké výlety vymýšlím :). Z počátku to bylo pro sebe a okruh mých přátel, ale protože mi bylo líto, když naplánované akce nikdo neprojel, rozhodl jsem se v květnu 2015 založit web, kde budu tipy na levné cestování sdílet s ostatními.

Samotný název levnocestování pak vznikl z mé obliby v low cost cestování, tedy kdy se snažíte za co nejmenší peníze objevit co největší část světa. Protože v češtině pro tento typ cestování nebyl výraz, dovolil jsem si ho sám vytvořit :).

 

Po procestování téměř celé Evropy jsme podnikli 7-měsíční cestu kolem světa, během které jsme postupně navštívili Dubaj, Srí Lanku, Maledivy, Singapur, Malajsii, Thajsko, Kambodžu, Laos, Vietnam, Koreu, Japonsko, Filipíny, Indonésii, Austrálii, Nový Zéland, Hawai,  Aljašku a západní i východní pobřeží USA. Lonský rok jsme pak strávili v Thajsku a na Filipínách, kam jsme se měli v plánu i vrátit. Při cestě zpět se k nám ale trochu nečekaně přidala naše malá princezna a tak se plány trochu změnily a vy se brzy můžete těšit na články o cestování s dítětem :). 

 

 

Jak je možné, že jsou nabídky na tomto webu tak levné?

Princip a důvod toho, proč jsou letenky a pobyty na tomto webu tak levné je ten, že vybírám pouze speciální akce. Ať už jsou to akce v podobě skutečně výhodných last minute pobytů, nebo tipy na akční letenky a výhodného ubytování. Netřeba se ničeho obávat, jedná se vždy o zavedené společnosti, které na trhu fungují již řadu let (Invia, Dovolena, Booking, Pelikán). Mě žádné peníze neposíláte, vždy platíte konkrétní cestovce (v případě last minute), hotelu, nebo přepravní společnosti. Věřit netřeba, ceny si vždy můžete na odkazu sami ověřit :).

 

 

Našel/la jsem tip od vás, ale cena je už vyšší, případně nejde vůbec koupit

Tipy platí vždy v okamžik sepsání. Obecně se dá říci, že čím je nabídka výhodnější, tím rychleji zmizí, nebo zdraží. To platí zejména u letenek, kde cena s obsazeností letadla stoupá. Případně u last minute zájezdů, kde je sleva právě proto, aby se rychle vyprodaly. Proto je třeba vždy před nákupem propočítat všechny náklady a případně tip rychle zakoupit. Neunáhlujte se i když je potřeba jednat rychle, vždy vemte v potaz všechny náklady a ponechte si určitou rezervu.

 

 

Pokud nic neprodáváte, na čem web vydělává?

Hlavní zdroje příjmů jsou dva. Tím prvním je reklama na stránkách, tím druhým je provize z některých prodejů (zájezdy, dražší letenky přes Pelikán). Smyslem je ale vytvořit web na který se lidé budou rádi vracet a přes který budou levně cestovat. Většina příjmů se tak vrací zpět do rozvoje webu a krom Levnocestování mám „normální“ práci, která mě živí.

 

 

Našel/la jsem v článku chybu

Levnocestování je pro mě především koníček, nejsem ani neomylný, ani jsem nebyl všude :). Každým dnem se ale snažím, aby tento web i informace na něm byly stále lepší a kvalitnější. Pokud najdete chybu, budu jenom rád, když na ní upozorníte. Mé ego je s tím v pohodě a pomůžete mi tak stránky dále zkvalitnovat. Už přes 2 roky připravujeme novou verzi webu, na které si dávám víc záležet.

 

 

Pokud si s čímkoliv nebudete vědět rady, pište do diskuze pod článkem. Jak budu moci, rád vám s čímkoliv pomohu. Doporučuji také stát se odběratelem našich emailů/notifikací, platnost všech akčních cen je totiž časově omezená, někdy i na minuty. Doporučuji sledovat jak emaily, tak se přihlásit k push notifikacím a Facebooku. Problém totiž je, že než se rozešlou všechny emaily, trvá to i několik hodin. U upozornění zase musíte být online a Facebook zobrazuje příspěvky jen asi 1/3 fanoušků. Pokud nechcete, aby vám něco uteklo, je tedy nejrozumnější sleovat vše :).

