Chtěli byste oslavit Silvestra v New Yorku? Nebo využít vánočních prázdnin k jeho návštěvě? Právě zveřejněné akční letenky vám to umožní! K dispozici je spoustu datumů od listopadu do května, ale mezi nejzajímavější patří právě období Vánoc a Nového roku. Oslavit Silvestra v NY zní skvěle :). Před cestou nezapomente na registraci ESTA, nutnou pro navštívení USA.

 

<

 

Letenky Praha – New York – Praha zarezervujte zde << Kalendář termínů >>

 

NY

 

 

Jak sami vidíte, oslavit v New Yorku můžete Vánce i Silvestra, nebo jenom Silvestra.

 

Ubytování bych doporučoval řešit přes AirBnb se slevou 500Kč na první pobyt. Případně můžete brát klasické hotely přes Booking, ale bývá to dražší. I když jsou Vánoce i Silvestr ještě daleko, doporučoval bych to řešit hned po zakoupení letenek. Levnější už to nebude a ceny budou spíš stoupat.

 

New York – „město, které nikdy nespí“, je většinou první věcí, kterou si lidé vybaví ve spojení s USA. New York je symbol Spojených států, ve kterém se nacházejí nejdůležitější muzea či památky typu Socha svobody či Empire State Building.

 

Jak se dostat z letiště?

 

New York JFK International Airport

 

Vlakové spojení

Nejpohodlnější spojení mezi letištěm a městem zajišťuje AirTrain JFK, který jezdí nonstop. Zastávky se nacházejí poblíž všech devíti terminálů, s platnou letenkou se navíc můžete mezi terminály pohybovat zdarma. Za 35 minutovou jízdu na Manhattan zaplatíte 15 $. Levnější alternativou je cesta vlakem na stanice metra Howard Beach, Sutphin Blvd – Archer Ave a Jamaican Station za 5 $, poté je třeba zakoupit lístek na metro. Levnější cesta do centra s přestupem na metru zabere asi hodinu.

 

Autobusové spojení

Do centra New Yorku se dostanete také prostřednictvím některého z autobusových dopravců. Na Manhattan jezdí dopravci jako Airport Express Service Bus, Super Shuttle Manhattan či NYC Airporter. Ceny se pohybují kolem 15 $, jízdenky se dají koupit přes internet, na letišti ve stánku, a někdy i přímo u řidiče.

 

 

jfk-air

 

 

Newark Libery Airport

 

Vlakové spojení

Také z letiště Newark se do centra New Yorku nejlépe dostanete prostřednictvím AirTrain, který Vás za 15 $ doveze až na Manhattan, vše do 25 minut.

 

Autobusové spojení

Alternativou za vlak je cesta autobusy New York Airport Express Service Bus, které jezdí na Grand Central Station, Bus Terminal a Pen Station každých 20 minut. Jízdné se pohybuje taktéž kolem 15 $.

 

 

New York La Guardia Airport

 

Autobusové spojení

Z letiště La Guardia se nejlépe do centra města dostanete autobusy společností NYC Airporter. Jízdenka stojí 13 $ a kupuje se přímo na letišti či u řidiče.

 

 

Ubytování v New Yorku

 

Ubytování v New Yorku je velice drahé, i za nejlevnější hostely většinou zaplatíte kolem 50 $ za noc, solidní pokoj pro dva v hotelu pak stojí spíš kolem 150 $. Vyplatí se proto ubytovat se na periferiích a do města dojíždět, ubytovat se můžete například v hotelu Empire Meadowlands v New Jersey. Kompletní nabídku ubytování se vyplatí porovnat přes internetové srovnávače typu www.booking.com.

 

 

Jak se pohybovat po městě?

 

Metro

New York je obrovské město, a pro rychlé a na orientaci nenáročné přesuny se proto vyplatí využívat metro. Newyorské metro patří mezi nejrozvětvenější na světě, celkem je doprava zajišťována 25 linkami, které se kříží na Manhattanu, což je jakési centrum dopravy. Určitě se vyplatí stáhnout si do mobilu mapku metra, se kterou je orientace mnohem snazší. Výhodou metra je také to, že funguje 24 hodin denně, v noci si však dávejte pozor na noční vlaky, které staví i ve stanicích metra.

 

Autobusy

Newyorské metro doplňují autobusy, které však nejsou populární ani u Newyorčanů, natož u turistů. Autobusy mají vyznačené zastávky, ale většinou v nich nestaví. Pokud budete chtít vystoupit, zatáhnete za signální provázek, čímž dáte informaci řidiči a ten Vám zastaví.

