I když to dlouho vypadalo, že letošní dovolenou v Chorvatsku budete muset oželet, nakonec o ni přijít nemusíte! Chorvatsko již pro turisty otevřelo své hranice, od 15. června nebudete muset negativní test předkládat ani na českých hranicích při cestě zpět. Spoléhat se přitom nemusíte pouze na tradiční dopravu osobním automobilem. Nemusíte ani letět letadlem, ale přednost můžete dát vlaku. Noční vlaky Regiojet vás do cíle vaší dovolené dopraví již za 590 Kč. Pokud byste přesto raději dali přednost dovolené s cestovní kanceláří, přehled všech zájezdů naleznete zde

 

Kdy se můžete vydat na cestu

Do oblíbených chorvatských destinací se můžete vypravit od 30. června do 25. září. Vlaky z České republiky budou vyjíždět v úterý, pátek a neděli. Délku dovolené si tak můžete přizpůsobit a na místě strávit dva dny, ale klidně i dva týdny.

 

Odjezdová místa

Nastoupit můžete v Praze, Pardubicích, Brně, Břeclavi nebo Bratislavě. Z ostatních míst můžete využít vlakové nebo autobusové spoje, které vás do těchto měst dovezou.

 

Cílová místa

Vlak RegioJet vás doveze do Rijeky. Odtud můžete pokračovat transferovým autobusem až do 30 dovolenkových destinací v Chorvatsku. Podrobná trasa autobusů bude v nejbližších dnech zveřejněna.

 

Sedadla ve vlaku

Cestujete sami nebo ve dvojici? Zvolte lůžkové kupé nebo sedačku s obrazovkou ve voze Astra.

Cestujete ve skupině? Rezervujte si lůžkové kupé pro skupiny nebo kupé se sedačkami.

 

Služby ve vlaku

Ještě před cestou máte možnost objednat si občerstvení. Jednoduše tak učiníte přes stránky dopravce. Samozřejmě nápoje i drobné občerstvení si můžete zakoupit i v průběhu samotné cesty. Na cappuccinu, latté a espressu si pochutnáte úplně zdarma. Dort ke kávě pak dokoupíte za pouhou desetikorunu.

Po celou dobu cesty budete mít k dispozici Wi-Fi připojení, využívat můžete dotykové obrazovky s desítkami filmů a písniček.

Ráno se můžete těšit na kávu s drobnou snídaní. A samozřejmě výhled na Jadran!

 

Kde a kdy koupit jízdenky

Jízdenky zakoupíte na webu RegioJet. V prodeji budou od 9. června. Společnost očekává velký zájem, proto pokud už teď víte, že nabídku chcete využít, buďte připraveni.

 

Cena jízdenek

1/ Ceny míst k sezení ve voze Astra nebo v kupé začínají na 590 Kč.

2/ Ceny míst v lůžkovém kupé začínají na 790 Kč.

Přikoupit si můžete také jízdenku na návazný autobus z Rijeky do 30 populárních destinací včetně Biogradu, Crikvenice nebo Makarske. Ceny začínají na 200 Kč.

 

TIP: Pokud plánujete navštívit víc destinací nebo podnikat výlety, lepší než autobus budete mít půjčení vlastního vozu. Rezervovat ho můžete předem přes ověřené stránky Rentalcars.

 

Po zaplacení máte garantované místo ve vlaku, v ceně jsou zahrnuty všechny palubní služby RegioJet včetně již zmíněné kávy zdarma.

 

Ubytování v Chorvatsku

Veškerá volná ubytování najdete na Bookingu. Cenově ještě příznivěji vás může vyjít rezervace ubytování přes stránky Airbnb. Pokud pro registraci využijete tento náš odkaz, z celkové ceny získáte slevu.

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.
O letních prázdninách do Chorvatska vlakem již od 590 Kč!
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!