 

S případnými dotazy se obracejte do sekce Poradna, ohledně spolupráce mi můžete napsat na email info@levnocestovani.cz

 

 

Dostali jsme možnost prožít cca 70 let na tomhle úžasném světe. Nedovolte, aby vám strach určoval, že je prožijete ve stereotypu a zaběhlých kolejích. Cestovat jde skutečně za pár korun a co je ještě lepší, čím méně peněz máte, tím více zážitků si z cestování odnesete a tím více vás to posilní. Krásně o tom napsala má žena na svém blogu o cestě kolem světa na levnocestuj.cz.

 

Já bych k tomu ještě dodal, že opravdu nemá smysl nic odkládat. Jinak se cestuje bez dětí a jinak s dětmi, jinak když vám slouží zdraví a jinak, když už selhává. Ono všechno jde, když se chce, ale každé životní období má zkrátka něco a nemá smysl to odkládat „až jednou“.

 

101 komentářů u „O nás

 • 26.7.2019 (13:47)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den. Mohla bych vás poprosit o zrušení odběru? Zájezd jsme už koupily 🙂 děkuji.

  Reagovat
  • 26.7.2019 (14:42)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, zrušení je velmi snadné, stačí v kterémkoliv emailu kliknout na „odhlásit odběr“. Žádný jiný email vám již nepřijde.

   Reagovat
   • 9.10.2019 (20:23)
    Trvalý odkaz

    Prosím vás a kde ten odkaz najdu? Ať to prohledáváme jak chceme. Zrušení těchto mailu nemohu najít.

    Reagovat
    • 14.10.2019 (7:40)
     Trvalý odkaz

     Dobrý den,

     v každém emailu je pod větou „Přidejte si nás na Facebooku“ věta „Odhlásit odběr“. Na tu stačí kliknout a žádný email již neobdržíte.

     Reagovat
 • 1.8.2019 (6:15)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, nedaří se mi přihlásit k zasílání novinek na můj email, vždy to napíše „Oops. Something went wrong. Please try again later.“ Zkouším to už pomalu měsíc. Dalo by se to prosím opravit? Děkuji

  Reagovat
  • 8.8.2019 (7:31)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, 24. srpna 2018 jste se z odběru odhlásila a takový email již bohužel nejde zařadit, blokuje to poskytovatel. Jedině jiný email.

   Reagovat
  • 16.10.2019 (6:43)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, bohužel vás nemohu přidat, protože už jste přihlášený byl a odhlásil jste se. Systém opětovné přihlášení neumožňuje, poskytovatel to blokuje.

   Reagovat
 • 18.9.2019 (15:50)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,chtěla jsem se informovat,zda bych měla mít spolucestující,když jsem sama (platba za 2 lůžko) nebo je také někdo sám a nevadí mu cizí osoba.Děkuji za odpověď. V úctě Věra Kudělková

  Reagovat
  • 16.10.2019 (6:12)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, na tuhle otázku nedovedu moc odpovědět :). Finančně vychází určitě lépe se s někým domluvit a jet společně.

   Reagovat
 • 6.6.2021 (19:50)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, ráda bych se přihlásila k odběru novinek.

  Reagovat
  • 8.6.2021 (10:56)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, k odběru jsem vás přihlásil. Nyní stačí to na emailu potvrdit 🙂

   Reagovat
   • 13.6.2021 (21:20)
    Trvalý odkaz

    Dobry večer ráda bych se přihlásila k odběru. Děkuji za odpověď.

    Reagovat
    • 16.6.2021 (19:10)
     Trvalý odkaz

     Dobrý den, přihlásil jsem vás :). Nyní stačí odběr potvrdit na svém emailu.

     Reagovat
 • 17.9.2022 (9:34)
  Trvalý odkaz

  Jsem (byl jsem) vaším dlouhodobým odběratelem. Poslední cestovatelský tip jsem od vás obdržel v červnu 2022. Od té doby jsem se opakovaně zkoušel k odběru znovu přihlásit a v přihlašovacím políčku se vždy objeví sdělení: Oops. Something went wrong. Please try again later. Co je špatně? A proč pozdější pokusy přinášejí stále stejný výsledek? Podotýkám, že jsem se z odběru vědomě neodhlásil.
  S pozdravem Cestování zdar a levnému zvlášť!
  Ladislav Menšík

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!