 

Jízdné

Při návštěvě New Yorku se zřejmě neobejdete bez Metro Card, což je papírová kartička, kterou za 1 $ koupíte v automatech na stanicích metra nebo v trafikách. Metro Card lze v automatech dobít a poté si nechávat strhávat 2,75 $ za každou cestu. Vzhledem k tomu, že ve městě se lze pěšky pohybovat velice omezeně a taxi je drahé budete veřejnou dopravu potřebovat často, a nejspíše se Vám vyplatí 7 denní lístek za 30 $, který lze taktéž nahrát na Metro Card.

 

 

Jak ušetřit na pobytu?

 

Vstupné do většiny atrakcí ve městě přesahuje 30 $, pokud tedy plánujete navštívit více památek, mohla by se Vám vyplatit turistická karta New York Pass.  S New York Pass získáváte vstupné do 80 atrakcí a mnohé další slevy na jídlo a zážitky. Kartu lze objednat na webu a poté vyzvednout, přes internet je karta levnější. V nabídce jsou karty na 1 den (90 $), 2 dny (140 $), 3 dny (180 $), 5 dní (209 $), 7 dní (239 $) či 10 dní (289 $).

 

Pokud chcete navštívit nějaký z muzikálů na Broadwayi a nezruinovat si přitom rozpočet na pobyt, pátrejte po lístkách na poslední chvíli přímo na kasách v Broadwayi. Sice se budete muset vypořádat s nižším výběrem, zato získáte vstupenky za zlomek ceny.

 

New York je město s nespočtem muzeí, z nichž prakticky každé v určitý čas týdne nabízí vstupné zdarma. Pokud tak chcete poznávat zdarma, vyplatí se naplánovat si seznam muzeí, do kterých nebudete muset platit vstupné.

 

 

Památky, které nesmíte vynechat

 

Socha svobody

Socha svobody je jedním z nejznámějších symbolů USA. Francouzský dar k výročí americké nezávislosti je dominantou newyorského pobřeží, přímo do koruny se přitom lze celkem za 21 $ dostat.

 

Ellis Island

Nedaleko Sochy svobody nalezneme také Ellis Island, což byl ostrov, na němž probíhala kontrola dokladů a zdravotní prohlídka imigrantů. Zajímavostí je, že zde byl několik měsíců zadržován český divadelník Jiří Voskovec.

 

Empire State Building

Empire State Building je symbolem úspěšné ekonomiky předválečné USA, stavba v té době nejvyšší budovy totiž trvala jen 8 měsíců, dělníci zvládli vystavit 4,5 patra denně! Aktuálně je otevřena vyhlídka v 86. patře za 25 $ a vyhlídka ve 102. patře za zhruba dvojnásobek.

 

World Trade Center One

World Trade Center One alias Freedom Tower je 1776 stop (541 metrů) vysoký mrakodrap nacházející se na místě teroristy zničených budov World Trade Center. Výška mrakodrapu odkazuje na zřejmě nejdůležitější datum v americké historii, WTC One je aktuálně nejvyšší budovou USA.

 

Central Park

Central Park je oázou klidu v rušném velkoměstě. Newyorčané sem chodí běhat, jezdit na bruslích, venčit psy a zkrátka relaxovat, potkat zde můžete i televizní celebrity, které si Central Park oblíbili.

 

Broadway

Broadway je legendární třída, na které nalezneme desítky známých i méně známých divadel, ve kterých se můžete podívat především na slavné americké muzikály.

 

Times Square

Times Square je asi nejslavnější newyorská křižovatka plná zářících billboardů a restaurací. Toto místo je také tradičním místem novoročních oslav.

 

Brooklynský most

Brooklynský most je největší atrakcí čtvrti Brooklyn nacházející se jihovýchodně od Manhattanu. Jedná se o nejstarší visutý ocelový most na světě.

 

 

new-map

 
Program na jeden den

 

8:00 – 9:30 – prohlídka Sochy svobody

9:30 – 11:00 – prohlídka Ellis Island

11:00 – 11:30 – přesun k World Trade Center One

11:30 – 12:30 – prohlídka mrakodrapu a Ground zero

12:30 – 13:30 – prohlídka Broadway

13:30 – 14:30 – prohlídka nedalekého Brooklyn Bridge

14:30 – 15:15 – přesun metrem k Empire State Building

15:15 – 16:30 – prohlídka mrakodrapu

16:30 – 18:00 – procházka k Times Square

 

Oslavte Vánoce a Silvestr v New Yorku z Prahy za 10790Kč!

2 komentáře u „Oslavte Vánoce a Silvestr v New Yorku z Prahy za 10790Kč!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!