Oslavy nového roku jsou bouřlivé. Ať patříte k těm, kteří každý rok sledují televizi s chlebíčkem v ruce nebo jste ti, kteří řádí s lahví šampaňského na náměstí a v baru, tak vám dnes přinášíme tipy, jak zažít silvestra trochu jinak a odjinud.

 

 

<

 

 

Silvestr z pláže

 

Ať už si vybere jakoukoli destinaci s pláží určitě nebudete zklamáni. Zkuste si vychutnat kokosový drink v plavkách místo bundy v zasněženém čském městě. Vyzkoušejte z Prahy přes Dubaj snadno dostupný Zanzibar, kde si můžete v destinaci Paje vybrat zda si užijete tichý silvestr ve dvou na pláži, kde vůbec nikdo není a kde slyšíte šum palem a vzdálený zvuk toho, jak se lidé baví v baru. Nebo se přidáte právě k těm v baru a užijete si místní pivo a koktejly.

Z Prahy na Zanzibar přes Dubaj, kde si na dubajském letišti užijete i pořádnou zimu z klimatizace, seženete nad 20 000Kč.

Láká vás spíše Karibik? Zkuste Dominikánu nebo Kubu. Na Kubě vám sice bude chybět zejména ohňostroj pokud nebudete vyloženě v turistickém středisku, ale kubánský rum a tance vám to 100% vynahradí. Zkuste například Santa Fe poblíž Havany nebo některý z barů v centru města, kde si můžete zatančit.

Do Havany se dostanete z Prahy s Aeroflotem nebo Air France, obvyklé ceny jsou okolo 15 000, teď jsou mírně vyšší a to okolo 19-22 000.

Na letenky se vyplatí odebírat newslettery, které vás upozorní na silvestrovské akce. Letenek nebývá moc a bývají pryč rychlostí blesku, proto je dobré být o nich informován jako první.

 

 

 

 

Silvestr v Dubaji

 

Jedinečný zážitek na celý život je Silvestr v Dubaji. Zde musí být všechno nej. Nejlepší, největší, nejkrásnější. Novoroční ohňostroj je pečlivě naplánován do poslední sekundy a Burj Khalifa hraje všemi barvami.

Letenky do Dubaje jsou nejlevnější z polských Katowic, kde můžete ušetřit tisíce. Z Prahy se tam dostanete okolo 9000 Kč například s Turkish Airlines.

 

 

 

 

Čínský Nový Rok

 

A teď něco kompletně jiného. V roce 2018 začíná Čínský Nový rok 16. února, kdy vystřídá rok kohouta rok psa. Je to nejvýznamnější čínský svátek, kterého se můžete zúčastnit. Mezi tradice patří například rozmístění květin kdekoliv to půjde a lotosové květy potkáte na každém kroku. Pro štěstí si kupte mandarinky. Vždy se všeho udržuje sudý počet, což přináší štěstí. Užijte si novoroční hostu často složené s vepřového masa, kachny, chilli pro štěstí a rýže.

Během oslav uvidíte místní oblečené v tradičních čínských oděvech, kde převládá červená barva. Nenosí se černá barva.

Zúčastněte se novoročního průvodu plné ohňostrojů, petard a barevných draků. Jsou neuvěřitelně zdobení a místní atmosféra vás vtáhne.

Naplánovat cestu si můžete také na poslední den, kdy začíná Festival Luceren, kdy se celé město zahalí do lampiónů, svíček a luceren.

Do Číny se dostanete od 10 000Kč s KLM.

 

 

Nový rok jinak

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!