Patří vaše srdce do velkoměsta? Potom neváhejte a využijte našeho tipu na akční lety z Vídně do New Yorku! Za skvělou cenu 9 990 Kč pořídíte zpáteční letenky v mnoha termínech od začátku listopadu až do konce května. Tento tip je pro individuální cestovatele, záleží tak pouze na vás, jak dlouho se rozhodnete zdržet. Rozhodně doporučujeme navštívit nejen nejvyhlášenější newyorské cíle jako jsou divadla na Brodway, Central Park, náměstí Time Square a Sochu Svobody, ale i méně známá zákoutí na Manhattanu, nebo Elis Island. Než vyrazíte do víru velkoměst, přečtěte si našeho podrobného průvodce New Yorkem s celou řadou užitečných rad. Pokud dáváte přednost cestování s podporou cestovní kanceláře, hotové zájezdy do USA naleznete zde.

INFO KE KORONAVIRU: Podmínky pro vycestování do zahraničí se neustále mění, proto lze jen těžko odhadovat, jaká pravidla budou aktuálně v platnosti v termínu vašeho pobytu. Rozhodně před odletem doporučujeme sledovat aktuální informace na stránkách Ministerstva zahraničních věcí, kde se dozvíte vše potřebné.

TIP: Pokud zatím nemáte zkušenosti s individuálním cestováním,  ale chcete jej vyzkoušet, sepsali jsme pro vás tento podrobný návod >> 

Před odletem nezapomeňte uzavřít cestovní pojištění. Zdravotní péče je v Americe velice drahá, bez pojištění by vás případné lékařské ošetření vyšlo na nepříjemně vysokou sumu. Přehledné online srovnání dostupných možností proto naleznete zde >>.

Odlet je z velmi dobře dostupné Vídně. Pro dopravu můžete využít vlaky RegioJet či autobusového dopravce Flixbus. Cesta z Prahy do Vídně vás s Flixbusem vyjde na částku okolo 319 – 379 Kč, ale občas jde jízdenky v akci pořídit i za 99 Kč. Vlakem s RegioJet můžete vyrazit již od 179 Kč.

Před nákupem letenek si nezapomeňte propočítat veškeré náklady na dovolenou. Myslete na to, že NY nepatří mezi nejlevnější místa, vyšší výdaje budete mít za ubytování, stravování i dopravu. Nezapomeňte, že pro vstup do USA je nutné vyřídit si vízum ESTA, což můžete učinit online zde.

Ubytování můžete vyhledat a rezervovat přes Booking, ale pokud upřednostňujete ubytování v soukromí, hledejte na stránkách Airbnb. Největší zážitek je bydlet přímo na slavném Manhattanu, také je to ale finančně náročnější. V každém případě si vždy pohlídejte dostupnost na metro.

Přímé letenky na trase Vídeň–New YorkVídeň za 9 990 Kč s termíny od listopadu 2021 až do května 2022 rezervujte zde v kalendáři termínů >>

New York přímým letem z Vídně za 9990 Kč! (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!